Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért vágyódnak az emberek...

Miért vágyódnak az emberek Amerikába, Németországba, Angliába? Sírnak, hogy sz@r az élet Magyarországon. Láttak már Afrikai /Ázsiai nyomor negyedet?

Figyelt kérdés

Egy Afrikai nyomorban élő elsírná magát, ha Magyarországon élhetne...

Ezek meg mennek hogy" Amerikába bezzeg, veszek iphonet fél havi fizetésből... Ausztriában bezzeg, Angliába meg... "


Látták ezek már Afrikai nyomor tanyát?

Ha itt élnének, eszükbe jutna vajon az iphone?


Mit sír a szájuk hogy Magyarország olyan sz@r?



2014. ápr. 10. 12:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként meg majd ha majd ott fogsz tartani, hogy nem tudod majd fizetni a számláidat, köztük a szaros netedet sem, és nem az lesz a legnagyobb gondod, hogy kérdéseket irkáljál ki ide, majd a te nyamvadék szád is sírni fog te barom!
2014. ápr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
81%

Na, de zert gondolj bele.

Az afrikai nep nem nagyon termel, de imadnak tamtamozni.

Mikor kijutnak "kulfoldre", ott sem nagyon van kedvuk dolgozni.

2014. ápr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 goaus ***** válasza:
100%
A lényeg a miértre: mert vidámabb, segítőkészebb emberek vesznek körül, a politikáról hírből sem hallok, jó szakmával egy hónap alatt megkeresem amit otthon egy év alatt sem, magyarán hagynak és tudok ÉLNI.:)
2014. ápr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Én például családot szeretnék. Úgy felnevelni a gyerekeimet, hogy nem szenvednek hiányt alapvető dolgokban, nem kell mindenről lemondaniuk, el tudom vinni őket orvoshoz, ha betegek, el tudunk menni nyaralni, színházba, múzeumba, nem kell folyamatosan bűntudatot éreznem, amiért nem adtam meg nekik mindent, és nem kell attól félnem, hogy a züllött barátaihoz menekül majd a nélkülözés miatt, és tönkreteszi az egész életét.

Láttam a szüleimet, látom magam, és látom az embereket körülöttem. Mindenki boldog akar lenni, és ezt nem tudják azzal elérni, ha az afrikaiakhoz hasonlítják magukat. Nem afrikaiak vesznek körül, hanem amerikaiak, németek, angolok, a média is őket közvetíti, ha egész nap őket látod, semmire nem mész az "afrikában éheznek" gondolattal.

2014. ápr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vágyom Amerikába, Németországba, sem Angliába.

Én Hollandiába vágyom. Ne általánosíts.


Miféle gondolkodás ez, hogy éljek itthon szarul, mert máshol úgyis még szarabbul élnek? És ettől nekem jobb lesz? :D

2014. ápr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát hallod ennyi erővel az afrikaiak se sírjanak, mert ha tudnák milyen volt az élet Auschwitzban vagy jelenleg milyen Guantánamóban.
2014. ápr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
93%

Úgy mondod mintha az afrikaiak nem tehetnének arról, hogyan élnek. Ha nem tudom etetni még magamat sem, akkor minek csinálok 5 gyereket? Látod a Magyarok nem csinálnak annyi gyereket nincstelenebb körülmények közt, és lám, nincsenek nyomornegyedek. Nézzed meg a c**ányokat. Csinálnak 5 gyereket, lám, nem egy putri van Magyarországon. Ilyen mentalitással ha itt élnének, 10 év múlva ez a hely sem lenne különb mint Afrika.


Azt pedig te is beláthatod, ha van egy jobb lehetőség, akkor miért ne élne vele bárki is? Majd ha egyszer kapsz egy olyan ajánlatot, hogy feljebb léptetnek jobb pozícióba a munkahelyeden, akkor utasítsad el, mert Afrikában még munka sincsen.

2014. ápr. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenki úgy gondolkodna, hogy "Jó nekem így, mert van akinek rosszabb", nem lenne fejlődés. Értem én, hogy ott szarul élnek, de ettől még nem fogok örülni a magyar fizetésnek, amiből épp hogy kijövök, se az egymást lehúzó embereknek. Ezért fejlődök, hogy alkalmas legyek a külföldi munkavállalásra, életre és "világpolgárként" megálljam a helyem az életben. Amíg van erre lehetőségem, élni fogok vele.

Nem tud motiválni, hogy máshol nincs ivóvíz. Azzal, hogy én örülök a víznek, nekik jobb lesz? Vagy attól, hogy nem becsülöm meg a vízet, rosszabb?

Semmi közöm nincs hozzájuk, az ő sorsuk nem befolyásol engem, a saját hazám helyzete viszont igen, és ehhez alkalmazkodnom kell, még ha ez azt is jelenti, hogy el kell hagynom.


Ha ettől jobban érzed magad, sajnálom a nyomornegyedekben élőket.

2014. ápr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
84%
Nyílván legtöbben a jobb életkörülmények miatt vágyódnak ki, amin nem is csodálkozok, ha már eu akkor lenne eu-s szinvonal minden éren.
2014. ápr. 11. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
86%

En nagyon sajnalom az afrikai ehezoket,tenyleg.

De ettol nem gondolom,hogy bele kene torodnom a szegenysegbe..Ha a gyerekemnek nem tudok cipot venni,nem vigasztal,hogy Afrikaba a gyerekeknek meg kajara sem jut. Sajnalom oket,de ettol nem latom jobbnak a helyzetemet.

Mi otthon a ferjemmel kozosen neveltunk 1 gyereket es nem tudtunk megelni ,pedig mindketten becsuletesen dolgoztunk.

5 eve eljottunk kulfoldre.3 eve egyedul nevelem az azota mar 2 gyerekemet es lam,nem vagyunk milliomosok,de gond nelkul fizetem az alberletet,befizetem a szamlakat,bevasarolok es meg marad is egy kicsi mozira,kirandulasra stb. Pedig ugyanazt a munkat vegzem,mint otthon,ennyi a kulonbseg.Ezert vagyodnak sokan kulfoldre.

2014. ápr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!