Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Érdekelne, hogy abban az...

Rb23 kérdése:

Érdekelne, hogy abban az esetben mit tehet ellenünk az alsó szomszéd, ha kicsi gyerek van, aki járkál a lakásban, játszik és az által zörög? Feljelent? Vagy kihez fordulhat miattunk?

Figyelt kérdés

Panelházban lakunk, van egy 16 hónapos kislányunk. Az alsó szomszéd már egyszer feljött szólni, hogy halkabban másszon a gyerek, mert nála dübörög a mennyezet. Mondtam neki, hogy nem tudok mit csinálni. Azóta már megy a kislány, egész nap járkál a lakásban, és lecsapja a lábát, toporzékol néha, na meg játszik, csörög a játék, főleg, ha eldobja. Ilyenkor a szomszéd veri a radiátort, hogy halkabban legyünk, de nem fogom a kedvéért kikötni a gyereket. Nem késő este csinálja, mert 8 után már ágyban van, és reggel is 10-ig alszik.

És szerinte az normális, hogy ő néha (hetente) hajnali 2-3-ig hétköznap bulit tart, bár igaz, nem szól a zene, de olyan hangosan beszélgetnek, mintha a szobában lennének, ezért mi nem szólhatunk semmit, mert ez ritka alkalom, de a gyerek állandóan zörög.



2013. dec. 5. 23:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
45%
Ja.. a legjobb ha csak aludni mész haza a gyerekkel. A lényeg hogy a szomszédoknak jó legyen.
2013. dec. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Én megértem őt, biztos engem is zavarna, de egy 1 éves gyereknek ha valaki el tudja magyarázni, hogy csendben másszon, és egy 16 hónaposnak, hogy kizárólag lábujjhegyen sétáljon kezet-lábat csókolok neki! :D

Ügyelek rá, hogy se korán, se későn ne zajongjunk, de ha ő nincs ránk tekintettel, hogy hétköznap bulizik, bagózik a gyerekszoba alatt, így egész nyáron ott csukva volt az ablak miattuk, arról nem beszélve, hogy tavaly és idén tavasszal és nyáron minden áldott nap reggel fél 9-től este fél 8-ig fúrt, kalapált, beleértve szombat-vasárnap is... Nyilván, ha nagyobb lenne a gyerek meg tudnám vele értetni, de egy ekkorával nem. És hiába van habszivacs szőnyeg, nem ér semmit. És járunk játszótérre, sokat vagyunk kint, de esős időben, és most már így tél közeledtével és hogy korán sötétedik az ő kedvéért nem fogok déltől alvásidőig kint lenni.

2013. dec. 6. 00:47
 13/23 anonim ***** válasza:
92%
SZŐŐŐŐNYEG. Én ugyan társasházban lakok, de baromi sok hangot elnyel. (Falra sajnos nincs megoldás...Vagy hallgatom az obégató francia tahó diákokat meg a tuctuc zenéjüket, vagy átdörömbölök/átmegyek szólni, hogy kuss legyen éjjel fél 2-kor már...)
2013. dec. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
A szőnyegen van a habszivacs szőnyeg, és pléd is, de az egész lakást nem rakhatom le pléddel meg takaróval :D Ráadásul porallergiám van, így a szőnyeg sem a legjobb rá, de ennyit bevállalok.
2013. dec. 6. 01:11
 15/23 anonim ***** válasza:
53%

10: Értsd már meg, hogy vannak, akik már akkor is verik a csövet, ha levegőt veszel.

Nem minden gyerek rohangászik mint az állat, az enyémek sem tették, nem csak a szomszéd lelkivilága miatt, hanem a saját biztonságuk érdekében is, mert nálunk csúszott a parketta.

Normális, átlag ember megérti, ha a másik lakásból áthallatszik 1-1 koppanás, de vannak idegbetegek, akik mindig mindenért verik a csövet, akkor is, ha a gyerek csak megvakarja a fenekét.

Amúgy nem hiszem, hogy egy 1-2 éves gyerekkel te egész nap lent voltál a játszón és csak aludni mentél haza.

2013. dec. 6. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
31%

Feljelent, kimennek hozzád, nyugtázzák, hogy nincs zaj és hazamennek. Szomszédot már feljelentették, mert a gyerekei hangosak voltak. Én vagyok a másik szomszédja, szerintem nem hangosak.

Nálunk is szőnyeg+habszivacs+pléd volt, de még így is zajosnak tartották a gyereket. Ráadásul amikor nem tudott menni, négykézlábazott, na akkor mindig verték a falat, hogy csönd legyen. Ráadásul a felső lakó!

A nagyobbik fiam ráadásul lyukaskezű, vagy mi, állandóan elejti a dolgokat, a kicsi meg visít. Ha már rájuk szólok, akkor már ugye megtörtént a zajkeltés. Sajnos előre nem tudok rá szólni fél pillanattal, hogy ugye nem akarsz visítani?

Buta szomszéddal nem tudsz mit tenni. Mindenkinek van jó esetben gyereke, aki akármilyen csendes, azért zajjal jár. Majd ha nagyobb lesz, ovis korú, akkor csöndesebb lesz.


A gyereket meg nem lehet lefárasztani, amikor egész nap kint voltunk, akkor is pörgött este, nem fáradnak el úgy, mint a felnőttek, hanem hirtelen dőlnek ki. És az a helyzet, hogy sajnos nincs is mindig időm hogy egész délelőtt ÉS délután is kint legyünk.


