Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Feljelenthetem a szomszédunk?

Feljelenthetem a szomszédunk?

Figyelt kérdés

A szomszédunkban van egy tacskó, aki állandóan az utcán rohangál, nem zárják be és a minap az utcán elkapta a kiscicánkat és olyan súlyosan megsebesítette, hogy megkellett műteni. Szeretném a kezelés költségét behajtani a szomszédon cserébe nem jelenteném fel, amiért nem zárja be a kutyáját. Vagy mondjak le a zsebpénzem visszaszerzéséről? Nagyon gyerekes ez a terv?

17/L



2013. szept. 21. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos ahhoz bizonyítani kellene tudnod, hogy a szomszéd kutyája volt a "tettes".

Van arról felvételed, ahogy a macskádat bántja? Mert máskülönben nem tudod ráverni az orvosi költséget sajnos.

De ha felveszed videóra, azért tehetsz bejelentést, hogy kijár a kutyája az utcára.

2013. szept. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs, de a szomszéd néni kergette el a kutyájukat! Ő nem lehetne a tanúm?
2013. szept. 21. 23:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahol megműtötték a cicád, ott bizonyítani tudják a harapás nyomokból, hogy ki volt a "tettes"

Bár mondjuk a szomszédod is megkérdezhetné, hogy miért volt kint a cicád?

Az oké, hogy a macskák kint lófrálnak, de ennyi erővel lehetne feljelenteni a másik macskát/buszvezetőt/autóst, stbstb...mert a macskák folyton kint vannak.

2013. szept. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsónak egy picit azért igaza van. Ennyi erővel az autósokat is sorban lehetne perelni amiért elütik a macskákat, pedig sötétben pl esélye nincsen meglátni, amikor átszalad az úton. Csak egy huppanás, amit úthibának is lehet vélni.


Kiscicát én a helyedben olyan helyen tartanám amíg nem vagyok otthon, ahonnan nem tud kimászni. Ha nagyobb lesz akkor nem fog gondot okozni neki elmenekülni a kutya elől, de nyilván egy kismacska még talán azt sem tudja, hogy menekülni kellene.

Húgomék is most szereztek egy 2,5 hónapos kiscicát a házhoz. Szomszédban két kutya van, és csak sima drótkerítés van, ahol ugyebár a macsek simán átfér. Úgyhogy lesz szépen egy doboz, amibe belerakják napközben amíg nagyobb nem lesz. Neked is ezt kellett volna tenned.

2013. szept. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem ilyen piti dolog miatt nem érdemes perelni, eleve még gyerek vagy, nem kéne ilyesmire még több pénzt költened. Sajnálom a cicádat, de ha feljelented a szomszédot, ki fognak nevetni. Max annyit tehetsz, hogy bejelented, hogy kint szaladgál a kutya, és nézzék meg hogy van-e benne chip, mert mindenkire rátámad. Azzal tudod kicsit bosszantani a szomszédot.
2013. szept. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérd meg apukádat, hogy menjen át a szomszédhoz és beszéljék meg a dolgot. Amúgy szerintem teljesen jogos az igényed arra, hogy szomszéd kifizesse a műtétet. Ha meg nem változik semmi ideje beszerezni egy légpuskát, hátha abból ért..
2013. szept. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!