Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kollégiumi lakótársam elviselh...

Kollégiumi lakótársam elviselhetetlenül zajos, viselkedő nem tudó, retkes. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk egy szobában, sajnos kollégium annyira telített, nincs más hely.

Én 19 vagyok, ő 23, egyszerűen ő állandóan fel alá járkál a szobában mint aki be van speedelve, és tudom gusztustalan, de hangosan odafingik, magába beszél, állandóan felhívja a haverjait, ilyenkor 3-4en vagyunk a szobában, vihognak, nem lehet aludni, általabán ez 20-02 közt van így, éjjel kezd el mikrózni, passzív agresszív, csapkod.

Úgy járkál, úgy nyitja be az ajtót hogy ilyen 120kmhval, mint egy tank. Konkrétan mikor belép a szobába annyira megijjedek, hogy eldobom a telefonomat, vagy bármi ami a kezembe van.



márc. 7. 20:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem fogod tudni megváltoztatni, ezt a viselkedést otthonról hozta.

Megpróbálnék egyfajta tükröt elétartani, hasonlóan kezdenêk viselkedni, hátha észbe kap.

márc. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1 Igazad van. Egyszer volt olyan, hogy full piásan állított be és random énekelgetni kezdett hivásban haverjainak hajnali 4-kor. Semmenyi tekintettel sem rendelkezik irántam, az a baj ezzel, hogy másnap 9-re már gyakorlatokon kell ülni, nem, nem fér bele sajnos az, hogy ez itt kontárkodjon nekem.

Nem szeretnék ugyanígy viselkedni, ez nem fog előre vinni, nem akarok szintjére lesülyedni, valamint változást nemigen fog hozni szerintem.

márc. 7. 21:01
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Más nincs költöznöd kell.
márc. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, megértelek teljesen, hogy nem tudnál így viselkedni. Én sem. Anno munkásszállón egy nő minden este üvöltözött telefonban a férjével. Én próbáltam volna tanulni, munkához kapcsolódó tanfolyamra jártam. Megkértem többször, hogy legyenek már rövidebbek ezek az üvöltözések, mert sokszor este 10 után is ment, mikor aludni akartam. Egyik fülén be, másikon ki....
márc. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérj egy másik szobát. Ezekkel nem lehet bírni.
márc. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem volt egy haverom, aki a lakótársam lett. Kiderült, full rumlis, szó szerint minden amit vesz maga mellé, vagy a szoba közepére dobja. Konkrétan szemetesnek használta a házat.

Nem hallgatott semmire. Én is elkezdtem szét szórni tovább a szemetet, hogy még gyűljön. Iszonyú sok lett, sokkal hamarabb.

Később ő átváltott rendszeretőbe, és utálta, ha én szemetelek. Valahogy akkor volt neki rossz, amikor én is csinálni kezdtem. Utána végtelen gondja volt vele, és a legkisebbel is baja volt.

márc. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz vele mit csinálni, nem fog változni. Kérd, hogy másik szobába helyezzenek és mondd el ezeket indoknak, hátha.
márc. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Próbáltál már vele beszélni ezekről a problémákról, mondjuk amiket leírtál, azok alapján nem hiszem, hogy lehet vele bármilyen normális szót érteni.

Nem vagyok tisztában pontról pontra egy kollégium működésével, és persze kollégiumonként lehetnek eltérések, de esetleg nem lehetne beszélni vezetőséggel, erről a helyzetről, mert ez megkeseriti az életed és a tanulmányaidat, hátha esetleg kirakják a szűrét.

Mert így két opció van vagy te költözöl ki, vagy ő és nem hiszem hogy jelen helyzetben neked kellene megfizetni egy albérletet.

Esetleg nem tartozik az intézményhez másik kollégium, ahol esetleg van szabad hely, vagy ha mást nem jövőre megpályázni másik kollégiumot, vagy a jellegi kollégiumban egy másik szobát.

Addig kitartást és sok erőt kívánok.

márc. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Próbáltam felé jelezni, a következő szituáció játszódott le:


(Itt most 1:00 van, vihorásznak a szobában a haverjával)

- bocsi srácok, lehetne ezt kint? Aludni szeretnék.

- persze, úgyis mindjárt megyek.


Aztán 3:00 után ment el a srác addig forgolodtam..


Kollégium szabályzata szerint fogadhat látogatót, egészen 4 órán át, erről portán van dokumentáció, de a portások nem foglalkoznak, sőt, portások eléggé gorombák.


Jeleztem a vezetőségnek, hogy jelenlegi szobatársammal nehezen tudok meglenni, azt mondták legyek türelemmel, ha ürül szoba szólnak. Ez volt novemberben, és ez volt vizsgaidőszak végén.

márc. 7. 22:17
 10/13 anonim ***** válasza:
31%
Csak egy ajánlat. Én középiskolás kollégiumban laktam. Kiskorúak védelme érdekében se ki, se be. Kuss mindenkinek. Próbálj meg egy ilyen helyet szerválni. Egyházit, vagy valami alapítványit. Általában több az értelmes arc az ilyen helyeken.
márc. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!