Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megváltozhat egy apuka 37...

Megváltozhat egy apuka 37 évesen, vagy jobb egyedül felnevelni a picit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

35hetes terhes vagyok. Mivel nekem orvosi okokból eleve nem lehetett volna gyerekem, igen meglepődtem,mikor kiderült, hogy mégis jön a baba. A gond nem ezzel van, mert meg tudok neki adni mindent, van lakásom, van, aki segítsen (apum, tesóm), és nem vagyok már fiatal.

A probléma apukával van... eddig jó volt minden úgy, ahogy volt, de a baba miatt összeköltöztünk. Elvesztette a melóhelyét, újat esze ágában sincs keresni, én tartom el, az én házamban él, ha valami kell neki, én veszem meg, pl. bicikli, fűrészgép, számítógép...ez már nagyon zavar. Próbáltam vele beszélni, többször is, de úgy reagált, hogy ne csesztessem.

A dologhoz hozzátartozik, hogy volt már nős, onnan van egy 8 éves fia, és még kamaszkorából egy felnőtt lánya. Egyikkel sem törődik, nem fizet gyerektartást- a volt feleségével jóban vagyok, de ő nekem panaszkodik a pasimról.

Én úgy érzem, nem fog megkomolyodni soha, nem veszi komolyan, hogy apa lesz, haverok, kocsma, a szomszédban élő testvérei, anyja is fontosabbak, mint mi.

Sosem kérdezi, hogy vagyok, késő éjjel jár haza, az egész háztartást én viszem, még a saját tányérját sem mossa el.

Én sem vagyok tökéletes, mert mostanában minden ilyen dolgot szóvá teszek, de azért azt hiszem ez kisebb vétek,mint amiket ő csinál.

Arra gondoltam, várok még, legalább a telet, hátha a kicsi miatt megkomolyodik, de utána inkább egyedül lennék.

Ti mit csinálnátok a helyemben?

A dologhoz hozzátartozik, hogy nem tervezett baba, mivel nem is lehetett volna, és épp ezért megtartottam, mert ha csak ez az egy esélyem van az anyaságra, azt boldogan vállalom, akár egyedül is. Utána is el tudom őt tartani, nem fog hiányt szenvedni semmiben. A kérdés csak az apuka- menjen vagy maradjon ha nem képes változni?


2013. aug. 17. 16:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Esélytelen. Nekem pont a korábban normális férjem lett nagy link, nulla felelősség, semmi segítség... Amikor kirúgtam, megkönnyebbültem.


Ha egyedül tudod vállalni a babát, akkor rajta, de egy idegesítő kiskamasz csak kolonc lesz a nyakadon. Link, nem fog megkomolyodni. Rúgd ki, ha akarja látogassa a gyereket, joga van hozzá, de magadnak ne csinálj problémát.

Tudnék arról mesélni milyen az, amikor ellátod a gyerekeket, meggebedsz és ott egy ingyenélő aki még téged ugráltat. Hidd el, sokkal jobb egyedül, ugyanannyi gondod-bajod lesz, de nem fog irritálni az, hogy ott mereszti a fenekét miközben szétszakadsz.

2013. aug. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
16%

Ettől a pasitól te a büdös életbe nem fogsz megszabadulni. Ezt ha kiteszed az ajtón, az ablakon fog visszamászni és mindent elfog követni, hogy ne tudj megszabadulni tőle.


Eltemetheted magad.Nyugodtan.

2013. aug. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
15%

Gyereknek szüksége van az apára, van amit nem lehet pénzen megadni neki.

Mindazonáltal nem biztos, hogy ilyen apa jó példát mutat, baromi nehéz helyzet. Én megpróbálnék leülni vele, és megbeszélni milyen jövőbeli tervei vannak.

2013. aug. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló: én nem ugrálok neki :-) Már egy hete nem volt elmosva a tányérja (hála az égnek csak egyből hajlandó enni), nincs tiszta ruhája (én nem mosok rá), és sokszor főzni sem főzök, tehát eszik, ahol akar. De igazad van, marhára irritál... :-(

Kedves második válaszoló: ha nem is akar elmenni, meg vannak a törvényi keretei annak, hogy akár a rendőrök tegyék ki. Birtokvédelem, stb.. szóval ettől nem félek.

2013. aug. 17. 16:34
 5/18 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik válaszoló:

Már próbáltam vele beszélni, de egész nap a net előtt ül, pókerezik, meg se hallja, hogy szólok. A vicc, hogy az apasági nyilatkozatot nem írta még alá...képzelem milyen tervei vannak. Kár, hogy nem látok bele a fejébe.

2013. aug. 17. 16:36
 6/18 anonim ***** válasza:
14%
Hiába jössz a törvénnyel, ettől a pasitól te nem fogsz tudni megszabadulni és egy nyugodt életet élni.
2013. aug. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok. Most még működik a "sztrájk", de ha ott a gyerek, akkor nem. Nálunk a szemétlevitel volt még vitaforrás. Ő csak úgy elrohant egy szál hátizsákkal, én a két gyerekkel + a szokásos málha. Kértem, hogy legalább ezt csinálja meg. Erre a válasz: ha hazajöttem én is ki tudnám vinni..ez igaz, csak ő épp SEMMIT nem csinált. Kaptam azt a tanácsot, hogy hagyjam ott. Aha, csak amikor ott a totyogó, akkor már nem lehet hagyni, hogy bűzlő szeméttelep legyen a lakásból. MOST otthagyhatod a tányérját... Ha ott a totyogó gyerek, már nem.


A helyzet pedig egyre rosszabb lesz. Ha ott a gyerek kialvatlan leszel, hisztisebb, pillanatok alatt felkapod a vizet. Ami most irritál, azért pár hét múlva gyilkolni tudnál.

Jobb lenne kirakni és ha bizonyítani akar, akkor minden nap átmehet 2-3 órára lefoglalni a babát, hogy addig zuhanyozz, főzz, pihenj. Hidd el, jobban jársz.

2013. aug. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ez igaz, már most kezdek néha hisztis lenni... de igazából meg akarom neki hagyni azt a lehetőséget, hogy ha itt lesz a fia, változtat e. A tesója ugyanilyen volt, és akkor változott meg, mikor jött a közös gyerek a feleségével. Szóval ha ebből indulok, elsülhet jól a dolog. Ha viszont józan ésszel gondolom végig, akkor nem.
2013. aug. 17. 16:46
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Aki 2 gyerekével ennyire nem törődöm, és nincs felelősségérzete, sajnos a harmadikkal sem lesz, ezt nyugodtan borítékolhatod.

Valaki vagy jó apa vagy nem. Ha 1 gyereknél hibázik, még előfordulhat változás, de 2 gyerek nem törődömség után már nem. Ne kecsegtesd magad hiú reményekkel.

2013. aug. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is a gyerekek érdekeire hivatkoztam, hogy sokáig miért nem rúgtam ki. Hiba volt, a gyerekeknek nem az az érdeke, hogy egy hisztérika legyen az anyjuk, az apjuk meg a gép előtt üljön.

Később sokkal nehezebb lesz kiraknod, minimális az esélye annak, hogy megváltozik, az viszont borítékolható, hogy te kikészülsz mellette. Add meg a lehetőséget, hogy bizonyítson: elköltözik és utána ha hónapokig rendszeresen jön, támogatja a gyerekét, akkor egyszer visszafogadhatod. De ha most nem penderíted ki, akkor a nyakadon fog maradni.

2013. aug. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!