Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen egy vidéki városban az...

Milyen egy vidéki városban az élet? Budapest után meg lehet szokni?

Figyelt kérdés

2014. febr. 8. 00:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Egy pesti faluba semmiképp ne költözzön. Tanyát azt mindenképp felejtsük el.


Am. ahogy írták előttem autó nélkül téll. nehézkes az élet. Én csak Szegedet és vonzáskörzetét ismerem, de a tömegközlekedés igen megosztott akár városon belül akár más településekre. Városon belül a belvárosban egymás után mennek a trolik, buszok, villamosok, de a külső részekbe pl.: Baktó ritkábban megy busz. Helyközt meg még inkább megoszlanak a járatsűrűségek. Algyőre, Hódmezővásárhelyre, Röszkére 10-15 percenként megy busz, Kiskunhalasra óránként-kétóránként, viszont ami sztem a legfelháborítóbb az az, hogy Maroslelére mindösszesen 5x megy egy nap busz, hétvégén egyáltalán nem megy holott a faluból lehet látni a várost. Ez a minimális buszjárat is csak 3 éve létezik amióta átadták az M43-as autópálya Makó-Szeged közötti szakaszát, azelőtt egyáltalán nem volt buszjárat illetve még út sem Szegedre, Hódmezővásárhelynek vagy Makónak kerülve 50 km-t lehetett csak személyautóval is bejutni Szegedre. Na jó, ott volt még a Tápéi komp amin át 20 km volt, de az télen, áradáskor nem közlekedett. Sztem az is nevetséges, hogy az egyetlen útért ami bevisz Szegedre útdíjat kell fizetni. Hódmezővásárhely még érdekesebb történet. Ott szinte majdnem teljesen leépítették a helyi tömegközlekedést, de ott a legtöbb helyre gyalog illetve biciklivel el lehet jutni.

Am. nem rég foglalkoztak a vidéki élet vs. városi élet, ott szó volt Óbányáról meg Bonyhádról.

A többi szolgáltatás (víz, áram, gáz, kommunikáció) sztem nem vészes bár a kommunikációnál is vannak megoszlások. Egy szegedi belvárosi lakásba DIGI 100 mb/s netet 2500 ft/hóért igénybe lehet venni, viszont egy falusi Invitel dupla akkora áron 2-5 Mbit/secnél nem ad többet és eléggé szakadozik az internet. A mobilinternet meg sztem vidéken említésre sem méltó, akármit mondanak a reklámokban, pesten kívül elég gyenge a minősége.


Ha mindenképpen költözni akarsz akkor jól rágd meg, hogy hova, nézz utána több településnek/város résznek is az infrastruktúrája után :)

2014. febr. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ez az Internet dolog olyan hogy az Invitel mindig is egy trágya szolgáltató volt,ha utána nézel,elég sok problémája volt az embereknek az Invitel-el,stb.De itt Észak Magyarországon én faluba élek 10megás netem van havi 5ezer forintért,és körülbelül egy kezemen megtudom számolni hányszor szakad meg egy évben az internet,nemtudom miről beszélünk?!Digi-s net is akkor 100mega / secundum hogy ha nem csüngnek rajta fennt 226ezren,mert akkor ez a sávszélesség egyből lecsökken.Egyébként 10megás net miért ne lenne elég?!Gondolom nem Full HD-s 3D-s filmeket tölt minden ember....
2014. febr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Debrecen és környéke jönne szóba.
2014. febr. 18. 23:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!