Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy lehetnek ilyen érzékenyek...

Hogy lehetnek ilyen érzékenyek az emberek? Kicsit hangosabb volt a zene, és kb 30 méterről átjöttk szólni, hogy hangos!

Figyelt kérdés

Tegnap kicsit buliztunk, nem volt igazán hangos a zene, nincs olyan hangcuccom! Szüleim nem voltak itthon, és kicsit átjöttek páran!

Kicsit feltekertem a hangszórót!


És átjött 1 szomszéd szólni(konkrétan azt se tudom kicsoda, most láttam először) hogy onnan jött szemből. És hogy hangos a zene! Mire, mondom, ott hangos? Az kb 20 méterre van a ház! Tény, nyitott ablakkal voltunk, de mondom, nem volt itt recsegő fal!


Ez délután 6-7 kor volt! Istenem! ki akar szombat délután 6 kor aludni???


Azt mondták, ha hangoskodni akarunk, költözzünk egy sivatagba! Mire mondtam, hogy "elnézést hölgyem, szilveszterkor itt láttam, hogy órákon át lőtték fel a rakétákat, megkérdeztek engem, hogy szeretnék-e pihenni?"

A gyerekei órákat kiabálnak az udvaron, tudom, bizonyítani is ha akarja( bármikor ha 10 foknál több van, kint van 2 kisgyerek, és üvöltöznek órákon át) Mentem én át szólni, hogy költözzön a gyerekével a sivatagba? Nem... Akkor asszem kvittek vagyunk!


Azt mondja, ez nagyon nem így megy, és ránk hívja a rendőröket, ha nem halkítjuk le!


Erre azért levettük, nem akartam a szüleimet ilyen helyzetbe hozni.


Kíváncsiságból elsétáltunk arra, és tény, hallatszott HALKAN a zene(még józanon is halk volt!) megmértem Decibel mérővel a telefonomról( a házban a hangfal mellett volt 150 db (ez azért hangos lehet, mert a max a telefonon 180 volt) és a ház másik felében már 100db. Akkor mennyire lehetett már hallani onnan tőlük zárt ablakkal? szerintem a telefonom ki se mutatta volna!

És mondom, olyan 15-20 méterre van a két ház egymástól(közte utca, az egyik ház az telek egyik felében a másik a másik végében)


A nő kutyái ugatnak a nap 365 napján! Órákon át! Mentem én át szólni, hogy költözzön a kutyáival, és a gyerekével a sivatagba? A gyerek néha nyomkodja az autó dudáját!


Ne mondjátok már, hogy ennyire érzékenyek az emberek!

És az ember egyszer hallgatna hangosabban zenét, már jönnek kiakadva? Most a stílusa nem tetszett a zenének(tuctuc) vagy ha flexelek azért jöttek volna át?

Vagy az volt a baja, hogy Őt nem hívtuk meg???


Most mondjátok meg, hogy ennyire érzékeny valaki, vagy mi voltunk a tuskók?



2014. febr. 23. 17:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
96%

Ha ez nem általános nálatok, ez csak egy kivételes eset volt, akkor kekec a szomszéd.

A mi szomszédaink is öt év távlatában volt, hogy évente egyszer-kétszer, de tényleg nem többször, bulit tartottak és hangosabb volt a zene úgy, hogy áthallatszott még estefelé is. Eszünk ágában sem volt hisztizni miatta.

Ez már tolerancia kérdése.


Persze előfordulhat olyan, hogy pont ilyenkor például beteg a gyerek, pihenni kellene neki. Akkor teljesen érthető, hogy átmegy a szülő és megkéri szépen a társaságot, hogy halkítsák le a zenét, mert ilyen és ilyen probléma van, de nem azzal kéne kezdeni, hogy nagy pofával kiverem a balhét, hogy költözzetek a sivatagba.

2014. febr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
2014. febr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
76%

"A gyerek zsivaj nem azonos a hangos zenével és mulatással."


Engem például a gyerekzsivaj zavar, de borzalmasan. Akkor ezért is rendőrt hívhatok a szomszédra?

2014. febr. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
50%

A gyerekzsivaj NEM zaj, mert a gyereken NINCS kikapcsoló gomb!!! Ez a törvényben is benne van, a gyerekkel zaj jár, ezt mindenkinek el kell türnie.


A kérdezönek meg: ha a szomszéd 15-10 m távolságból ÁTJÖTT, hogy túl zajosak vagytok, akkor azt HALLOTTA és biztos zavarta, mert különben nem ment volna át hozzád.

2014. febr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy az ember nem gondolja, hogy olyan hangos a zene, hogy zavarja a szomszédot és a szomszéd átjön szólni. De ha a szomszéd úgy jön át szólni, hogy "ha hangoskodni akarnak, menjenek a sivatagba", akkor a szomszéd egy bunkó.
2014. febr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Mi ez a sok felkiáltójel?
2014. febr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
96%

Ja, meg ha mérsz valamit (tömeg, hossz, feszültség, kismacska) nem árt tudni, mit is mérsz, mennyi is az annyi. Mert mértél egy 150 dB-es értéket, de fogalmad sincs róla, hogy az mégis mennyit jelent.


[link]


Itt egy táblázat, és rájössz, hogy az okostelefonos dB mérőd fingot sem ér. Vagy nagyon komoly hangszerelés van a házatokban :D

2014. febr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
50%

Kérdező: OFF: A KFT-t nem kellene szidni. Egészen jó újhullámos zene volt az...


Nagyon sokszor nem maga a hangos zene zavarja az embert, hanem tényleg maga a tény, hogy a másik szórakozik, jól érzi magát, fiatal, megengedheti magának. Ha rendes indokkal jön szólni: alszik a kicsi, éjszakás voltam, beteg vagyok stb, akkor meglehet érteni... különben, foglalkozzon mással..


Bár ha a nyitott ablak azért volt, hogy kiszűrödjön az utcára, hogy jajj én aztán bulizok, az meg csak simán a kérdezőtöl gáz, hiszen a kérdező írta, hogy amúgy hideg volt.

2014. márc. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Brandon41 ***** válasza:
Jó régi a kérdés, de attól még válaszolok. A telefont által mért értéket nem mondanám hitelesnek, ráadásul amit mondtál, hogy nincsen komoly hangcuccod, akkor az nem is adna le 150dB-nyi hangerőt (szerintem).
2020. jún. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!