Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Zavaró egy olyan szobatárs,...

Zavaró egy olyan szobatárs, aki kb soha nem megy haza a koliból?

Figyelt kérdés

Mondjuk áthívnád a párod ottaludni, de nem igazán akarod úgy, hogy a szobatársad is ott van, csak ha nagyon muszáj, mert olyankor rá van programotok, amikor már a párod nem jut haza tömegközlekedéssel. A szobatársad meg kb soha nem megy haza hétvégén, vizsgaidőszakban akkor is bent lakik, ha már végzett mindennel és semmi dolga nincs, nincs olyan, hogy másnál alszik egy-egy este. Mindig bent van, csak akkor nem, amikor órán/vizsgán/boltban van. Még programokra se igazán jár el.

Egyébként csendes, nem beszél túl sokat. Ha valaki beszélgetést kezdeményez, akkor lehet vele dumálni, de ő ritkán kezdeményez.

Igazából én vagyok a mindig koliban csővelő szobatárs, és ja, szerintem zavaró lehetek ezzel a szokásommal, hogy ritkán járok haza. Hazamehetnék sűrűbben, csak nem szeretek. Nem lakók olyan messze, hogy az legyen a gond, mert végülis csak 3 óra az út. A két szobatársam meg amikor csak teheti hazamegy.

Az egyik csajnak van párja, és olyan érzésem van, hogy kicsit zavaró tényező vagyok, de ezt így nem mondja meg straight out, mert nem vagyunk barátok, csak szobatársak. Mármint, amikor összefutottunk a vizsgaidőszak alatt kérdezte, hogy mikor vagyok bent a koliba, stb, meg említette, hogy ha végzett a vizsgáival, akkor lehet szervezne valami két napos programot a barátjával a városba és akkor feljönne a srác, és amúgy csak azért érdeklődik, hogy ne az legyen, hogy pont úgy szervezi, hogy én mondjuk készülnékna vizsgára, ő meg pont akkor hív vendéget, meg amúgy se szeretne zavarni. Tehát tök normális szerintem, csak olyan érzésem van, mintha zavarná, hogy kb mindig bent vagyok


jan. 19. 20:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%
Ne törődj vele, jogod van ott lenni. Menjen a pasijához vagy vegyenek ki egy szobát.
jan. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
92%
velem is ezt csinálja a szobatársam. Szerintem retek bosszantó, hogy a közös szobában akarja valaki élni a nemi életét, és emiatt kb. Idegenként, folyamat írogat messengeren, hogy mikor alszom bent. Egyébént én másfél órára lakom, ezért mindig hazajövök, egy-egy késői program miatt maradtam már bent, amit előre megterveztem és előre kérte a jelentést, hogy akkor na, hogy tervezzen. De szerintem egyszer ráborítom az asztalt, még akkor is ha normális, mert nem vagyok köteles elszámolni neki, és nem fogom magam kellemetlenül érezni mert ő ott akar pasizni, nekem van előjogom, én fizetek a szobáért. Ez a véleményem az ilyen szituációkról. Pedig voltam már úgy is kolis, hogy szó szerint bent laktam, de akkor sem csináltam ilyet a másikkal, és nem aludt ott semmilyen pasi velem, mert nekem égett volna a pofám, ha emiatt nehézséget okozok a szobatársamnak.
jan. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
92%

Oh te ne zavartasd magad. Fizettél azért a szobáért. Ha nem tetszik nekik, vegyenek ki egy szobát valahol estére, vagy takarodjanak albérletbe.

Én az én szobatársamat annyira irritáltam azzal, hogy sose megyek haza, hogy akkor is felhívta a pasiját, mikor ott voltam, a lábamtól 1 méterre szexeltek az ágyban. Továbbra sem zavartattam magam, ugyanúgy nem mentem haza a félévben többet és reggel szóltam nekik, hogy jó volt végig hallgatni őket, mert fenn voltam. :) Utána többet nem hozta fel a csávóját és ő maga sem aludt a szobában inkább barátnőihez átment. Szerencsére következő évben kaptam egy személyes szobát.

jan. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%

Én elég sok évet töltöttem koliban (4 év gimnázium+ 4 év egyetem).

Biztosan zavarod a szobatársad, de engem ez a te helyedben nem érdekelne ( és ha a szobatársad lennék, megérteném). A kollégium elsősorban az a hely, ami a diákoknak lakhatást nyújt. Van aki teljesen ott lakik, mert az otthoni körülmények miatt nem tud tanulni.

Na szóval, a kollégium a kollégisták otthona , nem pedig kuforcolós helyszín. Ne érezd rosszul magad miatta, ha ennyire együtt akarnak lenni, akkor vegyenek ki egy szobát.


! NEHOGY TE ÉREZD MÁR MAGAD ROSSZUL.!

jan. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

#2, #3

Igazából nincs ilyen gond, hogy zaklatnak üzenetben. Amikor összefutottunk, akkor amikor egyébként is beszélünk, egyszer megkérdezi, amikor bent aludt a srác, akkor másfél hónappal korábban kérdezte, hogy gond-e, de még amikor csak egy délután jött át a srác, és összesen harminc percet töltöttek legit a szobában, akkor is két héttel hamarabb tudtuk, hogy jön a srác.

