Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egy utcabeli család gyereke...

Egy utcabeli család gyereke sétáltatás közben benyúlt a kutyánkhoz a kerítésen, aki lelopta a kezéről a kesztyűt. Követelik az árát. Jogos?

Figyelt kérdés
Megmondtam, hogy nem adok egy forintot se, mert ennyi erővel be is dobhatták volna neki a kesztyűt önszántukban. Játékos, fiatal kutya. Nem kell hozzá benyúlkálni és nem fogja lelopni a kesztyűt. Kérdeztem, hogy ha megharapta volna a kutya, akkor meg még fel is jelentettek volna? A válasz az volt, hogy természetesen. A miértre nem tudtak válaszolni. Hiába magyaráztam, hogy az ő gyerekük piszkálta a kutyát az én tulajdonomban lévő telek határán belül, akkor is rajtam követelnek egy kb. 300 forintos kesztyűt. Normális az ilyen ember?
2014. jan. 8. 09:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Én odahajítanám eléjük a nagyfater munkás kesztyűjét. Végül is a szándék a lényeg. Elég retardált egy család lehet.
2014. jan. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy fillért se adj, mert legközelebb az okostelefont fogja kivenni a gyerek kezéből.

Mond azt, hogy az ablakból te úgy láttad, hogy a gyerek adta oda neki. Ha volt még rajtad kívül valaki, vagy ha valakivel együtt laksz, mond azt, hogy ő is látta.

Két állítás két tagadás döntetlen, tehát csak kapálózhatnak. Támadj vissza, ha 300 Ft miatt nem akarsz kellemetlen helyzetbe kerülni az utcán.

2014. jan. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

"Sürgősen oldd meg, hogy ne tudjanak benyúlni sem. Akkor elkerülöd az ilyen eseteket."


És mégis hogy? Szereljek fel csirkehálót? Mert kb. az az egy, amin nem tud benyúlni. Vagy a 2 méteres betonkerítés... :D Épp elég pénzembe került ez a kerítés, nem fogom egy 5 házzal arrébb lakó gyerek, meg a hülye szülei miatt lecserélni. Természetesen nem adok nekik egy forintot se, pont azért, mert nekem is beugrott, hogy később talán valami drágább dolog végzi a kutya szájában. Mivel napok teltek el, és a kutyának semmi baja, ezért nem fogok harcba szállni velük, hogy gyógyszerdíj, stb., nem alacsonyodok le az ő szintjükre. Persze ha valóban okozna gondot a kutyánál a kesztyű, és ez bizonyítható lenne, akár perre is mennék, de egyelőre erről szó sincs.

2014. jan. 8. 10:34
 14/26 A kérdező kommentje:
Sajnos azt nem mondhatom, hogy az ablakból úgy láttam, mert amikor az eset történt, a munkahelyünkön voltunk, ahogy most is onnan írok. Miután hazamentünk, kb. 5 perc múlva csöngettek. Gondolom már alig várták, az ablakból leshették, hogy mikor kanyarodik az autó a sarkon.
2014. jan. 8. 10:36
 15/26 anonim ***** válasza:
79%

en a helyedben egyszeruen megmondanam, hogy nem fizetek semmit, sem kesztyut, sem penzt nem fognak latni, es reszemrol vege is a temanak, ha meg egyszer ezzel jonnek, feljelentem zaklatasert. pereljen be...


az a sok ontudatos idiota, amelyik nem tanitja meg a gyereknek, hogy kutyahoz nem nyulunk be, meg is erdemli. oruljon, hogy csak a kesztyu maradt ott...

2014. jan. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%
Aki kutyát tart, elfogadja, hogy némi kiadásokkal jár. Ilyen a kerítés is. Ha már nem játékos, fiatal lesz a kutyád és valami olyant tesznek vele, hogy a benyúló kezet megharapja, akkor bizony meg fogod kapni a hivataltól, hogy neked kell megoldani , hogy ne is nyúlhassanak be. Még mindig az emberek biztonsága az elsődleges törvénykezésünkben.
2014. jan. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

16 a legtöbb kerítés olyan, hogy egy kéz simán befér, és ha elég magas, a járókelők nyugodtan biztonságban érezhetik magukat a kutyák felől. BENYÚLKÁLNI MEG NEM KELL!

Nehogy már minden kutyatartónak erődítményt kelljen építeni pár értetlen idióta miatt.

2014. jan. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
16-os, jó vicc. Szerintem elég egy utcán végigmenni, és 99%-ban olyan kerítést találsz, amin be lehet nyúlni. Ha van kutya, ha nincs. De nyilván egyszerűbb mindenkinek kerítést építeni, mint egy gyereket megnevelni... Értelmes ember, és egy jólnevelt gyerek pedig nem nyúlkál be mások kerítésén. Aki mégis megteszi, magára vessen, és ne másban, pláne ne egy kutyában keresse a hibát. A kutyákat házörzőként tartják sokan a kertben. Az a dolga, hogy védje a területét. Ha betolakodnak, akkor úgy gondolom az a normális, ha támad, nem pedig az, hogy hanyattlöki magát simogatásért. Ezt kéne sok embernek észben tartani, és mondjuk a gyereknek is elmondani otthon, hogy a kutyák nem játékszerek sem az utcán sétáltatáskor, se akkor, ha a kerítésen belül vannak.
2014. jan. 8. 13:39
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

"Még mindig az emberek biztonsága az elsődleges törvénykezésünkben."


Ez tényleg igaz. Kár, hogy a gondolkodást nem teszik kötelezővé. Miért is engedte a szülő a kerítésen benyúlni a gyereket? Akkor lenne igazad, ha a kutya az utcán szedte volna le a gyerek kezéről a kesztyűt. Akkor viszont tényleg fizetni kellene.


Tudod ez olyan, hogy az állatkert kerítésén is befér a kezed, azonban feltehetően nem nyúlsz be az oroszlánhoz ugye? Érdekes.

Szerinted ha benyúlnál, és leharapná a kezed, beperelhetnéd az állatkertet? Kötve hiszem.

A törvény a hülyék ellen is véd. Úgy ahogy.

2014. jan. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

"lelopta a kezéről a kesztyűt." :D :D


Add vissza nekik a kesztyűt (vagy a maradványát) és mondd, meg az apjának, hogy húzd a f#szodra :D

2014. jan. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!