Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Albérletben lakunk, óriási...

Albérletben lakunk, óriási zajjal újítják fel a szomszéd lakást. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

A lift egész nap fel-le jár, röhögnek, ordibálnak, reggel 6-kor jönnek, este 6-kor mennek. A kisbabánk miatt a feleségem itthon van és nem bírják már. A lakás tulajdonosa engedélyt adott az "építkezésre", de minket meg se kérdezett, pedig mi lakunk itt. 200e Forint kaució nála van, azt nem adja vissza ha el akarunk menni. Már próbáltam a munkásokkal beszélni, de agresszívek, a feleségemnek is állandóan fütyülgetnek, beszólnak, szexuális ajánlatokat tesznek. Gondolom nem kell mondani "kik ők". Már rendesen fél tőlük, sokszor felhív hogy ugorjak haza rájuk szólni. Sokan vannak, tartok tőle hogy megvernek ha "így folytatjuk tovább".


Mi a teendő? Rendőrt hívtunk már, de rájuk sem hallgatnak, nem tudjuk bizonyítani az igazunkat, az engedély meg ott van náluk. Az emeletünkön a harmadik lakás üres, az alsóbb szinten lakók meg idősek, őket állítólag nem zavarja. Állításuk szerint szeptemberig tart a teljes felújítás! Addig nem bírja a feleségem meg az újszülött kisfiam!


Tudtok valami tanácsot adni?



2013. jún. 26. 12:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

Nézd át a bérleti szerződést!

Olyat nem írhatnak le, hogy nem adja át a kauciót, ha ti elhagyjátok az albérletet!

Keress egy ingyenes jogi tanácsadást, vidd el a szerződést, és keressetek egy "kiskaput", hogy fel tudjátok bontani a bérleti szerződést.

Másrészt meg a főbérlő gondolom nem ad számlát és nem adózik, úgyhogy ha nem fizeti ki a kauciót, akkor szélesen mosolyogva jelentsd fel a NAV-nál. Egyből vissza fogja adni.

A harmadik lehetőség, hogy kerestek egy másik albérletet, és nem fizettek se rezsit, se albérletet egy hónapig, magyarán lelakjátok a kauciót, a főbérlő meg beny.alhat, ha nem tetszik. Ebben az esetben is hatásos a NAV és az ügyvéd megemlítése.


Semmi nem köt titeket oda, végül is csak albérlet.


Az is megoldás lehet, ha összeszedtek minden lakótól aláírást, hogy a munkálatok zaja akadályozza az életvitelt (pihenés, alvás, stb.), a munkások viselkedése pedig kifejezetten fenyegető, és a közös képviselő legyen szíves intézkedni.


A feleséged meg szedjen egy kis vitamint, menjen el a babával sétálni, vagy szokjon rá a szappanoperákra.

Nekem eszembe nem jutna azért rettegni, mert füttyögnek a melósok, meg hazahívni a férjemet, hogy rájuk szóljon. Nem lehet, hogy rettentően unatkozik otthon a kisbabával?

Nem gonoszkodni akarok, de az se teljesen normális, ha ezen kiakad.

Gondolom, ők se használják hangosabban a liftet, mint a mások, hogy egy példát említsek. Sőt, mások is használhatják a liftet, pl. éjjel, kora hajnalban, stb. Pont olyan hangos.


Azt se válogathatjátok meg, kik költöznek be a felújítás után, vagy az üres lakásba. Lehet, hogy egy három gyerekes család, olaszos temperamentummal, és reggeltől estig hangoskodnak.


Szóval meg kell szokni, és meg kell tanulni elviselni, mert a panellakás bizony hangosabb, mintha egy alföldi tanyán élnétek, több kilométerre a legközelebbi szomszédtól.


Vigyen a feleséged egy tálca sütit, meg egy-egy doboz sört a munkásoknak, és szépen, mosolyogva kérje meg őket, hogy reggel 8 előtt, és pl. a délutáni alvás idején kicsit csendesebben próbáljanak meg vigadni. Hatásosabb, mint állandóan háborogni.


A fúrógép, a kalapács meg a felx természetesen ettől se lesz halkabb.


Megszoktok vagy megszöktök.

2013. jún. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem költözzetek. Ilyen körülmények között a kaució visszajár. Amúgy engedély nem kell ilyesmihez, a házirend szabályozza, hogy mettől meddíg lehet dolgozni. Mondjuk a reggel 6 biztos nem fér bele, de az este hat még igen, de szerencsések vagytok hogy albérlet és nem saját lakás, akkor még csak le se tudnátok lépni.
2013. jún. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Megszoksz, vagy megszöksz. Ennyi. Az asszonyka kimozdulhat babával is barátnő, nagyszülők látogatása, séta stb nem kell otthon ülni egész nap és így elviselhetőbb. Ezt le kell nyelnetek.
2013. jún. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

A felújítással járó nehézségeket el kell viselnie mindenkinek. Én még csendes felújítást nem láttam.

Viszont a házirend szerinti időpontokat az ilyen munkákra be kell tartani. Általában ez reggel 8 óra és szombat-vasárnap csend. A képviselőnek kell szólni ilyen esetben.

