Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet kezdeni a hangos...

Mit lehet kezdeni a hangos szomszédokkal?

Figyelt kérdés

Én egyedül lakok, ők ketten. A falak nagyon vékonyak, ezért nem ők tehetnek róla, de minden áthallatszik. A beszélgetés, a tv, minden, és engem nagyon zavar. Már szóltam, hogy ha zenét hallgatnak halkítsák le, de halkan is minden átjön a falon, olyan vékony. Azt nem kérhetem tőlük, hogy egész nap némám üljenek..

Hogy szokjam meg? Nagyon nehezen tanulok és alszol zajban. Egyszer ugye meg lehet szokni és fel sem fog tűnni? Elég forgalmas úton lakok, a forgalom zaját már sikerült megszokni, de ez eléggé más..


2014. febr. 8. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Ha tényleg hangosak, akkor tessék szólni, megkérni őket, hogy legyenek kisebb zajjal. ha nem használ a szép szó, akkor feljelentést is tehetsz.


Nálad kicsit más a helyzet: Egyedül vagy, valószínűleg valami panel-lukban, és valószínűleg nagyon félsz vagy nagyon magányos vagy. Ilyenkor az ember kissé paranoidabb lesz a normálisnál: minden apró zajra odafigyel, és mivel odafigyel, egy idő után kimerül. Telítődik a feszkóval és egészen pici semmiségre is robban az agya.


Lazítsál sokat, és te is hallgass zenét, normális, emberi léptékben. Menj el sokat a lakásból, sétálni, vagy csak a könyvtárba, barátokhoz, vagy színházba (én egyedül is elmentem színházba, amikor úgy hozta az élet, pedig nő vagyok), moziba, emberek közé.


Este használj füldugót, igyál mézes meleg tejet lefekvés előtt, vegyél forró fürdőt, és hallgass valami halk és nyugis zenét.


Ha semmi sem használ, akkor érdemes egy pszichiátert felkeresni. Ilyenkor már nyugtató kell, mert különben nagyon kimerülsz.

2014. febr. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:)

Nagyon eltaláltál mindent, egy kis lyukban élek és magányos vagyok, most költöztem el otthonról egy idegen városba, messzire. Igyekszem lazítani, és próbálom figyelmen kívül hagyni.

2014. febr. 8. 21:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen átérzem, én is hasonló helyzetben voltam (szerencsére mostanra sikerült eljönnöm onnan).


Igen, ahogy mondtad - ők nem csinálnak semmit, csak "élnek". s nem az ő hibájuk, hogy olyan szar vékony a fal.


Ilyenkor csak az segít, hogyha zenét hallgatsz. Hangszóróval, hangfallal. Nem hangosan, normál hangerőn, úgy hogy ne halld őket.


Csak így tudtam elaludni hónapokon keresztül. Aztán annak meg örülj, ha éppen elmennek és nincsenek itthon. :)


Ja és keress másik albérletet. Próbálj családi házba vagy régi körfolyosós bérházba menni, ott sokkal jobbak a szigetelések

2014. febr. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Gabbbby válasza:
Én is zajérzékeny vagyok, felettem egy kezelendő őrült lakik akire néha éjjelente rájön a bolondéria, akkor csapkod és üvöltözik. Mivel nagyon szeretem a lakásom, -kivéve ezt az egy dolgot-szóba se jöhet a költözés. Vettem egy fülhallgatót, először a fülészeten levették a hallójáratomról a mintát, aztán egy spéci laborban megcsinálták. Nagyon jól tudok aludni, a vekkert meghallom vagy a telefont, ha mellettem van. Nappal ha otthon vannak felettem mindent szinte lehallani, olyankor beteszek valami háttérzajt, hogy ne legyen zavaró.
2014. febr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Utólagos hangszigetelés.
2014. febr. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!