Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy lehetnek ilyen érzékenyek...

Hogy lehetnek ilyen érzékenyek az emberek? Kicsit hangosabb volt a zene, és kb 30 méterről átjöttk szólni, hogy hangos!

Figyelt kérdés

Tegnap kicsit buliztunk, nem volt igazán hangos a zene, nincs olyan hangcuccom! Szüleim nem voltak itthon, és kicsit átjöttek páran!

Kicsit feltekertem a hangszórót!


És átjött 1 szomszéd szólni(konkrétan azt se tudom kicsoda, most láttam először) hogy onnan jött szemből. És hogy hangos a zene! Mire, mondom, ott hangos? Az kb 20 méterre van a ház! Tény, nyitott ablakkal voltunk, de mondom, nem volt itt recsegő fal!


Ez délután 6-7 kor volt! Istenem! ki akar szombat délután 6 kor aludni???


Azt mondták, ha hangoskodni akarunk, költözzünk egy sivatagba! Mire mondtam, hogy "elnézést hölgyem, szilveszterkor itt láttam, hogy órákon át lőtték fel a rakétákat, megkérdeztek engem, hogy szeretnék-e pihenni?"

A gyerekei órákat kiabálnak az udvaron, tudom, bizonyítani is ha akarja( bármikor ha 10 foknál több van, kint van 2 kisgyerek, és üvöltöznek órákon át) Mentem én át szólni, hogy költözzön a gyerekével a sivatagba? Nem... Akkor asszem kvittek vagyunk!


Azt mondja, ez nagyon nem így megy, és ránk hívja a rendőröket, ha nem halkítjuk le!


Erre azért levettük, nem akartam a szüleimet ilyen helyzetbe hozni.


Kíváncsiságból elsétáltunk arra, és tény, hallatszott HALKAN a zene(még józanon is halk volt!) megmértem Decibel mérővel a telefonomról( a házban a hangfal mellett volt 150 db (ez azért hangos lehet, mert a max a telefonon 180 volt) és a ház másik felében már 100db. Akkor mennyire lehetett már hallani onnan tőlük zárt ablakkal? szerintem a telefonom ki se mutatta volna!

És mondom, olyan 15-20 méterre van a két ház egymástól(közte utca, az egyik ház az telek egyik felében a másik a másik végében)


A nő kutyái ugatnak a nap 365 napján! Órákon át! Mentem én át szólni, hogy költözzön a kutyáival, és a gyerekével a sivatagba? A gyerek néha nyomkodja az autó dudáját!


Ne mondjátok már, hogy ennyire érzékenyek az emberek!

És az ember egyszer hallgatna hangosabban zenét, már jönnek kiakadva? Most a stílusa nem tetszett a zenének(tuctuc) vagy ha flexelek azért jöttek volna át?

Vagy az volt a baja, hogy Őt nem hívtuk meg???


Most mondjátok meg, hogy ennyire érzékeny valaki, vagy mi voltunk a tuskók?



2014. febr. 23. 17:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Este 10 előtt nem csendháborítás, reggel 7-től este 10-ig akár flexelhtesz is, nincs joga hozzá. Más kérdés, hogy hétvégén az emebrek pihenn akarnak, nem más zenéjét hallgatni. Elhiszem, hogy szerinted nem volt hangos, ettől még mást zavarhat.
2014. febr. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%
*nincs joga hozzá=nincs joga ahhoz, hogy a rendőrséggel fenyegessen, mert napközben azt csinálsz, amit akarsz
2014. febr. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
A szomszédjogi szabályokat a Polgári Törvénykönyvünk határozza meg, mely általánosságban úgy rendelkezik, hogy a tulajdonos köteles tartózkodni minden olyan magatartástól, amellyel másokat, különösen szomszédjait szükségtelenül zavarná, vagy amellyel jogaik gyakorlását veszélyeztetné. A jogszabály nem határozza tehát meg a zavaró tevékenység mértékét, illetve időkorlátot sem határoz meg annak gyakorlására.
2014. febr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
40%

Törvény szerin nappal sem lehet hangoskodni. A gyerek zsivaj nem azonos a hangos zenével és mulatással.

Főleg a mai zenének nevezett ricsaj zavarhatja azokat, akik nem szeretik ezt hallgatni.

2014. febr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Értem, akkor legközelebb mulatóst, meg Omegát, KFTt fogunk nyomatni! AZ megfelel a korosztályának?
2014. febr. 23. 18:07
 6/19 anonim ***** válasza:
65%
Ha valaki aludni akar akkor (legalábbis nálam) már egy nagyon halk zene is felb@ ssza az agyamat... Gyerek kiabálás, kutya ugatás meg bármennyire is zavaró teljesen más, mint a zene...
2014. febr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ha a házánál lehetett alig hallani, akkor csukott ablakkam tuti semennyire! Ki alszik ilyen hidegben délután 6 kor nyitott ablakkal?
2014. febr. 23. 18:11
 8/19 anonim ***** válasza:
92%

Nincs komoly hangcuccod, de azért 100-150 decibelt mérsz?


Ecsém, te vagy hazudsz, vagy hazudsz.


150 decibel szinte azonnali halláskárosodást jelent...

2014. febr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Pedig ennyit mutatott a telefonom! Akkor rossz a program! Nem tudom, miért hány db egy egyszerű kis hifi hangfal? Nem lehet annyira hangos akkor!
2014. febr. 23. 18:38
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

Hangosan zenét hallgatni soha nem szabad, ez NAPPAL is csendháborítás. (A flex más, mert za munkazaj, de ott is vannak idöbeli korlátok)

A gyerekzaj nem számít, mert a gyereket nem lehet kikapcsolni. Söt a kutya ugatás is csak mérsékelten.


SZóval ha a szomszédod kihívta volna a rendöröket, akkor azért lett volna méni problémád.


Mellesleg lehet valaki beteg, dolgozhat éjszakai müszakban vagy lehet kisbaba is, aki NAPPAL is akarna aludni.

2014. febr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!