Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni mielőtt...

Mit lehet tenni mielőtt komoly baleset történik?

Figyelt kérdés

Szomszédunkban külföldiek laknak, nem írok direkt nemzetiséget, mert nem ez a fontos, csak annyiból érdekes, hogy nem tudunk velünk beszélni normálisan. Nincs csengőjük sem, és nincs egy olyan telefonszám amin elérhetősek lennének. Egész nap a redőnyöket is lehúzzák.

Van két kutya a kertjükben,amik rendszeresen átjönnek a mi kertünkbe. Vadak, vagyis még nem történt komoly baleset, eddig "csak" egy másik kutyát kaptak el. Nekem van két pici gyerekem. Ha átjönnek a kutyák nem mindig veszem észre azonnal, mert nagy a kert és sok a fa, bokor, simán elbújhatnak valami mögött. Féltem a két gyereket, mert ha megtámadnak minket elég nagy testűek ahhoz, hogy komoly baj legyen. A szomszéd éppen csak enni ad nekik. Soha nem volt még a két kutya sétálni, nem tudom be vannak-e oltva. MIvel már rendszeres volt, hogy átjöttek és semmi nem történt, csak nem tudunk kimenni a házból, mert féltünk, ők meg csak éppen fel sem keltek. Legutóbb másfél órát vártunk, mert férjem lent a kertben dekkolt, hogy valahogy kikergesse a kutyákat, hogy őt se harapják meg, és ki is menjenek vissza a saját kertjükbe. Végül sikerült kimenni a kertből és átment a szomszédhoz, nem nyitottak ajtót. Ekkor hívtuk a rendőrséget, de semmit nem tettek. Még csak meg sem büntetik őket birtokháborításért. Amíg vér nem folyik semmit nem tesznek. Másnap megint itt volt a két kutya, hívtuk a szomszédot nem vették fel, megint egy órás próbálkozás semmi reakció. Megint hívtuk a rendőrséget, mert most már a két kutya éppen az ajtónkban ült és nem lehetett kimenni sem, mert szemben ugattak a fejünkre. Megint semmit nem tettek, annyit legalább, hogy áthívták a szomszédot, hogy vigye már el a kutyát, meg jót bratyiztak. Ennek soha nem lesz vége. A kerítést már megcsináltattuk saját költségen, de a kutyák olyan vadak és erősek, hogy megint szétszedték. Nem vagyok kutya utáló, de félek tőlük, és a gyerekeimet nagyon féltem. Mit lehet tenni? peres út kizárt, mert addig nem élhetünk félelemben amíg lezajlik.


2013. aug. 14. 08:02
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Sajnos ez az állatok védelmét is szolgálná, hogy elmenjenek innen, mert nagyon rosszul néznek ki. Koszosak, sárosak, mert tiszta sár a kert, és vedlenek. Csak azt nem értem, hogy miért nem lehet egy hatóság aki mindent el tud intézni, és tudja mit hogy lehet? Külföldön a rendőr mondjuk azonnal hívja az állatorvost, vagy éppen az állatvédelmiseket, ha van ilyen eset, ahol be kell avatkozni, nem pedig küldenek egyik helyről a másikra.
2013. aug. 14. 21:23
 12/16 anonim ***** válasza:
Én simán kitalálnám azt, hogy több alkalommal megfélemlítették a gyereket és engem is, és szólnék a hatóságoknak, hogy ne forduljon többet ilyen elő. Megelőzve a bajt, nem kell tudniuk, hogy füllentesz…
2013. aug. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Persze, hogy azt mondtam, hogy megtámadott a kutya. Erre a nagyon rendes rendőr annyit mondott, hogy persze, mert én is rátámadtam, meg féltem tőle. Annyit mondott, amíg vér nem folyik nem fognak semmit tenni, mert nincs joguk. Most a kerítést nem csinálja meg a szomszéd. A kutyákat bezárja nappal, és éjjel kiengedi. Így legalább napközben nem tudnak váratlanul átjönni. De persze reggel még mindig nálunk vendégeskednek. Most elmegyünk nyaralni, de ha közben tönkretesznek valamit most már bírósági úton is elindítom az eljárást és elkezdem az állatvédőket is felhívni. No, meg a jegyzőhöz is bemegyek, mert semmit nem reagálnak a leveleimre.
2013. aug. 22. 12:18
 14/16 anonim ***** válasza:
Igen, én is ilyet tennék, ha senki nem reagál, akkor harc! Sok sikert kívánok. Remélem, mihamarabb vége lesz az ügynek.
2013. aug. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Történt azóta valami?
2014. jan. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Igen, történt. Az önkormányzat megkereste a kedves szomszédot és kötelezte, hogy csinálják meg a kerítést. Hárman is kijöttek. Megcsinálták és szerencsére azóta nem volt gond. Szerintem ahhoz képest elég rendes volt az önkormányzat, hogy segítettek nekünk. A rendőrségi feljelentést követően jöttek egyszer csak egyik nap:) szóval úgy tűnik happy end:) Nem is gondoltam volna, hogy ilyen hamar rendeződik, mert kb két alatt kijöttek és eljártak. Addig meg nem mentünk ki a kertbe a gyerekkel, hanem mindig kimentem, körbenéztem és spuri kifelé a kapun. Érdekes két hét volt az biztos.
2014. febr. 21. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!