A másik meg, hogy egy 16 hós még csak most kezd járni tanulni, vajon mit lehet vele csinálni nulla fokban egy játszón?????? Max. hintázik kicsit és ennyi. Attól nem fárad le.

2013. dec. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
95%

ma 02:52

Én nem azt mondom, hogy csak aludni menjen haza az ember a gyerekével.

Mint írtam nekem is van gyerekem, tudom mivel jár. Felettem is gyerekes család él, hallom őket. Nem zavar ha leejt valamit. Ez van, előfordul. Nem zavar ha időnként szaladgál vagy hallom hogy ugrál az ágyon.. Egy gyerek ez a dolga játsszon. Ezekkel nincs semmi baj.

A gond ott van amikor folyamatosan, értsd 4-5 órán keresztül csak azt hallod, hogy átrohan a egyik szobából a másikba, és még mindig szalad, és még mindig és még mindig.. Mintha meg sem állna 5 percre sem.

Mondom nem az a baj ha időnként szaladgál, de hogy 4-5 órán keresztül folyamatosan?? Higgyétek el, volt rá példa, és csak lestünk, hogy a gyerek hogy bírja ennyi energiával, az anyja miért nem talál ki neki valami más játszani valót???

Az se baj ha a gyerek hangosan nevet, vagy időnként kiabál.. Ez van.. Ezzel sincs baj.. De vannak napok amikor gondolom nem kap meg valamit, és 2 órán keresztül torkaszakadtából hisztizik.. Ilyen is volt már..

A gond ez.

A kérdező kifogta az idétlen szomszédját, aki már a legkisebb zajtól falra mászik.. Gondolom a toporzékolás már idegileg kikészíti az alsó szomszédját..


Én értem, hogy nem lehet a gyerekkel 10-12 órán át a parkban lenni.. Nem is azt mondtam, hogy ennyi ideig ott legyenek. De társasházban mindenkinek alkalmazkodnia kéne a másik lakóhoz, nem csak azoknak akik esetleg se gyerekük, se kutyájuk nincs..

A kérdező igyekszik alkalmazkodni, de ugye az ő verzióját ismerjük csak..

Lehet az alsó szomszéd másképp mesélné el..

2013. dec. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Ő tuti másképp mesélné :) Sajnos nálunk is van, hogy több órán keresztül jön-megy a gyerek, mert főzni, mosni, takarítani kell, és a lányomat alvásügyileg nem eresztették el nagyon. Napközben ha szerencsém van alszik fél órát, azt is csak úgy, hogy a mellkasomon, így képtelenség mellette csinálni bármit is. Ha nekiállok főzni, jön-megy a lakásban, egy percig nem áll meg, emellett napi 1-2 órát tuti kint sétálunk.
2013. dec. 6. 22:41
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre igazából úgy látom, senki nem válaszolt, vagyis tehet-e valamit a szomszéd ellenetek?

A házirendet figyelembe véve általában hétköznap este 8 a határidő (ezt meg lehet nézni, hiszen ki van téve a lépcsőházakban, hogy Nálatok mik a határdők!), amíg lehet zajongani, ez azt jelenti, hogy addig a gyerek, akár zongorázni/hegedülni tanul, és azt nyekergeti, akkor sem szólhat a szomszéd, ahogy délelőtt is van egy határidő, ameddig csöndben kell lenni. (Van külön csendháborításról szóló törvény/jogszabály [bocsássatok meg, nem értek hozzá, hogy melyik micsoda], ennek utána kell nézni, hogy pontosan hány órát jelent.) Ahogy olvasom a kérdésed leírásában, ebben Ti benne vagytok, így nyugodtan az utánjárást követően a konkrét szabályokat az orra alá lehet dugni.

Ezzel szemben egyéb ismereteim szerint akár az évente megrendezett csendháborítási időn belül eső eseményeket is egyeztetni kell a lakóközöséggel/szomszédokkal, nem hogy a hetit. Amennyiben a szomszédok nem egyeznek bele, és ennek ellenére megtartja, akkor lehet szépen hívni a rendőrséget (amúgy is, de az nem túl kedves a szomszédságtól, ha rábólintottak, és ennek ellenére valaki kihívja a rendőröket). Ismerek pl. olyan esetet, amikor egy szomszédos lépcsőházban egy lány kifüggesztette, hogy ekkor meg ekkor a 18. születésnapja lesz, kis létszámú társasággal, pontosan ebben és ebben az órában, igyekeznek csöndben lenni, de előre is elnézésüket kéri a lakótársaknak az esetleges hangosabb zenéért/beszélgetésért, kéri, nézzék ezt el neki, és valóban, este 8-kor jöttek haza egy külső helyszínről a szűk baráti társasággal, és a rendőrök már ott álltak a kapuban, hogy hallották, itt buli lesz és hangzavar, be lettek fenyítve, hogy csöndet. Ez pl. szerintem nagyon bunkó dolog volt az illető szomszédtól, még ha elméletileg jogos is.

Szóval vannak esetek, utána kell nézni a házirendnek, az esetleges konkrét szabályoknak ezzel kapcsolatban, és utána szépen az orra alá lehet dugni, hogy valamit valamiért.

(Teszem hozzá szubjektíven ismét: még az sem lenne részéről szerintem jogos, ha úgy szólna be, hogy nem bulizgat, de így különösen nem az.)

2013. dec. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg az utolsó kommentet :)
2013. dec. 9. 07:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!