Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért olyan nagy sértés, ha...

Miért olyan nagy sértés, ha azt mondom valakinek hogy keressen munkát?

Figyelt kérdés

Persze nem ilyen nyersen, hanem finoman.

Van egy anyuka szomszédom, 3 gyerekük van, a 2 nagy ovis, a legkisebb 1,5 éves.

Egy csomószor jön át, hogy ez kell, az kell, majd megadja. Persze sosem adja meg. Ha összefutunk, mindig panaszkodik hogy nem tud venni cipőt meg kabátot, stb.


Pár hete megtudtam, hogy a munkahelyemen van egy 6 órás takarítói állás. Ezt mondtam neki, de teljesen felháborodott, hogy ő aztán nem fogja lepasszolni bölcsibe a gyereket, inkább megoldja spórolással.


Azóta nem is köszön, egyetlen szót sem szólt hozzám.


Mit gondoltok?


2013. szept. 9. 10:50
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem főnyeremény ez az állás.


Gyes-t kap, de azt lehet 6 órás munka mellett is, nem? Meg a csp-t sem veszik el.

A bölcsis étkezés ingyen lenne, az oviban is ingyen eszik a két nagyobb.

2013. szept. 9. 11:47
 12/20 anonim ***** válasza:
79%
Az ilyen ember megérdemli a sorsát, csak a gyerekeket sajnálom. Viszont ez a szitu sok mindent elárult, nem érdemli meg a segítséget.
2013. szept. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%
Igen, 6 órás munka mellett még pont kapná a gyest, nem esne el tőle, tehát vállalhatná.
2013. szept. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
69%

Rendben, hogy nem fogadja el a takarítói állást. Nagyon megalázó más mocskát törölgetni minden áldott nap minimálbérért.

De! B@asszus akkor ne kéregessen már mástól kölcsön semmit!

Ha egy takarítói állás derogál neki, akkor az nem süllyeszti el szégyenében, hogy kölcsönkér a szomszédtól?


Nem feltétlen lusta a nő, ebből legalábbis nem derül ki. Csak van pár igénye, ami még nem is lenne baj. De az, hogy egy GÁTLÁSTALAN ÉLŐSKÖDŐ, az már igen nagy baj.


Többet ne adj neki semmit!

2013. szept. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
62%
Akkor spóroljon, de ne tőled kéregessen kölcsön. Szerintem nem is akar dolgozni.
2013. szept. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
62%
Miért mindig a munkakerülök kapnak munka lehetőséget,aki szeretne dolgozni az meg nem?Nekem érdekel a takarító munka.:O Hol van ez?
2013. szept. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
61%

Azt hiszi, joga van a te tulajdonod használatához.

Valószínűleg azért vette sértésnek, mert azt gondolta, így akarsz tőle megszabadulni - csakhogy a gondolatmenet az ő fejében fogalmazódik meg, vagyis ez az ő értékítélete.


"

gondoljatok bele, lehet, hogy a hat órás takarítói állással ennyi pénze sem lenne...

Beadja a kicsit bölcsibe, fizeti ott a nem kevés étkezési díjat. Vesz magának bérletet, amit most nem biztos, hogy kell.

Lehet, hogy a hat órás fizetés kevesebb a gyednél...

szóval nem kellene azonnal ráfogni, hogy nem akar dolgozni... lehet, hogy csak józanul átgondolta.

"


Emberséges gondolat, viszont akkor józanul nem így válaszolt volna, és nem állna fenn a "nem is köszönök" állapot. Azt mondta volna, hogy köszöni az ajánlatot, de átgondolta, és sajnos ezért és ezért ezt nem tudja vállalni.

A józan gondolkodás nem szokott haragot szülni, sokkal inkább felülkerekedik rajta.

2013. szept. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
40%

Nekem is van ilyen kéregetős szomszédom, szokott kérni öblítőt, lisztet, tojást, sosem kértem, hogy megadja, mert nem kért nagy mennyiséget. Neki ilyen a felfogása, hogy nem ciki kérni. Először fura volt, de rájöttem, hogy cserébe ő is szívesen ad, pl. ingyen vigyázott néha a gyerekre.


Ha az ismerősöd mondjuk diplomás és gondolom munkahelyéről jött el szülni, akkor elég fura neki azt mondani, hogy menj el takarítani, nem?


Talán tényleg nyers volt a tálalás, ahogy mondtad? Máskor inkább mondd, hogy nincs itthon, amit kér, elfogyott.

2013. szept. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
53%
1,5 éves a gyerek, és gyest kap. Nem hiszem, hogy lett volna állása. Sajnos most nekem sincs munkám, és pont egy közmunkás takarítós állást kaptam volna, de előtte 1 nappal derült ki, hogy azért vagyok nagyon rosszul, mert babát várok. Így nem tudtam elvállalni, a férjemnek az volt az első szava, hogy szó sem lehet róla. Évek óta szerettünk volna még egy picit, de az orvos azt mondta, hogy már nem lehet. (egészségügyi okok miatt nem eshetek teherbe) Már van 2 nagyobbacskánk, és mindkettővel nehéz volt a várandósság időszaka, szóval erre a babóra nagyon vigyázunk, nem szeretnénk elveszíteni. Ha a pocaklakó nem lenne repesve vállaltam volna a munkát, így is összevitáztam a férjemmel miatta, de neki van igaza, most a baba az első. Majd elmegyek dolgozni, mikor megszületett, és elég nagy hozzá. :))De attól függetlenül, ha már 1,5 éves lenne, megoldanám a munkát.
2013. szept. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Pötyös Panni válasza:

Ne adj neki akkor semmit...

Ahhoz viszont senkinek semmi köze hogy dolgozik-e vagy sem.

2013. dec. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!