Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi van olyankor ha valaki...

Mi van olyankor ha valaki miatt baleset történt, komoly kocsitörés (személyi sérülés nem) és nem ismeri el a felelősségét? A rendőr csak jegyzőkönyvet vett fel. Mi van a kárrendezéssel?

Figyelt kérdés
2008. nov. 11. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell tölteni egy baleseti bejelentőt (legtöbben betétlap néven ismerik), majd várni, várni és még többet várni. A rendőrség megállapítja a felelősséget, a biztosító felméri a kárt és egy idő után hajlandóak ki is fizetni. Nekem több, mint két hónap volt egy olyan esetben, ahol a felelősség eléggé egyértelmű volt.
2008. nov. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És a rendőr le fogja írni? Mert ugye nem ismerte el :-( Melyik bizosítóhoz kell menni ilyenkor,mert a vétkes még az adatait sem adta meg,csak a rendőröknek!
2008. nov. 12. 09:18
 3/3 anonim ***** válasza:
A rendőrség határozatot fog kiküldeni arról, hogy ki a felelős. Ha pedig az adatait sem adta meg, akkor nehéz lesz... Nem tudom, értesítik-e hivatalból a biztosítót, de ha nem töltöttetek ki baleseti bejelentőt (a kitöltés nem jelenti a felelősség elismerését, bár szerintem emberünket erre is nehéz lett volna rávenni), akkor ne számíts sok jóra. Abban az esetben ugyanis a biztosító még lehet, hogy nem is tud az esetről. Ahhoz, hogy a te károd megtérüljön, a másik fél biztosítójához kell bemenned, mert ő fogja rendezni a te károdat az ő KGFB-je terhére, ha ő volt a felelős.
2008. nov. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!