Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kiadó lakást keresek, csak én...

Kiadó lakást keresek, csak én találkozok idióta elvárásokkal a hirdetések szövegében?

Figyelt kérdés
Budapestről beszélek, elég jó ideje próbálunk lakást találni. Ahol most lakunk, inkább hagyjuk, szeretnénk költözni, de már nagyon hosszú ideje nem találunk lakhatásra alkalmas és megfizethető kiadó lakást. Olyanokat akarnak kiadni, amiből éppen most halt ki a 90 éves nagymama, de szerintük az jó állapot (maminak is jó volt 40 évig), a bútorokat nem hajlandóak elvinni, kisállat vagy gyerek nem megengedett, kizárólag maximum 2 főnek adják ki, ha ketten veszik ki, akkor a bérleti díj is drágább, szerintük az 50 évvel ezelőtt felrakott fürdőszoba csempe "jó állapotú", most meg olyat találtam, hogy kiadják a lakást, 60e forint plusz rezsiért, de "a konyha és a fürdőszoba használat a tulajdonossal közös" - hol élnek ezek?? És még mindig kiadó lakást keresek, nem pedig szobát. Nagyon nehéz jó lakást találni elérhető áron, vagy csak én látom így?

2013. júl. 29. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezek idióták voltak, vannak rendes jófej emberek is akik engednek háziállatot is, rátok bízza a rendet stb.

Nem nehéz csak elmegy vele egy kis idő.

2013. júl. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én kiadom neked a lakást, mert nekem meg pont az albérlőkkel van ki a hócipőm. Nem fizetnek, bármit kérek nem tetszik Pl.: ha a nevemre jön valami levél szóljon rám, úgy vigyázzon a lakásra mintha a sajátja lenne, mert egyszer majd visszaköltöznek bele a gyerekek), lelakják a lakást, stb. Tehát ez az oldal is szörnyű.
2013. júl. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De most komolyan.. nem mertem leírni, de 2 éve szeretnénk költözni, hetente nézünk lakásokat és még mindig nem tudtunk elköltözni. Ha esetleg találtunk olyat, ami jó áron van és nem csótánylyuk, akkor pedig versenyeztetés van: már nem először futottunk bele, hogy odahívják az összes szimpatikus érdeklődőt és a tulaj bök rá valakire, hogy ki veheti ki a lakást. Így jártunk 1 hónapja is, 3ra volt megbeszélve, mi 3 előtt 10 perccel mentünk, de egy pár 15 perccel korábban ment (még mindig 3ra volt lebeszélve) és mi már csak gratulálhattunk neki, hogy ő veheti ki..


Második, van esetleg valami oldalon hirdetve a lakásod? Szívesen megnézem, maximum azt mondom, hogy én vagyok az idióta és keresek tovább.. :)


Elhiszem, hogy az albérlőkkel is van gond. Nálunk a tulajjal vannak gondok, annyira szarik az egészbe, hogy az valami elképesztő. Engem leszid, hogy hónap 10-ig utaljak, mert különben kötbért kell fizetni a banknál, hát utalok. Majd most szólt 1 hete a közös képviselő, hogy a tulajom mióta ott lakok nem fizet közös költséget, tudok-e róla.. hát honnan tudnám, én fizetem neki. Szóval most kiadták végrehajtásra a közös költségem. 34 m2-es lakásban lakunk, ahol 50e a bérleti díj és kapaszkodjatok meg, szintén 50e forint lesz a rezsi is - minden hónapban mert átalány már minden. Egyetlen számlát nem láttam még mióta itt élünk, 18.000 a villanyszámlánk és semmit sem csinál a tulaj, elműt akarja kihívni, de mondjuk hogy egy villanyszerelőt hozna, az már nem.. igazából a tulajt se láttam már 2 éve, talán még él :)

2013. júl. 29. 14:23
 4/5 kiad-lak ***** válasza:

Ezekben sajnos nem lehet álltat tartani. Újszerű lakások kis rezsivel és korrekt tulajjal.

[link] 68 ezer

[link] 80 ezer

[link] 100 ezer

2013. júl. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az albérlet az ilyen játék ,volt 4 -hez szerencsém. Ha olcsót keresel Bp-en akkor nyelni kell, mivel sorbaállás van egy olcsó albérletért, ezért akármit megszabhat a tulajdonos.
2013. júl. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!