Összesen kétszer láttam bent a srácot nálunk, és összesen ennyi is volt, hogy jött. Egyszer félóra volt egy délután, inkább a szobához tartozó konyhában voltak, csináltak kaját, aztán mentek piknikezni. Meg egyszer, egy szombat este aludt ott a srác, egy buli után. Én bent voltam, mert közbejött valami, péntek reggelig még én is úgy tudtam, hogy hazamegyek, mert függetlenül attól, hogy hetek óta tudtam, hogy jön a srác, akkorra pont hazamenést terveztem. Nem volt gond, a részeg visszatérésre fel se ébredtem, pedig az hajnali ötkor volt a szobatársam elmondása alapján, konkrétan a csávó hamarabb lelépett a szobatársammal együtt reggel olyan 10 körül, minthogy én felébredtem volna. Összesen fél órát láttam aznap, a legnagyobb kellemetlenség az volt, hogy a pali dohányzik, és bár bent nem gyújt rá, a cuccaiból árad a cigiszag, szóval tartottam egy laza fél óra szellőztetést a távozásuk után. :D

De semmi ilyen ízléstelen mellettem kúrás nem volt, meg ilyenek. A szobatársam amúgy kajak normális, lehet barátok is lennénk, ha hamarabb ismerjük meg egymást, de így mind a kettőnknek van fix baráti köre, szóval csak szobán belül elvagyunk. :D

jan. 19. 21:05
 6/31 Metionin ***** válasza:
100%
Én 8 évig voltam kolis és szinte soha nem mentem haza. Őszintén szólva nem érdekelt, hogy a szobatársaim hogy oldják meg a dugásaikat, nem brahiból töltöttem bent annyi időt, hanem mert muszáj volt, csak papíron volt otthonom. Nekem jogom volt bent lenni, nekik meg elmenni máshová ha nem tetszik. Egyébként konfliktus sosem volt ilyesmiből.
jan. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
0%

Nekem nagyon szimpi vagy.


Azt tudod csinalni,h megbeszelitek,h 1-2 orat ki tudsz ulni az aulaba olvasni netezni.

jan. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
66%
Ha téged nem zavar akkor nincs miről beszélni, nekem volt olyan szobatársam, hogy mellettem ujjaztatta magát, amíg aludtam, eleve ahogy összeraktak minket egy szobába, közölte, hogy szerelmi bánata van, leitta magát, egész nap tyúklépésben lépkedtem a piás üvegek mellett, ordítatta a zenét, ès sírt, persze minden éjjel szétcsapta magát, mindenféle idegen bejött a szobánkba, akkor is amikor már pizsiben voltam, és utána volt az ominózus éjszaka amikor félálomban emlékeztem, hogy ott élvezkedik. Utána a következő napokban mindenkinek előadta, hogy ez a srác indokolatlanul rá van kattanva, és mekkora lúzernek tartja. Csak azért nem állítottam le a primitív viselkedését, mert nyár volt már, és nemsoká kiköltöztem a koliból.
jan. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Nekem amúgy nem gáz, ez a hetedik évem kollégistaként (mondjuk ebből 5 év gimi), meg amúgy egy barátnőm házibulijai után mindig ott alszik, és vegyesen vagyunk a szobákban, szóval halál lazán alszok bárkivel egy légtérbe, ha nincs semmi olyan esemény, ami nem rám tartozna. :D

Ahogy észrevettem inkább a szobatársamnak meg a srácnak volt kellemetlen, amikor mégis bent maradtam azon a hétvégén, amikor ott aludt a srác.


Egyébként azért releváns, hogy mennyire vagyok zavaró, mert felmerült a szobatársaimmal, hogy ha kolisak maradunk, ugyanabba a koliba kerülünk, akkor kérvényezzük, hogy egy szobába kerüljünk. Barátok nem vagyunk igazán, de elvagyunk, meg könnyű az együttélés. Nekem eddig ezekkel a szobatársakkal a legkönnyebb az együttélés, pedig gimiben pl többször változott az engem érintő része szobabeosztásnak, mint ahány évet ott voltam. A két mostani szobatársam hamarabb végez, mint én, de végig kolisak lesznek a terveik szerint és azért jól jönne ezen kívül még két évre az, hogy nagy eséllyel legyen lehetőség arra, hogy normális emberekkel kerüljek egybe, ne pedig azon kelljen imátkozni minden beköltözéskor, hogy vajon milyen emberrel raknak egybe. :D


#7 Nem hiszen, hogy az az 1-2 óra olyan sokat segítene rajtuk, ha ott alszik a srác. :D Úgy úgyse dugnak, hogy elvileg bármikor betoppanhatok, mondván, hogy ott felejtettem valamit.

Meg mondjuk szobatársam az, aki nem küld ki azért, mert szexuális életet szeretne élni, hanem inkább úgy intézi, hogy ha már áthívta a csávót, akkor a lehető legkevesebbet találkozzon velem, meg a másik szobatársammal. Ő inkább az, aki bemegy a fürdőbe átöltözni is, nemhogy a szobába élje a szexuális életét, amikor valaki itt van/bármikor visszajöhet.

jan. 19. 21:31
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Dugjnanak a pasinál. Te ott laksz, a pasas meg nem. Egyébként meg ő is kolis? A pasas? Mert ha nem, ott sem lehetne.
jan. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!