Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vélemény? Amikor a szomszéd...

Vélemény? Amikor a szomszéd unatkozik.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megpróbálom röviden leírni mi is a helyzet, és kíváncsi lennék a véleményetekre.


Pár éve Édesanyám párja kitett ősszel az ablakba egy kamerát, hogy egy bizonyos időjárásos oldalra fel tudja tölteni élőben az aktuális időjárást. Jött a tavasz, a házunk előtti fa kilombosodott, ezért el lett fordítva a kamerát a másik irányba. Hozzátenném, hogy a szembe lévő házakból a tetőn kívül épphogy látszódtak a falak. (A kamera sima webkamera volt, talán ha tudott 2mpixelt...) Szóval jött a szomszéd (aki felé épp nézett a webkamera), és elkezdte vadul fotózni a házunkat, ezt észrevéve kimentünk megkérdezni, hogy mégis miért csinálja ezt. A fiával volt kint a férfi, el is lettünk küldve jó helyekre és hogy fel leszünk jelentve. Azt persze nem mondta el miért.

Hát pár napra ki is jött a rendőrség, hogy elviszik a szgépet is és a kamerát is, mert feljelentettek minket. A feljelentés pedig az volt, hogy mi bekameráztuk őket, és megfigyeljük. A rendőrök is mondták hogy muszáj eljárniuk, mert már az asztalt verte és ő a valaki...


Párhuzamosan a szembe szomszéd is előszeretettel kezdett el parkolgatni a házunk elé, garázs és kapubejáró elé. Utóbbit nem használjuk, de mivel nekünk is van kocsink illetve szoktak vendégek is jönni, nem volt helyünk a saját házunk előtt.

Ezért Édesanyám kitett a garázsajtóra és a kapubejáróra is egy parkolni tilos "táblát". Rendőr mondta hogy ez így okés.

Utánajártunk mindennek, térkövek, tüskés bokrok, bokrok. Térköveket nem lehetett kirakni, bokrokat meg annyira be kellett volna tenni, hogy elfért volna továbbra is az idegen kocsi.

Közben édesanyám párja kapott egy céges autót, (helyhiány miatt) mely a kapubejáró előtt áll, amikor nem használja.


Erre ma... gyönyörű szép hold volt, kimentem éjfélkor lefotózni, meg pár képet csináltam a kutyáról, és bejöttem az udvarról. Pár perc múlva el kezd ugatni a kutya, mintha valami zavarná. Ahogy kiléptem az ajtón egy vakuvillanás, és a szomszéd rohan is el. Persze ott helyben leblokkoltam, hogy mégis ez micsoda. Nagyon gyorsan történt mindez, de abban 100%g biztos vagyok hogy ő volt, hol állt, és merre fényképezett.

Azt viszont nem tudom, hogy azt fényképezte-e, hogy kint van a parkolni tilos tábla, és kint van a (céges) kocsi a (saját) házunk előtt, vagy kicsit feljebb fényképezett és a teraszunkat...


Konkrét kérdésem talán csak annyi, hogy szerintetek ez mivel járhat? Illetve ahogy az elején is írtam, a véleményetek érdekelne.


Köszönöm


2013. jún. 17. 01:42
 1/6 anonim ***** válasza:

" a véleményetek érdekelne."


-akkor mondanám is : mindkettőtökről negatív

2013. jún. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Én átsattyognék hozzá, hogy tudom, hogy az engedélyem nélkül készített rólam képet, és én is tudom verni a rendőrségen az asztalt. Továbbá szarrá szivatnám:

Mikor tudom, hogy figyel, látszólagos idegességgel kirángatnék egy nagy zsákot, piros festékes kézzel, ruhával (előtte fess ujjal odabent) a zsákban legyen szemét. Sőt, ha tovább akarsz menni, kezdj el ásni.

Az ablakban üres tekintettel nyalj le egy eperlekváros nagykést(ne az élét) és közben nézd őt.

2013. jún. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

zaklatás miatt is feljelentheted, meg a személyiségi jogaid is sérültek, hogy fotózgat. Bár a webkameráddal Te sem vagy szerencsés helyzetben.

Legalább Te nézd meg a jogi hátteret, hogy előnyben legyél.

2013. jún. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kamerát kitehetsz a telkeden ,mert ezernyi helyen van biztonsági kamera betörők ellen, fa és gyümölcstolvajok ellen!Legális. Annyi ,hogy ne az ő telkét vegye a kamera, de ezt ugye neki kell bizonyítania. No meg nem igaz ,hogy nem tudtok egy 5 centis kamerát úgy elrejteni ,hogy ne vegye észre..

Az utcai parkolás más , az utca mindenkié, ha nem vetted meg az önkormányzattól a ház előtti parkolót .akkor bizony bárki odaállhat szabályosan.Kivéve a kocsi beállót ,mert oda nem állhatnak ,nem akadályozhatják a be vagy ki állást. Az se indok ,hogy most nem használjátok!

2013. jún. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Háát....
2013. jún. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

te sem vagy ártatlan a kameráddal...

De a drága számszéd biztosan nem tudja,hogy te az idjárás miatt raktad kia aazt----

2013. jún. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!