Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tennétek ha a szomszédotok...

Mit tennétek ha a szomszédotokról kiderülne, hogy évekkel ezelőtt megölt valakit?

Figyelt kérdés
2013. júl. 20. 17:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
68%

Nem értek veled egyet. Semmit sem tennék, mentesül egy idő után eleve, nem lesz róla adat, csak az újabb bűncselekmény elkövetésekor.


Éppen ezért szoktam mondani, hogy nem kell folyton a szomszédot kukkolni. A legegészségesebb az lenne, ha minden telek négyzetalakú lenne, mindenkinek lenne saját családi háza a telek közepén és a telket 2,5 m magas kőfal venné körül.


Bizonyos déli országokban a kukkolásért pofánvágás jár, még ma is, kiközösítenek, ha ezt csinálod.


Az ember csak olyan dologgal foglalkozzon, ami hasznos, azaz próbáljon meg építő dolgot tenni, min. pénzt keresni még szabadidejében is. A pletykálás mióta jövedelmező?

2013. júl. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
61%

Semmit nem tennék.

Nem is értem a kérdést: szerinted mégis mit lehet tenni? Ez az információ nem igényel cselekedetet a részedről.

Kis kotnyeles...

2013. júl. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, max. nem igyekeznék jószomszédi viszonyt kialakítani vele.
2013. júl. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem értem, most mi bajotok van? Azért szerintem nem mindenki élne egy gyílkos szomszédságában.
2013. júl. 20. 18:03
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
A multat nem lehet meg nem történté tenni. Nah meg nem mindegy a gyilkosság formálya sem. Ha önvédelem másabb megitélés alá esik mint egy különös kegyetlenséggel, előre nyereségvágyból eltervelt rablógyilkosság.
2013. júl. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha letöltötte a büntetését akkor nem foglalkoznék vele. Ugyanúgy ahogy most sem foglalkozom a szomszédaimmal, a nevüket sem tudom, nem érdekelnek.

Ha nem derült ki, hogy mit tett és én tudnám bizonyítani akkor meg feljelenteném. Az én fejemben ez ilyen egyszerű.

2013. júl. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Alkoholos befolyásoltság alatt követte el tettét.
2013. júl. 20. 18:08
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ütöm bele az orrom a szomszédok dolgaiba, ők se tegyék az enyémbe, de tény, ilyen hírre felkapnám a fejem. Önmagában viszont francot se tudnék kezdeni vele, az emberölés elég sok mindent takarhat, gondatlanságból elkövetettet, jogos önvédelmet is, nem feltétlenül hidegvérű, aljas indítékból elkövetett gyilkosságot (utóbbi szerintem azért jóval ritkább), szóval nem hamarkodnék azért ítélkezni.
2013. júl. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
77%

"formálya"


- ez most komoly???

2013. júl. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%
Az alkohol nem mentség. Az én szememben ettől csak még undorítóbb lesz.
2013. júl. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!