Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mediterrán éghajlati országokb...

Mediterrán éghajlati országokban, folyton izzadnak az emberek? Vagy hogy bírják a meleget?

Figyelt kérdés

Nyáron Magyarországon sokan panaszkodnak a meleg miatt, hogy nem bírják, izzadnak, szar.

Most egy Görögország, Spanyolország, Dél Amerikában hogy bírják az emberek?

Ott folyton izzadnak a 40 fokban?



2014. jan. 2. 22:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül találták ki a sziesztát ezekben az országokban. A legmelegebb időt szunyókálással töltik. Meg nem is biztos, hogy ott nyáron 40 fok van; a tenger közel.
2014. jan. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
31%

Tegye már fel a kezét az, aki a 10-es hozzászólásomban leírt TÉNYT lepontozta!

Megkérdezhetem, miért tette ezt? :D

Oké, hogy egy szubjektív véleményt valaki le/felpontoz, én is szoktam.

Node egy fizikai törvényt???? :D Okos :D

2014. jan. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom a világos szín jóval kevésbé melegszik. Pl egy fekete autóban melegebb van mint egy fehérben. És ezért nem járnak feketében nyáron.
2014. jan. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
17%

Ezt jól tudod, utolsó, de az általad és általam említett két folyamat független egymástól.

A néger ember is szívesebben van árnyékban ha hőség van, mint a tűző napon. Ekkor pedig nagy előnye van a fekete bőrével, mert sokkal hatékonyabban csökkenti a belső energiáját (a "hőmérsékletét"), mint a fehér bőrű ember.


Az autó melegedésében pedig sokkal nagyobb szerepet játszik az üvegházhatás (igen, az autó belseje ilyenkor olyan, mintha üvegház lenne), mint a színe.

A fóliasátrak is világos színűek, mégis dögmeleg van bennük, nem? :)

2014. jan. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Török- és Görögországról van tapasztalatom. Előbbiben éltem is. Egyszerűen teljesen más az életvitelük. Amikor mi a legdöglesztőbb melegben is poshadunk az légkondi nélküli irodákban, ők akkor hazamennek és sziesztáznak, pihennek. A legszegényebbek 50-60 centis falakkal veszik körbe magukat, ilyen házakban élnek, bent tűrhető az idő, az átlag embernek pedig minden egyes helyiségében van otthon klímája. Dél körül bezár minden és csak 5-6 körül nyitnak újra, kezdenek dolgozni újra, amikor már elviselhető az idő.

Ez persze nem érvényes a multikra és a nagyobb városok irodistáira, de ott is van délutáni szieszta általában és légkondicionált helyiségekben dolgoznak csak is. Egyébként én pl. tengerparti városban éltem. Sokszor mutatott a hőmérőm 41-2 fokot, ami ott teljesen megszokott, még sem éreztem annyira melegnek (amúgy is szeretem a meleget), mert állandó volt a légmozgás, enyhe szellő. Nem egyszer fel is fáztam a strandon emiatt és az első napokban kegyetlenül leégtem, mert baromira csalóka.

2014. jan. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A hintában ülök 35 fokban.Fehér rövidnadrág és fekete póló van rajtam.2 perce ültem le,és a pólóm égeti a bőrömet,hozzáérek és tűz forró,utána megfogom a fehér nadrágot,és az még hideg.Szóval nem hsiszem el,hogy a fekete bőr olyan jó lenne hűtés szempontjából,annyi hogy sose fog leégni,mert ez a szerepe.
2014. ápr. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Az, hogy te mit hiszel, jelen esetben nem számít.


Összehozhatlak a proffal, aki számolásokkal bizonyította be nekünk azokat a dolgokat, amiket leírtam fentebb (először mi is kiröhögtük), és levezetheti neked is. Fizikai kémiából és matekból remélem jó vagy.


Mellesleg szerinted egy pamutanyagot érdemben össze lehet hasonlítani a többrétegű, "élő" bőrrel? Ne viccelj már...

2014. ápr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, nekem nyár vágán mikor csokibarna vagyok, akkor sincs jobban melegem mint nyár elején, mikor tejfehér.

a bőr egy kicsit másmilyen mint egy póló

2014. ápr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Északi állatok leginkább fehérek ,de a forró égövön megfelelő fajtatársaik sötétebbek .Pl medve, nyúl, párduc stb .Mondjuk ez betudható rejtőszínnek is a hóban.
2014. ápr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A mediterráneumban élők többsége nem néger. A négerek eredetileg a trópusokon éltek, onnan hurcolták el őket máshova. A mediterrán népek általában kreol bőrűek, bár ők is le tudnak sülni, és akkor egy kicsit jobban hasonlítanak a világosabb négerekhez.
2014. ápr. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!