Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogosan kéri a lakóközösség,...

Jogosan kéri a lakóközösség, hogy hagyjuk abba?

Figyelt kérdés

Városi panelban élünk de nagyszüleimnek van egy nagy birtokja vidéken, ahol tavasztól őszig termelnek mindenféle zöldséget és gyümölcsöt. Anyám minden vasárnap odamegy segíteni leszedni amit tudnak. Minden héten, terméstől és időtől függően, 50-100kg között hoz haza a lakásba paprikát, paradicsomot, szőlőt, szilvát, tököt, cseresznyét, stb. Ezzel csak az a baj, hogy nem esszük meg, max 5 kilót. Ami azt jelenti, hogy a többi 45-95 kg berohad a lakásba. Amit minden héten ki kell dobni, több napon is, egy napon akár több alkalommal is hordani le a kukába.

Ma is ez történt, egy csomó szőlő meg ki tudja mi berohadt és hordtam le rendesen a kukába. A szomszédok megelégelték és pont megláttak, hogy viszem le. Mondták, hogy elegük van, hogy évek óta ezt csináljuk és miattunk hányingertkeltően büdös a kuka és koszos is, mert a zacskóból kifolyik a rohadt gyümölcs leve sokszor.

Emellett a lakásunk tele van muslicával, főleg a konyhánk sajnos, ami a szomszédok szerint már szétterjedt a panelban (hogy hogy, azt ne kérdezzétek, én szerintem ez hazugság). Megkértek minket, hogy ne hordjuk többé haza a termést ilyen mennyiségben, csak annyit amennyit meg tudunk enni. De anyám ezt magasról letojja, Ő nem fog semmit sem a birtokon otthagyni és nem fog ingyen senkinek sem adni. Eladni meg nem fog pénzért, mert túl sok macera.



2023. szept. 16. 15:28
A kérdező szavazást indított:
Jogos a kérés
Nem jogos a kérés
53 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
92%
Ti amugy degeneráltak vagytok?
2023. szept. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:
#1: Nem gondolom. Miért lennénk azok? Szerintem anya csak nagyon kötődik a birtokhoz sajnos és örül, hogy nem a boltban kell venni a gyümölcsöt és a zöldséget drága pénzért. És sajnos ha kell, a belét is kidolgozza a hétvégén csak hogy 10-15 vödör/kosár mennyiséget hazahozzon.
2023. szept. 16. 15:37
 3/57 anonim ***** válasza:
97%
Jézusom. Tök igazuk van. Ennél még az is jobb lenne, ha még frissen kiraknátok 80 kilót a lépcsőházba, és elvinnék a lakók. Te ti telepakoljátok a kukát, tényleg nem odavaló hulladékkal, és büdösek vagytok. A muslincát meg simán elhiszem, hogy áttéved akkor már a szomszéd 2 kiló szőlőjére is...
2023. szept. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
96%
Másnak eladni olcsón, vagy akár ingyen?! Ja, az esetekben de jutott, ugye?! 😡
2023. szept. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
94%
De, anyád beteg. Olyan, mint a TLC-n a gyűjtögetők, akiknek a hulláját ki kell ásni a szemétből. Gürizik egy csomót, csak hogy végignézhesse, hogy tönkremegy a drága étel, de szétosztani is sajnálja. Én értem, hogy marad belőle, de ENNYI?!?!?!?!? Te meg asszisztálsz hozzá, ergo neked sincsenek teljesen otthon.
2023. szept. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:
#3 és #4: Nem fogunk senkinek sem adni. Anyám szerint mivel mi sem kapunk tőlük semmit ingyen, mi miért adnánk? Pont lefossa a rászorulókat és a szomszédságot. Egy időben adtunk az egyik szomszédasszonynak, amíg hozott nekünk sütiket meg palacsintát de már egy ideje az sem.
2023. szept. 16. 15:43
 7/57 anonim ***** válasza:
95%
Igazuk van. Arról már nem beszélve, hogy ha tényleg ennyi fölösleg marad, akkor miért nem lehet megosztani a közösséggel...
2023. szept. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
93%
Akkor legalább rohasszátok odahaza a kádban, amíg cseppfolyóssá nem válik, és le lehet engedni a lefolyón. 3:) A muslincákat meg befoghatjátok lepkehálóval.
2023. szept. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
87%
Nem jófejségből meg szeretetből kéne nekikadni. Hanem azért, hogy ne rinyáljanak, hogy tönkreteszitek a szemetest.
2023. szept. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
87%
Ez annyira idiótaság, hogy nem létezik, hogy van ilyen hülye ember. Csak a kamukérdések számát szaporítottad eggyel.
2023. szept. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!