Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi telefonhasználat:...

Munkahelyi telefonhasználat: kinek van igaza? A főnököm számon kérte mi az hogy nem lehet engem elérni munkaidőn kívül mobilon?

Figyelt kérdés

Röviden: a főnököm magából kikelve számonkérte rajtam hogy hívott este hétkor (munkaidőm 16-ig) és nem ért el.


Na most:

- a telefonomat saját pénzből vettem

-a telefonszámlába a munkahely soha nem adott egy fillért se

- nem írtam alá semmilyen papírt mely szerint X óráig elérhető kell legyek


Szóval: a munkahely egy fillért se ad a telefonhoz, és számon meri kérni be vagyok-e kapcsolva?

Normális munkahely telefont vesz a dolgozónak fizeti a számlát, cserébe a dolgozó írásban vállalja hogy X időkeretben elérhető.

Minden tiszta minden papírozva.

De így?

És ha nem is lenne mobilom? Miért törvényszerű hogy legyen? És ha nincs rá pénzem mert az utolsó filléremet is a jehova tanúinak adtam? Ugyan miért ne?


Kinek van itt igaza?

Ki mit szól?


2014. jan. 4. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel írtad hogy nem olyan a melód, ezért neked. Nem vagy köteles felvenni, elérhetőnek lenni. Viszont a dilaj főnököknél ez mint látod rossz pont.
2014. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze a főnöködnek, ahhoz hogy munkaidőn kívül elérhető vagy-e vagy sem. Ahogy írtad, a te mobilod, te finanszírozod, ha nem lenne akkor mit csinálna? Nem kötelezhet rá, hogy bekapcsold. Éjjel is hívni akar? Egyébként mi a fene lehet olyan fontos neki, hogy nem várhat a másnapi munkakezdésig?


Viszont legyen ez egy intő jel, keress új állást és mondj fel, mert egy ilyennel még sok gondod lesz.

2014. jan. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hülye főnökkel nem lehet mit kezdeni, csak kilépni vagy várni mikor rúg ki. Amúgy igazad van, nem vagy köteles elérhető lenni, ha az nincs lefektetve a szerződésben.
2014. jan. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bumbi02 ***** válasza:
67%

1. Tényleg nem vagy köteles elérhetőnek lenni

2. ENnek ellenére jó, ha az ember elérhető, sose lehet tudni miért keresik (valaki lebetegedett, korábban kellene menni, vagy esetleg később)

3. A főnök közölhette volna normális hangnemben is, hogy legyél elérhető, velem közölték már normálisan is

4. Ahogy te se vagy köteles elérhetőnek lenni, a főnök se köteles nyugodt hangnemben beszélni veled.



Mai világban már csak azt hajlandók sokan megtenni, ami "kötelező", mert nekik "joguk van" ehhez ahhoz, de az, hogy az "elvárásoknak" (amik nem kötelező jellegűek) megfeleljenek - például rugalmasság ezesetben -, azmár nem megy... Az egész sztoriban amin felháborodhatsz az a hangnem, de maga az, hogy megkérdezte h miért nem tudott elérni, azon nincs mit csodálkozni.

2014. jan. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

hát egy minimálbéres melónál ahol még a szabit se adják ki csak papíron még jó hogy nem megy.

a melóhely követelni azt tud, de amikor neki kéne adni (mondjuk azt ami feketén-fehéren benne van a szerződésben) akkor meg csak csönd van.

ugye.



"elvárásoknak" (amik nem kötelező jellegűek) megfeleljenek - például rugalmasság ezesetben -, azmár nem megy.

2014. jan. 4. 16:36
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

A főnököd egy élősködő tetű, ez erkölcsi kategória, jogos a felháborodásod, de nem nagyon tudsz mit tenni. Nincs tudomásom szerint lefektetve törvényben az, hogy munkaidőn kívül nem hívhat a főnököd, ugyanúgy hívhat (sajnos), ahogy bárki más.

Az én exfőnököm egyszer azt kérte számon, hogy mit képzelek, hogy nem veszek fel Viberen (!!!) a telefonomat. (szintén saját mobil, saját számla, saját mobilinternettel). Felvilágosítottam, hogy azért nem, mert nem volt épp bekapcsolva a wifim... idióták, remélem, te is megszabadulsz a tiédtől.

2014. jan. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hát visszavágtam. a magam piti módján persze. számot cseréltem és az új számot titkosítottam.

és közöltem a főnökömmel, mézes-mázos hangnemben, hogy ígéretet teszek ezentúl napi 24h-ban még hétvégén is be leszek kapcsolva.

HA TUDJA a számom hívhat bármikor.

(én persze még véletlen se adom meg)


kis híján a mentő vitte el (sajnos mégsem) mert majd agyvérzést kapott ott helyben.

2014. jan. 7. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!