Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elítélnétek a lányotokat hogy...

Elítélnétek a lányotokat hogy ha kiderülne, a jelenlegi párja korábban házas volt és miatta vált el, hátrahagyván 2 (kis) gyereket?

Figyelt kérdés
Vagy mit tennétek? Mi a normális reakció egy szülő részéről ilyenkor? Szerintetek?
2013. ápr. 10. 17:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%
Dehogy ítélném el!
2013. ápr. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%

Semmi.

Mégis mi köze hozzá a szülőnek? Felnőtt ember a lánya, és a párja is. Mindkettő felelősen döntött a saját sorsáról.

Egy szülőnek ehhez az ég világon semmi köze.

2013. ápr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
A jelenlegi párja valószínűleg cselekvőképes felnőtt ember saját döntésekkel.
2013. ápr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem ítélném el, esetleg megjegyezném, hogy a volt párjával is szerelmes volt, nem hiába házasodtak össze, és mégis elhagyta miatta, vele is hasonló előfordulhat. Ha esetleg előfordulna, akkor készülj fel rá, hogy segíteni kell neki, de akkor nem kell célozgatni sem, hogy te bezzeg megmondtad, tudni fogja, és fájni is fog neki, hogy annak idején nem hallgatott rád. A lányod szerelmes, nem a világ omlott össze, az érzelmeknek nem lehet parancsolni nagyon parancsolni. A gond ott lenne, ha a pasi kétszer vagy háromszor annyi idős lenne...stb. ( Bár megjegyzem, én az ilyen eseteket elítélem, bár tény, velem még nem fordult ilyen elő).
2013. ápr. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%

Ha normális szülő, akkor nem ítéli el ezért a lányát. Max ellenzi a kapcsolatot, ha olyan infók jutnak tudomására, mint pl. hogy a pasi csalta az asszonyt, iszákos volt, hanyagolta a családot blabla, ezért vált el.


Szerintem az bárkinek belefér az életébe, hogy hozott néhány rossz döntést, pl elvett egy olyan nőt, akivel később nem volt már előre...

Így, a sztorit nem ismerve én biztos nem ítélnék el senkit, pláne a lányomat nem.

2013. ápr. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%

6-os vagyok, jaaa azt figyelmen kívül hagytam, hogy "miatta vált el", bocsi. :)


Hát nem lennék rá büszke és gratulálnék a gyomrához, de egy alapos fejmosás után beletörődnék. Bármit is csinált, amit az én agyam nem vesz be, attól ő még a gyerekem.

2013. ápr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
35%
Elmondanám neki, hogy csalódtam benne és nem erre neveltem.
2013. ápr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%

Úgy beszéltek erről az elhagyásról, mintha a világ legtermészetesebb dolga az lenne, hogy valaki rendszeresen cseréli a partnereit, pedig ez nem így van. Nem mindig találja meg az ember elsőre az igazit. És eléggé szerelmes lehet a kérdező lányába a hapsi, ha az egész családot otthagyta érte.

A közvetlen környezetemben is van ilyen és érdekes mód a második feleség sosem lett lecserélve.


Szóval ez egyáltalán nem törvényszerű. És nem is hinném, hogy erkölcsileg itt gond van. előbb utóbb, ha nem a feleség az igazi szétmentek volna.

2013. ápr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
10%

Nézd szülőként egyvalakit lenne okom elítélni egy ilyen szituért: magamat, hogy sikerült egy a saját érdekeit minden és mindenki elé helyező törtető egoistát nevelni... FELTÉVE HA csakugyan a "miatta vált el" a felállás.

Ha meg az a valójában sokkal gyakoríbb helyzet van, hogy a férfi házassága amúgy is szétesőben volt és nem a lányom aktív kavarása tette tönkre, ő a történetben csak az a személy, akihez a férfi tovább lépett egy tőle függetlenül rossz kapcsolatból, akkor meg a világon senkit sem ítélnék el.

2013. ápr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%
Nem ítélném el, maximum elmondanám a véleményemet. Egy nagyon jó barátnőm is hasonló helyzetben levő férfival kavar, nem értek egyet vele, de ettől nem fogok neki hátat fordítani!
2013. ápr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!