Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Be tudnád jelölni egy vaktérké...

Be tudnád jelölni egy vaktérképen Magyarország összes megyéjét a megyeszékhelyek megnevezésével együtt?

Figyelt kérdés

febr. 11. 11:28
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
20-as kár volt túráztatnod magad, sajnos egy mondatot sem fog felfogni a válaszodból. 😅
febr. 12. 05:56
 22/25 anonim ***** válasza:
0%

"Attól önmagában pont semennyire nem fogod ismerni az országot, hogy fel tudod sorolni lexikálisan a megyéket és központjaikat" - nem is mondtam az ellenkezőjét. De valahogy már fiatal felnőttként az összes megyében többször voltam. Pedig nem vagyunk utazgatós család, és még csak rokonok sincsenek sehol, csak abban a városban, ahol élünk. Sok helyre sulival jutottam el. Mondjuk jó, a szüleimmel is elmentünk azért megnézni pár nevezetességet, de azok is főként 1 napos max. hosszú hétvégés utak voltak. Nem hiszem, hogy 3-4 évtized alatt ezt akkora kiváltság összehozni. Persze, sokakat nem érdekel az ilyesmi, tudom.

Ahogy azt is tudom, hogy itt a gyk-n mindig szinte szégyen, ha valaki véletlenül TUD valamit.

febr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
100%
Nem az a szégyen ha tudsz valamit, hanem az, hogy azt gondolod csak az a tudás amit te tudsz. Én nem tartom magam egy buta embernek, az IQ-mat sem mondanám alacsonynak, de valahogy soha nem bírtam megjegyezni az összes megyét és székhelyét, ahogyan a híres magyar írók és költők születési helyét és dátumát, vagy a nagy történelmi eseményeink dátumát és helyszínét sem, de gondolom te azokat is tudod.
febr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem, messze nem gondolom, hogy csak az a tudás, amit én tudok. És RENGETEG dolgot nem tudok, amiket szerintem tudnom "illene", de nem tudom, mert anno a suliban nem tanították meg (rendesen) (pedig akkor TOP10-es gimi volt, ahova jártam, néha mégis szégyellem magam, miket nem tudok, mert még csak érintőlegesen sem kerültek szóba soha). Van, amit felnőttként igyekszem ebből pótolni (pl. humán vonalon), és persze egy sereg dolog van, amit már "elengedtem".
febr. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
52%

"Ahogy azt is tudom, hogy itt a gyk-n mindig szinte szégyen, ha valaki véletlenül TUD valamit"


Nem szégyen tudni valamit.


A szégyen az amikor valaki önmagát a semmit nem érő tudásával mások fölé helyezve elkezd becsmérelni másokat.


A szégyen az, amikor valaki a saját kreált eszméi és saját kreált érdemei alapján helyezi magát mások felé.

febr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!