Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Be tudnád jelölni egy vaktérké...

Be tudnád jelölni egy vaktérképen Magyarország összes megyéjét a megyeszékhelyek megnevezésével együtt?

Figyelt kérdés

febr. 11. 11:28
A kérdező szavazást indított:
Igen, az összeset kapásból tudnám.
Nagyjából menne kb. a fele.
Biztos, hogy nem tudnám megcsinálni, sosem tanultam meg őket rendesen.
41 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
28%
Ez kb. általános iskolás anyag... szomorú, ha ez SEM megy... és felveti a kérdést, hogy akkor miért tartjuk fenn az iskolákat egyáltalán??? Sík h*lyének maradni az utcán csellengve is lehet...
febr. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Mivel külföldön ezt nem tanították, esélyes, hogy a megyeszékhelyeket nem találnám el. A megyéket nagyjából tudom, sokat utazok keresztül az országon.
febr. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%
Győr-Moson-Sopron, Baranya, Fejér, Pest, Csongrád megye az megy, a többi az csak nagyjából, mivel oda nincs kötődésem, nem nagyon jártam arrafelé, kevésbé ismerem azokat a részeket. Vicc, hogy a Balatonnál van nyaralónk, de a környező megyéket mindig keverem melyik-melyik, azok úgy egy kupacban vannak csak meg, hogy a Balaton környéki megyék. Pedig hányszor megnéztem már a pályamatricák miatt... :D
febr. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
72%

"Sík h*lyének maradni az utcán csellengve is lehet..."


Nem gondolom, hogy attól lenne valaki "sík hülye" hogy az adott esetben elfelejti a számára haszontalan lexikális tudást.


Attól, hogy valaki nem tudja felsorolni a megyéket, még simán lehet, hogy egy kimagasló orvos, mérnök, oktató akinek saját területén belül kimagasló szaktudása van. Miközben a gyári melós Józsi sokra nem megy ezekkel az információkkal.

febr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 19-ből 6 megye és 5 székhely nem jutott eszembe. Ráadásul a kettő között nem volt összefüggés. A vicc az, hogy van ami simán csak nem jutott eszembe, volt ami meg azért ugrott be mert mostanában arra jártam.


Mivel sokat túrázom, így főleg a hegyvidékeink környéke ugrott be illetve amiket eleve ismerek. És főleg a Dél-Dunántúli részekkel vagyok bajban, ahol egyszerűen még soha az életben nem jártam. Térképen is utoljára általános iskolában néztem rá azokra a részekre.

febr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
20%

"Nem gondolom, hogy attól lenne valaki "sík hülye" hogy az adott esetben elfelejti a számára haszontalan lexikális tudást." - Az, hogy alapműveltség, mond valamit? Nem olyan nagy ország ez, hogy azt a 19 megyét és a székhelyeiket ne lehetne észben tartani. Ennél még az 1x1 megtanulása is sokkal nehezebb feladat, és az sem valami kimagasló teljesítmény.

Szerintem egy "kimagasló orvos, mérnök, oktató, akinek saját területén belül kimagasló szaktudása van", kell, hogy legyen annyira igényes önmagával szemben, hogy ennek a "megugrása" ne legyen kérdés.

febr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
85%

"Az, hogy alapműveltség, mond valamit?"


Igen, mond. Alapműveltség az, amivel a hozzád hasonló egyszerű emberek is elmondhatják, hogy tudnak valamit amire büszkén verhetik a mellüket.


"azt a 19 megyét és a székhelyeiket ne lehetne észben tartani"


Nagy alap műveltségeden elfelejted, hogy az emberi agy egyszerűen nem így működik. Soha nem is így működött. Mindig is felejtett, mindig voltak számára lényegtelen információk amit vagy töröl vagy elraktároz a mindennapi gondolatok alatt.


"kell, hogy legyen annyira igényes önmagával szemben, hogy ennek a "megugrása" ne legyen kérdés"


ÉS mi szerint KELL? A hozzád hasonló alapműveltek szerint? :)


Ez nem "igényesség" kérdése, hanem szimplán vannak információk amit az emberek használnak és vannak amit nem.

febr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Kíváncsiságból csináltam egy ilyen tesztet, elsőre 100% lett. A következőt töltöttem ki:


[link]


A Tiszántúlon lévő megyeszékhelyek nevén picit gondolkodnom kellene, de szerintem azok is rendben mennének. Dunántúliakat tudom, onnan valósi is vagyok, illetve elég sokat kirándultunk régen az itteni megyékben.

febr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%

Ezerszer megtanultam, de valószínűleg most sem tudnám az összeset.

Egy időben szívesen szórakoztam netes vaktérképes játékkal. Odáig toltam, hogy az összes Afrikai ország is simán ment. Most meg már egy-kettőn kívül egyik se menne. Miért? Mert nem használom. És amit nem használok, azt elfelejtem.


Egyébként meg orvos vagyok, az IQ-m is magas, a memóriám is jó, de mivel a mindennapi életben nem használom ezeket, kiesnek.


Arról meg lehetne vitázni, hogy mi az alapműveltség. Mert azt látom, hogy mindenkinek az a fontos, az tűnik alapnak, amit ő tud.

Nekem pl. furcsa, mikor el kell magyaráznom egy felnőtt nőnek, hogy ha elkötjük a petevezetékeit, attól még menstruálni fog, mert szerintem ez alapműveltség. Más szerint meg nem ez az, hanem valami más, amit én nem tudok.

febr. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
34%
igen de amerika esetében már nem illetve afrikai országok elhelyezése sem menne 100%
febr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!