2013. jún. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, reggel 8-tól este 8-ig lehet dolgozni, ezeken kívül csenháborítást követnek el. Tehát ha reggel 6kor hangosak, akkor ki lehet hívni a rendőröket. Nagyon nem kell mit bizonygatni, ha ott egy csapat munkás reggel 6kor, akkor nyilván nem szépen csendben teázgatnak, hanem dolgozni mentek oda akkorra :D


Napközben viszont azt csinálnak, amit akarnak, ez a társas együttélés hátránya. Optimális esetben az ember elmegy reggel 8kor dolgozni (ekkortól lehet fúrni-faragni pont), és délután 5 körül ér haza, 3 órát mindenki kibír. Jelen esetben pedig mindössze 1 órát kellene.

Ha a feleséged egész nap otthon van, az bizony felborítja a rendszert. Költözés családi házba, vagy kockáztatni egy másik lakást hátha az csendesebb szomszédságú, esetleg gyereket bölcsibe, asszonynak dolgozni, ezek az opcióitok vannak.

2013. jún. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
33%
A felújítás idejére lakbércsökkentés jár. Fizessetek annyival kevesebbet, amennyit méltányosnak találtok. Ha a tulaj felmondja a szerződést, a felmondási idő alatt lakjátok le a kauciót, így nem bukjátok azt el.
2013. jún. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

mit ne mondjak, pár hónapja 3 lakásban újítottak fel, hétvégén és este is, mert ugye olyankor értek rá csempét leverni meg ilyenek...sajnos ezzel jár a társasházi lét.

Szerintem az ilyenekkel nem kell foglalkozni, ha füttyögetnek az ő bunkóságuk. Sőt az építkezések fele is akárhányszor elmegyek, füttyögetnek, ez a szórakozásuk. Ne vegye észre.

A babával meg jó időben legyen kint sokat, más sem költözik el, ha kisgyerek van, csak azért mert a szomszéd lakásfelújít. Én is itthon vagyok két gyerekkel, de mondtam nekik, hogy fúrnak, tudomásul vették és kész. Éjjel úgysem fúrtak. Lesz majd, hogy ti újítotok fel, saját lakást, akkor ha átjön a babás anyuka, leállítod a munkásokat? Ráadásul baba sokat alszik, kisgyerek délben, nyugdíjas ebéd után, van, aki éjjeles, gyakorlatilag kussban kellene lenni egész nap, mert valaki tuti pihenni akar. Ha nem bírod, költözhetsz, de nem biztos, hogy ott jobb lesz.

2013. jún. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget mindenkinek! Valószínűleg megemlítem a NAV-ot a tulajnak és megyünk innen a kaucióval.

Sajnos nem a feleségem viszi túlzásba a dolgot. Múltkor meg akarta fogdozni az egyik brazil munkás a szemem láttára. Felléptem vele szemben, de azonnal jött a többi, hogy "de hát nem értem a viccet, csak barátkozni akart". Sajnos a szomszéd tulaj spórolás miatt "ezeket" alkalmazta. Van közöttük alkoholista hajléktalan is. Gondolhatjátok. Amúgy jó környék, szép ház, nem putri. Ezért nem értem hogy a többi szomszéd miért nem szólal fel. Őket nem inzultálják, de a zaj akkor is nagyon nagy. Üvölt a rádió, a legfelsőről ordítoznak le a földszintre, fúrnak, falat bontanak.


A barátkozás a munkásokkal nem lenne túl jó ötlet, főleg nem a feleségem részéről, mert ahogy viselkednek még felbátorítaná őket és valami nagyon rossz is történhetne. Amúgy akkor nagy a szájuk, ha egyedül van, ha én is otthon vagyok úgy már a többség nem mer otrombáskodni (csak amelyik részeg)

2013. jún. 26. 14:42
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk a házirendbe az van benne, h reggel 8-tól délig, és 3-tól este 7-ig lehet felújítani, ordítozni, meg akármilyen hangos tevékenységet folytatni. tehát déltől 3-ig CSENDES PIHENŐ van.
2013. jún. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

Szeptemberig tart a lakásfelújítás? Nem tudom mekkora lakás lehet, de én egymagam megcsinálom 1 hónap alatt ha minden nap reggeltől estig dolgozom rajta.

Szerintem is költözzetek! A feleséged egyedül egy kisbabával, miközben már nem egyszer volt gondotok velük? Nem akarlak megijeszteni, de nincs biztonságban a feleséged. Gondolj bele, ha jobban bepiálnak akkor akár rá is törhetik a feleségedre az ajtót.

Sajnos ismerem az ilyen alakokat, és a szép szó nem használ ellenük. Egyedül Te is kevés vagy velük szemben.

Egyetlen dolog amiből értenek, az az erő. Akkor fognak visszavenni, ha félni fognak vagy tőled vagy a barátaidtól vagy a hatalmadtól. De sajnos egyik tényező sem adott ahogy leírtad. Így a helyetekben a költözés mellett döntenék. Az is segítene, ha csak ideiglenes lenne, például nyárra valamelyikőtök szüleihez költöznétek és akkor nem kellene lemondanotok a lakásról és a kaukcióról.

2013. jún. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!