Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egy utcabeli család gyereke...

Egy utcabeli család gyereke sétáltatás közben benyúlt a kutyánkhoz a kerítésen, aki lelopta a kezéről a kesztyűt. Követelik az árát. Jogos?

Figyelt kérdés
Megmondtam, hogy nem adok egy forintot se, mert ennyi erővel be is dobhatták volna neki a kesztyűt önszántukban. Játékos, fiatal kutya. Nem kell hozzá benyúlkálni és nem fogja lelopni a kesztyűt. Kérdeztem, hogy ha megharapta volna a kutya, akkor meg még fel is jelentettek volna? A válasz az volt, hogy természetesen. A miértre nem tudtak válaszolni. Hiába magyaráztam, hogy az ő gyerekük piszkálta a kutyát az én tulajdonomban lévő telek határán belül, akkor is rajtam követelnek egy kb. 300 forintos kesztyűt. Normális az ilyen ember?
2014. jan. 8. 09:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
63%

Mondd meg nekik, hogy szólsz a gyermekvédelmiseknek, hogy veszélyeztetik a gyerekük testi épségét, mert ahelyett, hogy kézen fognák, engedik, hogy kutyákhoz nyúlkáljon be mások kerítésén keresztül.

Esetleg mondd meg, hogy a kutyád beteg lett, mert kesztyűvel etették és fizessék ki az állatorvosi számlát.. Biztos meglesznek a kesztyű nélkül is :D

2014. jan. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Szerencsére a kutya jól van, és még mindig tartom magam ahhoz, hogy nem süllyedek az ő szintjükre, és nem vádaskodok, illetve kérek számon dolgokat. Köszi a válaszokat, egyébként. Pár napja csend van, de nagyon csúnyán néznek rám sajnos... :D Nem lesz jó viszonyunk ezek után, úgy érzem. Ha tovább folytatják ezt a "harcot", akkor lehet, hogy tényleg valami keményebbel állítom le őket, mint pl. a gyermekvédelmisek, vagy a birtokháborítás.
2014. jan. 11. 19:33
 23/26 JulesM111 ***** válasza:

Ne szenvedj velük, elmondtad nekik, amit akartál.

Ha a kesztyű izgatja őket keressenek jogorvoslati lehetőséget, és bizonyítsák a kutyád "tolvajlását".

Mint írtad, nem lesz felhötlen a viszonyotok, de ilyen emberekkel nem kell barátkozni.

2014. jan. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Még ha egy szállodában tűnik el valamid és követeled az árát , akkor is igazolnod kell mondjuk számlával hogy annak annyi az értéke. :D A helyedben megmondanám hogy nem lesz se pénz se kesztyű, máskor ne nyúlkáljon a gyerek, ez csak egy jó tanács, örüljön hogy csak a kesztyű maradt bent, vagy ha már idegbeteg lennék akkor a lábuk elé hajítanék 200 forintot de azt is apróban, 10esekben, 5ösökben hogy nesze te szerencsétlen.
2014. jan. 12. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
mondd meg nekik (ha nem unják meg) hogy zaklatásért feljelented őket, ha még1x hozzád szólnak. ha nem értik, akkor lehet rendőrt hívni, hogy valaki zaklat. ha tudod hol lakik, még jobb.
2014. jan. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Szerencsére pár napja nyugi van, de lehet, csak azért, mert nem futottunk össze, szándékosan meg nem állítanak ide. Kíváncsi vagyok, ha legközelebb az utcán beléjük botlok, tesznek-e még megjegyzést... Köszi mindenkinek! Ha lesz valami fejlemény, jelzek, valószínűleg nem fogom mostmár annyiban hagyni.
2014. jan. 12. 18:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!