Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lakásavatót szeretnék tartani,...

Lakásavatót szeretnék tartani,25-30 fő lenne jelen. Hogy intézzem ezt úgy hogy senki ne hívjon rendőrt, és/vagy rontsa el a hangulatot?

Figyelt kérdés
Új építésű ház 4. emeletén lakok.Szeretném ha tudnánk szórakozni a barátaimmal,de nem szeretnék konfliktus helyzetet.Nem csinálok ebből rendszert,évente egyszer szokott nálam házibuli lenni,a szülinapomon.Szerintetek hogy tudom úgy lebonyolítani az eseményt hogy fergetegesen jó legyen a buli de ne csengessen 10 percenként a rendőrség?
2014. ápr. 22. 03:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy társasházban nehéz lesz. Nem tudom a pontos szabályokat, de este csendben kell lenni, ráadásul egy bizonyos zajszintet nappal sem léphetsz át. Ennyi embert nehéz kordában tartani, szerintem valaki ki foga hívni a rendőröket, akik csak egyszer-kétszer szólnak, utána drasztikusabbak.

Egy társasház nem alkalmas 25-30 ember "fergeteges" bulijához.

2014. ápr. 22. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én körbe kérdezném a szomszédokat.. elmondod, hogy egyszeri alkalom és legyenek elnézőek.. vagy meghívod őket is :-D
2014. ápr. 22. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

ha normális hangnemben megmondod a szomszédoknak,hogy most egy évben egyszer lesz itt egy buli,akkor ők vagy elmennek arra a napra,vagy vesznek be altatót,stb,de tudomásul veszik ezt az egy estét,és nem hívnak rendőrt,

-ha nem beszéled meg velük,akkor tuti a rendőr hívása,

2014. ápr. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem leszek túl népszerű a válaszommal, de én ku*vára nem vennék be altatót, meg aludnék máshol egy hülye buli miatt...
2014. ápr. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Elég gyermeteg elképzelés, hogy majd más bulija miatt elmennek otthonról, vagy altatót vesznek be. :)

Ha nagyon eldurvul a buli, még az is rendőrt fog hívni, aki előtte belement. Az a baj, hogy ennyi ember még akkor is hangos, ha csak beszélget. Főleg éjjel.

Szerintem gondold át. Az emberek bosszúállóak, ha te valakit nem hagysz este aludni, az nappal minden tovább nélkül nekilát betont fúrni, ami fáradtan, kicsit másnaposan maga lesz a pokol.

Minél tovább gondolkodom rajta, annál egyértelműbb, hogy még csak összejönnie is nehéz ennyi embernek, nemhogy buliznia. Egy társasház nem alkalmas erre.

2014. ápr. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek el egy étterembe. A lakásban ennyi embert még leültetni sem tudsz. A lakók joggal hívnák ki a rendőröket, ha egész éjszaka "fergetegesen" buliztok.
2014. ápr. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a lakótársakkal a házban, és osztogass sütit esetleg.
2014. ápr. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én simán annyit csinálnék, hogy nappal meghívnám mind a 25-30 embert lakásnézőbe(háztűznézőnek szokták ezt tréfásan mondani), aztán ha mindenáron akarok bulit, akkor elvinném őket egy buliba, szórakozóhelyre vagy étterembe, ahol ezt meghatározott keretek között(a füvezést és a túlzásba vitt, botrányos viselkedést kiváltó alkoholizálást nyilván minden normális helyen kidobással büntetik, rosszabb esetben rendőrséget is rátok hívhatják) lehet művelni.Adott esetben inkább az étterem tulajának (ő diktál a beosztottainak, hogy meddig kell benn lenniük a munkahelyükön, ha törik, ha szakad) meg esetleg a segítőkészebb pincéreknek adnék egy kis borravalót pluszba, meg nagyon busásan megfizetnék 1-2 kétajtós szekrényt, akinek szigorúan megtiltanám az alkoholfogyasztást, és megkövetelném tőle, hogy a pénzéért dolgozzon meg, vagyis mindenkit, aki a legkisebb mértékben is szalonképtelen, határozott, kemény fellépéssel penderítsen ki.

Ja, és akárhol is tartod a bulit(de tényleg javaslom, hogy egy amúgy nyilvános helyen zártkörű rendezvényként hirdesd meg), legyen bejelentve a rendőrségen...Különben meglepetésre számíthatsz, számíthattok... a szó legkellemetlenebb értelmében...

2014. ápr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A háztűznéző nem ez, hanem amikor a (leendő) vőlegény elmegy a kiválasztottja családjához!!!


Azt én sem tartom életszerűnek, hogy altatót vegyen be, vagy máshol aludjon az, aki ott lakik. Én nem tolerálnám, azért, mert vannak rossz tapasztalataim.

Ha vki másnap dolgozik, vagy egész napos munka után ér haza és pihenne, vagy ahol kisgyerekek vannak, azok csendet és nyugalmat akarnak. Hova menjen anyu-apu 2 gyerekkel? Miért kéne elmennie a saját lakásából?

Szóval ez esélytelen.

A társas együttélésnek vannak írott és íratlan szabályai, sajnos egy fergeteges buli ezekbe nem fér bele.

Max csak olyan, ahol mondjuk társasjátékoztok. De ha alkohol is van, és 25-30 felnőtt embernél tuti van, akkor ott viháncolás, visítozás lesz (rosszabb esetben kiabálás, balhé, hányás a lépcsőházban, erkélyről, stb.).


Ha tényleg az a lényeg, hogy lakásavató legyen, akkor oda nem feltétlenül kell 30 ember. A legközelebbi barátok tuti nincsenek 30-an, az már a tág haveri kör. Megtarthatod 8 emberrel is, beszélgetve.


Ha meg a buli a lényeg, akkor szórakozóhely!

2014. ápr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Na azért nehogy már a saját lakásomba ne tarthassak házavatót!Ugyanúgy fizettem ezért a területért mint más.A szülinapot is ezentúl máshova tervezem de a lakásavatónak pont ez a lényege.Na sebaj,holnap megkérdezem a közvetlen és alsó,felső szomszédokat,sütök nekik egy-egy kuglófot hátha tolerálják ezt most az egyszer.Mint írtam nem lesz ebből rendszer.Fiatalok laknak körülöttem remélem megértik,és ez egyszer elnézik nekem.
2014. ápr. 22. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!