Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » "Jófej" szomszéd fényképezett,...

"Jófej" szomszéd fényképezett, fizettem, nem kellett volna mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
A helyzet: Céges autóval forgalomtól elzárt területen parkolás munkavégzés céljából. Szomszéd jön fényképez, beküldi rendőrségnek. Én erről nem tudtam, sajnos, így a rendőrség által rám rótt 20ezer forintos büntetést kifizettem. (fényképet persze nem küldtek, csak említik a határozatban) Úgy tudom a szomszéd képe alapján nem büntethettek volna meg. Mit tehetek? A rendőrségen érdeklődtem, szerintük sok mindent nem. Én levelet írok, de tudna valaki jogszabályt erről vagy valami? Köszi
2013. máj. 8. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A Totalcar autójogász segít, ha tud.
2013. máj. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
miért ne büntethettek volna? az is ugyanolyan bizonyíték, mintha a rendőr csinálta volna a képet.
2013. máj. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha a rendőr csinál képet, akkor gondolom helyszínen felvesz valami jegyzőkönyvet és ketten aláírásukkal tanúsítják, hogy úgy volt.

Ha én mocskosul ügyes vagyok, és rátolom a kocsidat photoshoppal a zebrára vagy valami tilosba? Na na ? Szerintem sem kellene "bemondásra" büntetni.

2013. máj. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Jogos. Mit reklamálsz ha el is ismered hogy szabálysértést követtél el? Pláne a befizetéssel. A sok mocskos roh@dék aki mozgássérült helyen parkol se kapnák el ha nem fogadnák el bizonyíték gyanánt a lakossági bejelentést (fényképet). Jó mondjuk a forgalomtól elzárt terület azért egy fokkal jobb de attól még nem szabad
2013. máj. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy rohdék lennék,mert a munkám miatt az üzlet előtt ahova árut szállítottam muszáj valahogy megállni,más opció pedig nincs, max a járda, de az sem jobb helyzet. Természetesen elismertem, fizettem is, DE és itt jön a de, végig fel lett jelentve a jóakaró szomszéd által az összes beszállító, és akadt aki emiatt hogy szomszéd fényképezett nem lett megbüntetve. Nos akkor viszont nem én szeretnék a balek lenni, valahogy visszaszerezném a pénzem.
2013. máj. 8. 21:21
 6/12 anonim ***** válasza:

" forgalomtól elzárt területen parkolás munkavégzés céljából"

Akkor ez nem parkolás, hanem rakodás. A forgalomtól elzárt területet pedig kicsit pontosítani kellene. Nincs esetleg egy cím? Aztán teszteljük a google street view-t :D

2013. máj. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Ha én mocskosul ügyes vagyok, és rátolom a kocsidat photoshoppal a zebrára vagy valami tilosba? Na na ?"


Hamisnak tanúzásnak hívják és börtön jár érte.

2013. máj. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az lehet, de mennyi az esélye, hogy kiderül? Gondolom a szomszéd fényképeit sem vizsgálták " szakértők ". Komolyabb szakvélemény többe kerülne szerintem, mint maga a büntetés.

A képeket meg simán el lehet küldeni egy kamu mailcímről, egy internet kávézóból.

2013. máj. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha valaki tudja, hogy nem állt ott, ahol a kép mutatja, akkor nem fizeti be a büntetést, hanem bíróságra megy. Ott meg a szakértő megállapítja a hamisítást és már haza sem engednek.
2013. máj. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint lehet jogos a büntetés. És ez legfőképpen az üzlet hibája. Neki kellene elintéznie hogy meg lehessen előtte állni. Mifelénk is nem egy helyen kint van a megállni tilos tábla, de az üzlet elintézte hogy kitegyenek alá egy kiegészítő táblát: "kivéve áruszállítás" címmel.
2013. máj. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!