Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Megfenyegetett a szomszédom,...

Megfenyegetett a szomszédom, hogy bosszúból feljelent, amiért nem tűröm el, hogy zavar. Mit lehet tenni? Ha bemegyek a rendőrségre, tesznek valamit?

Figyelt kérdés
2014. febr. 21. 20:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért, de ha este zajong, fel lehet jelenteni csendháborításért. Meg mi az, hogy ő akar feljelenteni téged azért, mert téged zavar az, amit csinál?

Én megmondanám neki, hogy nyugodtan jelentsen csak fel, aztán ha kijönnek a rendőrök, akkor beszámolok nekik arról, hogy amit este csinál, az csendháborítás, és hogy megfenyegetett (itt a diktafonos rész nem rossz ötlet), hogy feljelent, ha nem tűröm el, hogy zavar.

Az, hogy olyat állít, hogy szerinte vered a gyerekeket, semmit nem jelent. Egyrészt pszichológus is megkérdezné őket, másrészt te meg ezért nyugodtan feljelentheted hamis vád miatt.

2014. febr. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy úgysem lehetne belőle semmi, ha feljelent, hiszen nem követtem el semmit! Viszont csak kényelmetlen szitu lenne! Meg szeretném előzni, így gondolkodtam rajta, hogy menjek-e be a rendőrségre még most vagy mit csináljak?
2014. febr. 21. 22:27
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha van bizonyítékod rá, hogy megfenyegetett vagy arra, hogy háborítja a csendet, akkor oké. Ha nem tudod ezek közül vmelyiket bebizonyítani (pl hang felvétellel), akkor necces lesz. De tanácsot is kérhetsz a rendőrségen, elmondod, hogy éjjel nem tudtok tőle aludni, mert baromi hangos, zavar titeket, és megfenyegetett téged, hogy hamis váddal feljelent a rendőrségen, ha szólni merészelsz, mert zavar.

Ennyi.

2014. febr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!