Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyiből lehet megélni...

Mennyiből lehet megélni Budapesten?

Figyelt kérdés

Egyedül szeretnék albérletet kivenni Budapesten, s nem tudom, hogy mekkora fizetéssel merjek nekivágni. Nem akarom, hogy csak azért dolgozzam, hogy kifizessem az albérletet, aztán meg koplalás van.

Fontos, hogy az albérlet ne távfűtéses legyen, de azok drágábbak. Eddig a 8, 9., 13 kerületben néztem, de mindenhol 60ezer+rezsitől kezdődik, s az már kb. összesen 90.

emellett enni is kell, vannak fizetnivalóim is és félre is szeretnék tenni. 150 ezer kevés erre?


Köszönöm a válaszokat!



2014. jan. 30. 14:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Keress lakótársat vagy társulj valakik mellé, sokan hirdetnek szobát.

Azzal tudsz spórolni, mert akkor a rezsi már eleve felosztódik ugye annyi részre ahányan bérlitek a lakást és 1 szobáért általában 20-30 ezer forintot kérnek. Egy átlagosnak mondható helyen.

2014. jan. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

150 000 Ft-ból egyébként akkor is kijössz ha az egész lakást kibéreled! Én kb 90-et kerestem anno és ki tudtam fizetni az albérletet, persze luxusra nem telt.


Még egy megoldás, ha kifejezetten garzont keresel.

2014. jan. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A garzonok 40+rezsik,a 1,5 szobás van 60+ rezsiért. Sztem is keress lakótársat magadnak, úgy minden feleződik.

A bkv bérlet havonta 9500 Ft, ezt is számold bele, kiv. ha a cég ad neked.

És igen, enned kell, néha fog kelleni gyógyszer, tisztálkodszer, ha nő vagy tampon, ha ffi vagy borotva...És kell néha ruha, cipő is, meg el is romolhat bármi, így számolj.

2014. jan. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha fozol magdnak es nem bulizol, havi 150k-bol siman meg lehet elni BP-n, kerdes, hogy milyen "fizetnivalóid" vannak...


A lakas lehet tavfuteses, csak legyen egyedi meresu! 8. ker nagyon gaz kornyek, de lehet ott talalni modernul berendezett garzont aminel a lakber+rezsi max havi 75 lesz telen.

2014. jan. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a 9. meg 13. kerület magasan a pesti átlag felett van árban és életszínvonalban kicsit jobb lenne ha mennél kifele a külvárosi részekre. Ja és jótanács: ha biztosan egyedül fogsz lakni 180 nettó alatt ne költözz fel , ha boldog életet szeretnél.
2014. jan. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Már 3 éve itt vagyok, 2,5 évig volt bérlőtársam, de másik albérletbe kellett költöznöm, s ezt most nem szeretem. Szeretnék önálló lakásba költözni, de még a társbérlet is szóba jöhet.


Azért ragaszkodom a belvároshoz, mert nem akarok napi 1-2 órát utazással tölteni. Mehetek én Erzsébetre is vagy Csepelre vagy Békásmegyerre, biztos olcsóbb valamivel az albérlet, csak az utazással elmegy az idő, illetve, ha valamit szeretnék, úgyis be kell jönni a belvárosba.


Fix fizetnivalóim az albérlet mellett:


Fundamenta+Magánnyugdíjpénztár: 28ezer /eddig ezek nem voltak, múlt év végén kötöttem/

Telefon: 6500.-

Tornabérlet: 10650.-/tudom ezen lehetne spórolni, hiszen futkározni lehet ingyen is, de nem tudok futni, s közösségben motiváltabb az ember/


Eddig is főztem magamnak nagyrészt, néha-néha veszek ebédet vagy beülünk valahová. Eddig belefért egy-egy mozi/színház/kiállítás is.


A bérletemet fizeti a cég, viszont vidéki vagyok, így ezzel kell még számolnom. Már összeírtam pro-kontra érveket de még mindig nem látok tisztán.

Persze mindig vannak váratlan kiadások: születésnap, névnap, betegség, utazás, csőtörés vagy mit tudom én.


Nem akarom, hogy úgy járjak, mint a boltban előttem sorban álló fiatalember, hogy karácsony előtt nem volt annyi fedezet a bankszámláján, hogy ki tudjon fizetni egy ásványvizet, 2 túró rudit és egy pudingot. (Készpénz sem volt nála)


Elképzelhető, hogy május-június környékén alacsonyabbak lesznek az albérlet árak, mivel az egyetemisták elmennek haza, s nem fizetik az albérletet nyárra? Vagy nem érdemes erre apellálni? Választék szempontjából is remélem, hogy jobbak lennének a lehetőségek.

2014. jan. 30. 15:51
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
A pudingos- túrórudis sztori azért szomorú... lehet h a gyerekeinek vitte volna. :(
2014. jan. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyáron az egyetemisták által elhagyott lakásokat jellemzően rendbe tenni szokták a tulajok. Különben is, ha meg is kapod olcsóbban, szezoban megint felmennek az árak.
2014. jan. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
L vagy F vagy? :)
2014. jan. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezt szerintem pont rosszkor találtad ki, mármint a külön költözést. A Fundamentával lett egy új fizetnivalód, az egyedül élés pedig mindig sokkal drágább, mint egy albérlet megosztása valakivel.

Még ha az a 28e ott lenne, akkor is necces lenne a hónapban a kajád is (az általad becsült 90e Ft-os albérlettel számolva), jutna rá 32e Ft-od. De nem vettél egy cipőt, nem mentél színházba, sehová sem.

Így, ha külön mennél és a tornabérletről sem akarsz lemondani, akkor maradna a rezsi és bérleti díj után kb 15e Ft-od. Ennyiből maximum éhen halni lehet egy városban.

Félretételről nem is álmodhatsz :(


A helyedben én tuti egy szobát keresnék egy normális lakótárssal.

2014. febr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!