Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni ha a lakóközös...

Mit lehet tenni ha a lakóközösség ellenünk van?

Figyelt kérdés

Február elején költöztem párommal egy 8 lakásos magán társasházba, jó városban, átlagos környékkel.

Tetőtér, így mi vagyunk legfelül, eddig viszont mindenkinek csak szemet szúrt, hogy itt vagyunk.

Van egy tacsink, aki szorong ha elmegyünk itthonról emiatt ugat egy ideig, emiatt is szóltak páran, hogy nem tudnak aludni, éjszaka ne menjünk sehová mert akkor ugat. Azzal nem elégedtek meg, hogy rehabilitálásra visszük kutyaiskolába mióta itt vagyunk és, hogy idő kell, szerintük rázónyakörv kell és akkor azonnal megold minden gondot, holott az ilyen hozzáállás vezetett idáig.

Amikor éjszaka porszívóztam egyszer, azonnal jöttek, hogy ezt nem hiszik el, én azt nem hiszem el, hogy beköltözés miatt pár napig ne lehetne kibírni azt, hogy ez zajjal jár, miközben mindenki mindent úgy használ alattunk mint ha a zajért és erőteljességért pénzt kapna. Nagyon rossz anyagú lakás emiatt úgy hallunk mindent mint ha felettünk lennének.

Harmadik lakó amiatt ordibált velünk, mert használtuk a kukákat és emiatt ő már nem tudta teleszemetelni mint eddig (eddig a tulajok akiktől bérlünk, alíg laktak itt az elmúlt évben, gondolom ezt megszokta a népség).


A tulajok nem segítőkészek, mi attól tartunk, hogy emiatt az első adandó alkalommal kitesznek minket.

Ki mit tenne ilyenkor?



márc. 1. 21:46
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
96%

Költözzetek el! Eleve baromság úgy kutyát bevállalni, hogy nem tudtok vele foglalkozni és nem tudjátok nevelni. Nekem is van kutyám, de ha olyanom van, akkor beviszem a munkahelyemre is. Egy társasházban, egy amúgy is idegesítő hangú szepás kutyát otthagyni elég nagy gyökérség.


Az esti porszívózás meg tényleg a no komment kategória. Nem a lakókkal van a baj.

márc. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
97%

1# én is ezt gondolom.

Költözz el, de ott is baj lesz, a kutyád miatt

márc. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
98%

Ha annyira gáz a helyzet és tudom, h nem én miattam, akkor költöznék, mert a helyzet menthetetlen, rossz a közösség. De ha veletek egy egész lakóközösségnek van baja, akkor azért érdemes elgondolkodni, h ti mit hibáztok és ez hogyan javítható.

A kutya téma ebben a legneccesebb sztem. Ha egy kutya hangos, akkor az nem társasházba való. Neked jogod van kutyát tartani, de sztem ez a jogod soha nem írhatja felül más pihenéshez való jogát. Ugató kutyával pedig bárhová mentek ki fognak utálni. Javaslom, h ha lehet a költözéssel várjátok meg a kutya sikeres nevelését.

márc. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
97%

Hát kövezzetek meg, de nem csodálom, ha utálnak titeket. Ugató kutya lakásban eleve egy "ezt azért ne" dolog. A porszívózás szintén.


A kuka kérdés érdekes mert tény, hogy vannak akik konkrétan telerakják egymaguk napokig, hetekig mert éppen vásároltak egy gardróbot aminek fél kukásautónyi csomagolása van.

márc. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
97%

Nem gondolid,hogy Veletek van a baj? Porszívózni éjszaka? Ne viccelj már!

Nálunk is van kutya,ami órákon át nyomja,ha nincsenek otthon vele.Nem vagyok gyenge idegrendszerű,tudomásul veszem,hogy lakóközösség,de amikor nem tud az ember tanulni sőt már egy ép gondolatot végig sem tud vinni,a síráa kerülget.Van olyan kutya,ami nem való közösségbe.Ne várd a szomszédoktól,hogy makljd türelemmel virrasztgatnak hónapokat,amíg a kutyádat megnevelik.

Megint csak,ha teleraktatok a szemetet a költözés miatt,akkor érthető a felháborodásuk.

Talán meg kellene tudni tanulni alkalmazkodni,nem siránkozni

márc. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
97%
Kicsit OFF: Nekem a szemetem hetekig állt a lakásban költözés után. Nyilván nem étel meg sitt, főleg papír és műanyag. Mindig levittem egy-egy zsákkal így nem volt feltűnő.
márc. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
97%

Hú vazze. Elojottek a remalom emlékeim. Szemközti házban új lakó két kistestű kutyával...

Hónapokon keresztul arra ébredtünk hajnali 4,45 kor, hogy a két kutya kint az erkélyen hevesen és megállás nélkül ugatott mindent, ami mozog. Autó, ember, madarak, szél, mindent!! Senki nem tudott aludni meg csukott ablaknál is kva idegesítő volt.


És tudod mi volt a legszebb? Hogy eszébe se jutott a gazdiknak rájuk szólni, vagy bevinni őket a lakásba.


Egyszer aztán az egyik 140 kilós kopasz, kigyurt szomszédnak elege lett és becsongetett hozzájuk.. Nem tudom mi zajlott, de 2 nap múlva kutyastol elkoltoztek halistennek.


Költözzetek tanyára és ott lehet porszívózni éjjel is!!


És még nektek áll feljebb??

márc. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
96%

Bunkó módon viselkedsz, s még te panaszkodsz.


Senkitől, soha nem várhatod el, eltűrje a bunkóságaidat.

márc. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Mit lehet tenni ha a lakóközösség ellenünk van?

Hát talán változtatni kellene

A vicc az egészben hogy úgy adod elő itt magad mintha nem ti lennétek a probléma forrása

márc. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
95%
Mindkettő annyira übergáz, h egy hónap elég volt, h mindenkivel megutáltassátok magatokat. Gratula
márc. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!