Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csinálhat a szomszédunk,...

Mit csinálhat a szomszédunk, hogy éjjel-nappal ég nála a villany a szobában és le van sötétítve az ablak?

Figyelt kérdés

Van egy elég érdekes szomszédunk, kissé lepukkant, olyan 35 év körüli pasi. Vannak furcsa dolgai, régen volt egy nagyon idős német juhász kutyája, akinek csak hullott a szőre a lépcsőházban, de szegény gondolom elpusztult, már nagyon idős lehetett, alig tudott feljönni a lépcsőn, pedig a hatodikon lakik a pali.

Én most itthon vagyok, hamarosan szülök. Pár hete érdekes szagra lettem figyelmes, hát fű volt. Nem is tudtam szellőztetni, be kellett csuknom az ablakunkat. (a konyhai ablakunk a folyosóra nyílik, régi ház ez). Mikor mostanában megyek ki éjjel WC-re, rájöttem, ami eddig nem tűnt fel, hogy az egyik ablaka teljesen le van sötétítve, de nem függönnyel hanem mindenféle takaróval meg törölközővel, és éjjel-nappal ég nála a villany. Szoktak nála megfordulni "érdekes" figurák, de a legzavaróbb számomra az erős fűszag. Lehet, hogy marihuánát termel? Én nem értek hozzá, azért kérdezem, illetve, hogy "szabad-e" ezt neki? :D (gondolom nem) Most pár napja nem érzem a szagot, de ha igen akkor olyan erős, hogy nem tudom kinyitni az ablakunkat meg a lépcsőházban tartózkodni is kellemetlen.


2013. máj. 17. 10:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Először azt hittem megint csak egy kötekedős kismama, mert lépcsőházban kutyaszőr van..

De a szag tényleg kellemetlen lehet, más még nem figyelt fel rá? Szerintem ezt a házon belül kellene megbeszélni, mert ha feljelented, és kiderül, hogy csak a törpenyuszijának szárította a füvet, nem lesz jó a kapcsolatotok. :D

2013. máj. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Ja és ha ő füvet akar termelni akkor ő költözzön el, vagy vegyen ki vidéken egy pajtát vagy mittudomén, nem normális embereket zavarjon a hülye növényével, zülljön magában, oda viheti a link haverjait is, meg verheti hajnalban az ajtót!
2013. máj. 17. 11:15
 13/20 A kérdező kommentje:
A kutyaszőr még oké volt, felporszívóztam a lakásom előtt, istenem szegény állat. De ez? Jó, mondom, most elmúlt a szag, biztos leszüretelt vagy hogy hívják. Talán elfogytak a nővények, bár a villany tegnap is égett. Nem szeretnék én lenni a felbujtó, de főleg itt a legfelső emeleten nagyon erős szokott lenni a szag, ez a durva, még csukott ajtóknál is. Mondjuk amióta melegebb van, a lépcsőházban itt folyton nyitva hagyjuk az ablakokat, másképpen nem lehetne kibírni... Bár lehet az én szaglásom erősebb a terhesség miatt :)
2013. máj. 17. 11:18
 14/20 A kérdező kommentje:
Mindegy hát végül is megkaptam a kérdésemre a választ, köszi mindenkinek. Majd meglátjuk mi lesz, remélem nem jön vissza a szag! :(
2013. máj. 17. 11:21
 15/20 anonim válasza:
6%
Ennyire nincs jobb dolgod, hogy a szomszéddal foglalkozol? Foglalkozzál saját magaddal, meg a gyerekeddel, ne azzal ,hogy mit csinál a szomszéd. Ha meg nem tetszik a panel, akkor el kell költözni családi házba. A másik meg ,hogy eszed ágába se jusson feljelenteni, mert te húzod majd a rövidebbet. Engemet is feljelentett egyszer egy szomszéd, másnap finoman ráijesztettem, hogy tudja, már hol a helye. Azóta nyugton van. Nem értem, miért keresik az emberek a bajt, miért nem húzza be mindenki a füle farkát a saját vackában.
2013. máj. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
16%

szerintem a zöldnek jó illata van, én szeretem :P

amúgy addig örülj, ameddig nem meth labort nyit... na annak lenne ám szaga :D

2013. máj. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ne várd meg,amíg nagyobb vadra megy és mandula szag fog terjengeni.
2013. máj. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
20%

Először is a magad dolgával foglalkozz.

2.) Szólhatsz neki nyugodtan,hogy kicsit büdös van,figyeljen oda.

3.) Ausztriában 5 növény tartása nem illegális.

2013. máj. 21. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Kedves 15-ös, ha normálisan viselkedik, nincs szándékomban feljelenteni. Azonban azt neki is fel kell fognia, hogy ameddig itt él, addig igenis alkalmazkodnia kell a többi lakóhoz is. Mint ahogy mondtam már, elmúlt a szag, aminek nagyon örülök. Nem érdekel mit csinál a lakásában, ha azzal mást nem zavar.


Az pedig, hogy a lakóházban mi történik, az az én dolgom is, fizetem a közös költséget, stb. Én is itt élek de úgy, hogy azzal nem zavarok mást. Az, hogy mi van a lépcsőházban, az én dolgom is! egyébként meg amint megtehetjük, elköltözünk családi házba. Köszönöm annak aki normális választ bírt adni.

2013. máj. 22. 13:42
 20/20 anonim válasza:
91%
Igen valószínűleg nagyon jó lenne neki, ha a gyereke folyton ezt szagolná, és ha majd felnő, és mit tudom én aki vigyáz rá leáll beszélgetni, a kicsi meg lemegy egyedül a lépcsőn kitudja kikbe botlik... A végén meg elrabolják vagy akármi. Nehogy már ő költözzön el. Én a helyedbe simán feljelenteném! ;)
2013. máj. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!