Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszédom nyitott ablakkal...

A szomszédom nyitott ablakkal dumál a családjával meg nézi a híreket. Mit tudok tenni, hogy zárja be és ne hagyja nyitva órákra?

Figyelt kérdés

Most úgy fog tűnni én vagyok a tahó aki kekeckedik a szomszédjaival, pedig nem, csak zavar, hogy tök hangosak, fehér emberlétükre nyitott ablakkal dumálnak, bnnézik a tvt, éjjel is. reggel is délben is hallom, hogy fürdenek, engedik a vizet, zúg a mosógép, dumálnak a mindennapokról, szidnak mindenkit...


Az elején még érdekes volt, hogy megtudtam mit csinálnak,kiről mit gondolnak, de mára már nagyon idegesítő, hogy csak őket hallom.


Gondolom joga van akkor és addig kinyitni az ablakot amíg kívánja.De ahhoz van-e joga hogy ezzel zavarjon engem? Közel van a háza hozzám, szűk a telek és a teraszomon nagyon hallom a tvjüüket meg a mosógépet zakatolni, mintha mellettem lennének olyan hangosak.

És mindenről dumálnak hangosan. Már szinte mindent tudok róluk, mert kikürtölik hangosan. "Mi volt ma a munkában? Kérsz enni? Add már ide a sót!" ha megy a hírek akkor "Szánalmas ez a XY politikus..."


És idegesít, mert csöndet szeretnék a kertemben a teraszomon nem a szomszéd magánéletét hallgatnom!


Nem túlzom el tényleg nagyon hangosan beszélnek.

És miért nem csukják be az ablakot órákon át? Szellőztetnek? De miért kell nyitva hagyni az ablakot fél napokra télen is?

Igen,télen is hideg van, de 2-3 órára kinyitják az ablakot hogy hogy nem fagynak meg?


Mivel tudnám őket rávenni,hogy ne nyissák ki az ablakot fél napra, vagy legalább csendesebben szidják már a többieket? Rólam is amiket hallok néha... Pedig nem vagyunk rosszba! Olyan semmilyen viszonyban vagyunk.


Most mit tegyek, ha csöndet szeretnék a teraszon? Ahhoz nincs jogom? Menjek tanyára? Pedig amikor nyírom a füvet, akkor látom, hogy csukják be az ablakot... :D

Nyírjam minden nap kicsit a füvet,és leszoknak az ablak nyitogatásról? Vagy vigyem ki a rádiót a teraszra és menjen pár órán át a rádió? Akkor én lennék a bunkó igaz?


Gondolom, a "lécci ne nyitott ablakkal nézzétek már a híreket, dumálgassatok, mert nagyon zavar" nem jönne be ugye? Még én lennék a paraszt ugye?

Égessek mú anyagot vagy mi?

Miért kell fél napig nyitott ablakkal lenni? Télen is? mínusz fokokban?



2014. máj. 19. 14:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

Már ne haragudj, de legalábbis a kérdésfeltevésed vége olyan volt, mintha már nekünk, válaszolóknak tennél szemrehányást.

Első körben megpróbálkoznék a, téged idézlek:

"lécci ne nyitott ablakkal nézzétek már a híreket, dumálgassatok, mert nagyon zavar" mondattal, aztán

Én finoman szívatnám, de csak a törvényesség határain belül. Ha csúcshangerőn járatod a hifit, azért bárki más is rendőrt hivathat. Viszont pletykákat terjeszteni róla, hogy homoszexuális, hogy szeret az állatokkal szexelni(animálszex), na ilyenekért nem fognak sittre vágni...

2014. máj. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Mert a te mosogatásod meg egyáltalában a létezésed nem hallatszik ki sehova? Vagy direkt, önfeláldozóan bent szoktál fuldoklani a porban, ha takarítasz? Hülye vagy, komolyan. És hiába költözöl vidékre, ott talán még többet fogod hallgatni az aktuális hisztériáit a szomszédoknak, meg a részeges bácsit az utcában, a pénteken hajnalig tartó nyársazós bulikat mások kertjében, meg a frissen házasodott, de már kisbabás párokat veszekedni, arról nem is beszélve, hogy a gyerek koszos pelenkáit a kóbor kutyák a te udvarodon fogják szétboncolni. Szóval még egészen jó dolgod van, azt hiszem.
2014. máj. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Kései Sirató ***** válasza:
88%
Próbáld meg először intelligens módon rendezni ezt a dolgot! Pl. beszélgess velük és mondd el, hogy te sok mindent hallasz, sokszor olyan dolgokat is , amiket nem kellene. Ha rosszul reagálnak, akkor lehet bekeményíteni.
2014. máj. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Költözz egy szigetre, ahol egyedül leszel, ott nem zavar majd senki,


Egyébként te nem szoktál mosógéppel mosni és egyéb zajos tevékenységeket végezni? Ahhoz meg aztán nem sok köze van senkinek, hogy a másik család meddig hagyja nyitva az ajtót, vagy ablakot. :-)

2014. máj. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Számomra röhejesek a kifogásaid:

"éjjel is. reggel is délben is hallom, hogy fürdenek, engedik a vizet, zúg a mosógép, dumálnak a mindennapokról,"

Szép is lenne, ha valaki a saját házában nem fürödhetne, moshatna és beszélgethetne. :-DDDDD

Sok időd van, hogy másokat figyelsz.

2014. máj. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%

Elöljáróban annyit, hogy egy ilyen családot ismertem. Ott hallássérült volt két családtag. Gondolom nem azért beszélnek ők se hangosan, és nem azért szól olyan hangosan a tv, hogy téged bosszantsanak.


Két elképzelésem van.

- Menj el dolgozni, egyrészt azért, hogy napközben ne őket kelljen hallgatnod, másrészt éjszakára elég fáradt legyél ahhoz, hogy aludni tudj, és ne a szomszédokkal legyél elfoglalva.


- Próbáld meg elfogadni, hogy vannak szomszédaid.


Tényleg botrányos a stílusod, de mint látom ez nem csak nekem tűnt fel.

2014. máj. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem is botrányos a stílusod! Én együttérzek veled, aki nem ilyen közegben él könnyen pampog. Kár, hogy nincs fénykép, így csak az az ötletem, ha nem használ a szépen kérés: valami hangvisszaverőt állítani az ablakuk elé, mint pl. egy óriásplakát állvány.
2014. máj. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kapcsolódj be te is a beszélgetésbe, vagy kezdd el kedvesen szidni őket, esetleg a párodnak hangosan ecsetelni, hogy a szomszédból azt hallottad hogy... :D


Ha rólad van szó, akkor kedvesen be kell kapcsolódni a szövegbe, hogy legyen kedves, és jöjjön át megbeszélni.


Vagy dugjatok az ablakuk alatt, tuti megszűnik a probléma.


Amúgy én is szeretem télen, nyáron nyitva tartani az ablakot, főleg hogy kicsi a szobám, hamar bebüdösödik, elfogy a levegő, és a többi, én meg friss levegő mellett tudok jól melózni.

2014. máj. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én megértelek, én is kertes házban élek a szomszéd meg ha jön a jó idő kiszabadul és bömbölteti a rádiót, óbégat jópofán, meg PETÁRDÁZIK. Szerintem ez ellen nem lehet semmit tenni, hallgass rádiót hangosan, aztán majd becsukják az ablakot.
2014. máj. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Nézd meg a Jószomszédi iszony c. filmet.
2014. máj. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!