Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért vágyódnak az emberek...

Miért vágyódnak az emberek Amerikába, Németországba, Angliába? Sírnak, hogy sz@r az élet Magyarországon. Láttak már Afrikai /Ázsiai nyomor negyedet?

Figyelt kérdés

Egy Afrikai nyomorban élő elsírná magát, ha Magyarországon élhetne...

Ezek meg mennek hogy" Amerikába bezzeg, veszek iphonet fél havi fizetésből... Ausztriában bezzeg, Angliába meg... "


Látták ezek már Afrikai nyomor tanyát?

Ha itt élnének, eszükbe jutna vajon az iphone?


Mit sír a szájuk hogy Magyarország olyan sz@r?



2014. ápr. 10. 12:48
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
80%
Egyebkent ennyi erovel,ha nekem leeg a hazam,ne bankodjak,hanem gondoljak arra,hogy a szomszednak a garazsa is odalett?
2014. ápr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
70%
Hű, ez pont olyan, mint hogy edd meg az ételt, mert a gyerekek afrikában meg éheznek. ÉÉÉÉÉS? Már bocsánat. Te láttál? Az általánosításoddal együtt, hogy ázsiai/afrikai... Tehát életedben nem láttál egyet sem, és úgy gondolod, hogy kelet, dél egy kutya, szar az élet, kész, vége, sirassuk meg szegényeket. Nos, miért? Mert nyugatra úgy nagy általánosságban igenis magasabb az életszínvonal, és a magyar ember amúgy is úgy nevelkedett, hogy rendesen megkapta a kettő közti különbséget, szóval, mivel ott jobb élet várja, szívesen elmenne oda. Ez teljesen normális. És. Afrikai: felőlem jöjjön ide, sírjon. Ázsiai: tegye ugyanezt. De akkor mi is menjünk az USA-ba.
2014. ápr. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, neked mért fáj, hogy mindenki úgy éli az életét, ahogy neki jól esik. Mért bajod, hogy kiköltöztünk külföldre? Igazán nem értem, miben lenne neked jó, ha mindenki szépen maradna a fenekén otthon.

Attól, hogy Afrikában nagyobb a szegénység, mért kéne megelégednem Magyarországgal? Majd 7 éve élek külföldön. Ha nyernék a lotton, akkor se mennék vissza magyarba. Hosszú lenne elmagyarázni, ahogy neked is hosszú ideig tartana nekem elmagyaráznod, mért is szeretsz otthon élni. De tiszteletben tartom, hogy vannak, akik itt- vannak akik ott akarnak élni. Nekem így jó és kész. Sokan jönnek azzal, hogy mekkora szemetek, akik cserben hagyták az országot és elmentek. Nem az ország ellen cselekedtünk, nem a köznép ellen, hanem a kialakult helyzet ellen.

Mi meg mondhatnánk azt, hogy azok szája sír, akik otthon maradtak.

Sokszor hallottam már ismerőstől: Milyen jó neked odakinn!

Mire én: Gyere ki

válasz: hát....nem....hm...

ennyi.

Ha valakinek nem tetszik a rendszer, tegyen ellene, ott az ajtó, lehet menni...hát nekem nem tetszett.

Egyébként meg mért sírna a szám, hogy otthon sar? nem siratom a multat:D

2014. ápr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem kerdezo te egy nagyon irigy ember lehetsz, irigykedsz azokra akik kijutnak kulfoldre. Lehet hogy te is mennel kezzel-labbal, de vagy nem tudsz nyelvet, vagy gyava vagy elindulni, es ezert itt szitod az indulatokat es uszitasz masokat azok ellen akik mernek belevagni es kulfoldre menni dolgozni. Nekem ez a velemenyem, es valoszinu te lennel az elso aki az elso fizubol iPhone-t vennel...
2014. ápr. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
82%
Utolsó , a szívemből szóltál!
2014. ápr. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
94%

ez 2014ben magyarországon nagyon együgyű kérdés és hatalmas tájékozatlanságra vall.


a magyar társadalom 35-47%a éhezik, és konkrétan afrikai országok (nigéria, egyiptom, délafrika) már 2012ben gdpben mérföldekkel előttünk jártak.


a standard n poors rangsorokban olyan országok előznek meg minket, mint botswana, bulgária, marokkó vagy india.

2014. júl. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Én Csak Ázsiába mennék!!! ;)
2016. ápr. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

26-os, olyan szintű butaságot írtál ide, hogy az elképesztő. Látszik, hogy soha nem voltál még afrikai meg semmiféle harmadik világbeli országban. Egy átlag indiai vagy egyiptomi szegény összetenné a kezét, ha a miskolci Avas lakótelepen nyomoroghatna. Nigériában meg Indiában harmadakkora sincs, Egyiptomban fele, Dél-Afrikában kétharmada az egy főre eső GDP (vásárlóerő-paritáson) a magyarnak.


Reálértékben számolva (iPhone-vásárlásnál az számít) meg sokkal nagyobb a különbség, az indiai szám (1617 dollár) pl. nyolcada, az egyiptomi (3740 dollár) harmada a magyarnak (12240 dollár).


Ezeket a számokat kb. úgy kell elképzelni, mintha egy átlag melós nem 80 ezret, hanem - Egyiptomban - 40-et, Indiában meg 25 ezret kapna kézhez 8 órás teljes állásban.


Ettől függetlenül szar hely Magyarország, 10 év múlva már Románia is állva fog hagyni minket, de hülyeségeket azért ne hordjunk már össze.

2016. máj. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Nem az a normális hogy éhezés van. Ha hiszed ha nem az a normális hogyha becsületesen dolgozol veszel iPhonet amikor akarsz. 22 vagyok iPhoneom van 2 autóm attól még ez az ország gazdaságilag egy szar (:
2018. dec. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
fideszes troll kérdés
2023. aug. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!