Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni túl hangos...

Mit lehet tenni túl hangos albérlő ellen?

Figyelt kérdés

Budapesti körfolyosós lakásban lakunk, egy barátom ingatlanjában,mi vigyázunk rá. Néhány hónapja új lakók költöztek mellénk. Többnyire hétköznap késő este, éjszaka zajonganak, kiabálnak a folyosón, hangosan hallgatnak zenét stb. Folyton idegenek mászkálnak a lakásban, egy kezemen meg tudnám számolni hányszor láttam ugyanazt az embert, (előttünk mennek el). Még arra is gondoltunk, hogy szobáztatnak.

Egy újabb nehéz éjszakán vagyunk túl. Átdörömböltünk, átmentünk, de már nagyon unom.

Épp annyira hangosak, hogy minket zavarjon (a hálószobafalunk közös a miénkkel), de nem tudom ezek miatt ki lehet e hívni a rendőrséget, foglalkoznak e vele? Nem remegnek a falak, de itt minden pisszenés hallatszik. Egy-két másik lakót kérdeztem, őket is zavarja a zaj, de ők bezzeg nem szólnak rájuk (na nem mintha lenne bármi hatása). Gondolom félnek tőlük, mert bár 20-22 év körüli srácok, kissé veszélyesnek tűnnek (valószínűleg nem a SOTE-s vizsgaidőszak fáradalmait pihenik ki).

Már a tulajnak is küldtünk levelet, de nem reagált semmit és ezek szerint az albérlőivel sem beszélt, mert nem változott semmi. Most azon gondolkodunk, hogy megkeressük a közös képviselőt.

Mit tehetnénk még? Már nagyon unom, hogy nem tudunk pihenni...


2013. szept. 2. 06:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrségnek szólhattok csendháborítás miatt de szerintem nem sok hatása lesz. Én beszélnék a közös képviselővel. Írhatnátok egy levelet a főbérlőnek a Közös képviselőn keresztül. Lehetőleg MINDENKI írja alá. Legalábbis minél többen. Lehet emlegetni jogszabályokat meg mindenféléket, legyen minél "hivatalosabb szagú" így lehet többet ér...
2013. szept. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A közös képviselővel és a bérbeadóval beszéljetek.

Ha tényleg "al"bérletről van szó (sosem tudom, mert mindenki rosszul használja itt a fogalmakat), akkor pedig a főbérlő mellett közvetlenül a tulajt is keressétek meg - ki tudja, lehet, hogy önkormányzati a lakás, és nem is lenne szabad albérletbe kiadni. Ha így van, kiteszik őket, mint a sicc...

2013. szept. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, mennyire hangos.. életvitelszerű, vagy extrém?


Tudok olyan szitut, amikor az alsó szomszéd panaszkodott egy anyukánál, hogy hangos gyerek... az anyuka benézett a gyerekhez, aki nyugodtan ült a számítógép előtt... csak közben a zoknis lábával finoman dobolt a padlón... teljesen akaratlanul, nem is hallatszott semmi...


A csaj lement, és tényleg olyan hangerővel hallatszott át, mintha minimum ugrálna valaki...

Azóta inkább kertes házba költöztek...


A lényeg: ha normál életvitelszerű (mert ami neked zajongás, nekik lehet csak beszélgetés), akkor nem tudsz tenni semmit, ez a vékony falú lakások átka...


Viszont ha extrém hangerőről beszélünk, akkor fel tudod őket jelenteni csendháborításért.

2013. szept. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elnézést, én is rosszul használtam a kifejezést, bérletről van szó és tulajdonosról.

Nem vagyunk háklisak, nappal viszonylag zajos a ház, ami nem zavar.. Sok a gyerek akik az udvaron játszanak, mások zenét hallgatnak - nem bánom. De a szomszéd éjszaka zajong.

Idejönnek sokan este, cigiznek és kiabálnak egymásnak, hangosan hallgatják a zenét, akár hajnali 4-ig is. Többnyire mindig másik társaságról van szó. Mi 5-kor kelünk. A zene valószínűleg csak nekünk hangos, mert közös falunk van, de a kinti hangoskodás mást is zavar, mivel minden hallatszik. Viszont senki sem akar konfrontálódni, így nekünk kell.

A tulajt úgy tűnik nem érdekli, mert a levelünkre sem reagált.

2013. szept. 2. 09:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Amikor kint vannak, vagy zenélnek, bátran hívjd a rendőrt. A tulajtól meg azt kérdezzétek meg, hogy adózik-e rendesen a lakásbérlet után, nem bánja, ha a NAV ennek utánanéz..?
2013. szept. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy kimennek 20 percig hangoskodnia folyosóra,majd 30 percig csönd van. Ez elég ahhoz, hogy mindenkit felzavarjon, de mire kijönnének a rendőrök, már visszamennének.

Eszköztelennek érezzük magunkat.

2013. szept. 2. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!