Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Veszprémben vagy Budapesten...

Veszprémben vagy Budapesten jobb az élet?

Figyelt kérdés

Veszprém és Budapest is nagyvárosok, nyilván Budapest sokkal nagyobb, de Veszprém is nagy országos szinthez képest.

Jelenleg Várpalotán élek, és a végzettségemhez mérten Budapesten vagy Veszprémben tudnék munkát vállalni.

Mindkét helyen voltam sokat, megvannak az eredményei. Veszprém a munka miatt valószínűleg az Aulich-Jutasi városrész jönne szóba, míg Budapesten Gubacsi út, Határ út, Üllői út környéke.

Kérdésem a következő, hol jobb minőségű az élet, melyik városban? Valamint fizetésben Veszprémben többet kapnék (nettó 487E, Budapesten nettó 472E), viszont tömegközlekedés stb szempontjából melyik jobb? A családom Kelet-Magyarországon él, így nem releváns annyira, hogy hol élek, viszont abban igen, hogy eléggé elvagyok zárva a külvilágtól, és szeretnék oldódni.

28 éves egyedülálló férfiként, melyik lenne jobb opció?



ápr. 27. 15:01
A kérdező szavazást indított:
Veszprém
Budapest
23 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én Veszprémből költöztem fel cirka egy éve, így egy elég hosszú véleményt fogsz kapni.

Veszprém szerintem egy iszonyú unalmas város, és ezt egy itthonülő introvertáltként mondom.

Veszprémben a programok egyházi programok, kivéve a Gyárkertben pár majomkodás, vagy esetleg az utcazene. Utóbbi mondjuk nagyon jó, szeretem is, viszont nyáron csak 3 napig tart, ami szerintem iszonyatosan kevés.

Az EKF nyitórendezvény is egész jó volt, de sajnos azóta nem volt hasonló kaliberű rendezvénysorozat tudtommal.

Veszprém gyönyörű, viszont a szépséges része hamar bejárható, és 2-3 hónap után már megunod. Veszprém környéke jó, Balaton, Bakony stb, de ezek is inkább szezonálisak, mondjuk a Bakonyi hegyekről kilátás az év bármelyik időszakában elérhető.

A tömegközlekedés katasztrófa. Buszjáratból az egész városban összesen 3 éjszakai, és 20 darab van, ami nevetségesen kevés, Cholnokyról eljutni a Stadionba kész katasztrófa.

Mondanám előnyként, hogy Budapest 1 óra 29 perc alatt megközelíthető, ami azért Magyarországon elég jónak számít, persze ha az egyvágányos közlekedés miatt nem kap ki egy 10 perces tartózkodási időt a Göcsej vagy Bakony IC.


Budapestet válaszd gondolkodás nélkül. Hiába keresel kevesebbet Pesten, ha konkrétan Budapesten olcsóbban kapsz albérletet mint Veszprémben, és ezt nem viccnek mondom. Haszkovó lakótelep kb a miskolci Avas lakótelep színvonalán van, csak kocsmatöltelékek vannak inkább, és ott is 100ezer+ egy albérlet rezsi nélkül, míg mondjuk Káposztásmegyeren ugyanannyiért megkapsz egy garzont.

Budapesti tömegközlekedés világszínvonalú, ha ismerkedni is akarsz meg Veszprém egyáltalán nem jöhet szóba, mert Veszprémben csak nyugdíjasok és családanyák laknak kb, fiatalok mind elmennek onnan.


Szóval saját tapasztalatból mondom, hogy Bp, ne Vp.

ápr. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Budapest 💘
ápr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Budapest szerintem is.

De nagyon számít, hogy érzed magad a városban, ha csak úgy ott vagy.

Voltak rokonaim Várpalotán, de ők nem szerettek Budapestre jönni, túl nyüzsgőnek tartották. Ők Székesfehérvár illetve Veszprém mellett döntöttek, hiába lettek volna Budapesten munkalehetőségek.

ápr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Veszprémben vagyok jelenleg, munka miatt.

Inkább Budapestet mondanám.


Veszprém lehet szép város, meg közel a Balaton, de mondjuk engem a Balaton nem érdekel, főleg azért se, mert drága és nem akarom mutogatni magamat fürdőruhában (nincs is amúgy fürdőruhám).

Veszprémről a véleményem:

-az albérlet árak drágák, tehát egyedül te nem biztos, hogy meg tudsz lenni, ha csak operátor tudsz lenni. Nekem pedig kell az egyedüllét, mert nagyon introvertált vagyok. Egy ismerős azért mondott fel a gyárban, mert egyedül drága az albérlet.

-nem hiszem, hogy sok lehetőség lenne Veszprémben, ami munkát illeti

-a városközpontban van olyan rész, ami hiába van a város szívében, NINCS közlekedési lámpa (engem a közlekedési lámpa hiánya zavar)

-a közeli spar 17ig van nyitva szombaton, vasárnap bezár 13kor, oszt csókolom

(Pedig, ha 20ig lenne nyitva, az jó lenne.)

-itt a közelben van egy fornettis, egy pékség, meg egy dohánybolt. Csak a dohánybolt van nyitva hétvégén, a másik kettőt ne keresd hétvégén

-ha kirúgnak a jelenlegi gyárból, akkor mehetek másik városba, mert máshova nem nagyon vesznek fel (létszámstop van, ismerős nincs, egy másik gyárból darabszám hiánya miatt kirúgtak)

-van metálos bolt, ez mondjuk jó

-meg egy kicsi hangszerbolt, ahol valamennyi dolog van, de azért nem olyan rengeteg a választék. Pl. f-lyukas gitárból talán van kettő és annyi. De mondjuk tényleg kicsi a bolt területe


Budapest ezzel szemben:

-több munkalehetőség

-több buszjárat, éjszakai buszok (Nem tudom, hogy Veszprémben mennyire vannak éjszakai buszok, de nem is nagyon érdekel.)

-"minden" ott van Budapesten

ápr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
42%
Én budapestiként mondom azt, hogy maradnék Várpalotán és ingáznék Veszprémre vagy Fehérvárra. Utóbbi nem volt leírva, csak eszembe jutott. Amikor a Bakonyban túráztam, akkor szerettem Várpalotán járni. Egyszer Móron volt a szállásom, kétszer Zircről utazgattam.
ápr. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!