Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan viszonyuljak az engedél...

Hogyan viszonyuljak az engedély nélküli telekhasználathoz?

Figyelt kérdés

Az anyósomnál lakom, és hatalmas kertje van. Ő nem gondozta, a szomszédnak pedig lovardája van, de mivel mindenből kifutót csinált, nincs ahol legelhetnek a lovak.


A szomszédban van egy üres telek, illetve az anyós, amíg nem használta a területét, ide jártak ki a lovak, de a mellettünk levő másik szomszéd már lekerítette a területét emiatt.


Nos ma reggel lettek először kiengedve a lovak és a barátnőm anyja már telefonált is, hogy veteményesünk van a kertben és tavunk és nem nagyon kellene ideengedni a lovakat mert mi használjuk.


Nos megjelent a lovardás szomszéd és keresztül kasul húzott a kertben villanypásztort ahogy ő megítélte és még le is lettünk tolva hogy a régi nem használt villanypásztor oszlopokat kiszedtük a kertünk közepéből.


Áram is lesz benne és átszeli a kertet, az anyóst nem zavarta, de engem és a barátnőmet már igen, mert ez mégis a mi területünk.


Elvileg mi jóban vagyunk ezzel az emberrel, szívességet is tett már, de úgy érzem szólnom kellene, hogy állítson a telekhatárban villanypásztor póznákat és csak odáig engedje be a lovakat, fű így, fű úgy. Mert végülis a helyzet az, hogy mi a kertünk alsó részét használjuk, nagyjából a felét, a másik fele pedig mezős, na oda akarja beengedni a lovász a lovakat, hogy legalább úgysem kell lekaszálnunk.


Mi egyébként jövőre oda gyümölcsfákat szeretnénk.


Ti hogyan viszonyulnátok ehhez a dologhoz?

Nem az enyém a telek, de az anyós végülis szólt, hogy nem kéne, hogy a lovak bejöjjenek és szerintem ez vonatkoztatható a másik majd 1500 négyzetméteres mezőnkre is.



2014. máj. 24. 19:45
 1/10 A kérdező kommentje:

A barátnőm egyébként részben tulajdonos, és amellett, hogy haszonnövényeket, fűszerkertet telepítünk a telekre, később építkezni is szeretnénk a hátsó részre, pont oda, ahol most a mező van és én, akármilyen is itt a szomszédok között a viszony, furcsállom a lovász hozzáállását és tényleg, zavar az az elektromos kerítés keresztül a telekhatáron, akár mező, akár nem.


Mármint, nekem nem ér annyit az, hogy most leszedik a lovak a füvet (és teleszarják) hogy ne tudjak úgy átmenni, hogy mikor ráz meg engem, a barátnőmet, vagy épp a kutyát a villanydrót, így gyakorlatilag kerüljük is a hátsó részt, úgy érzem mintha az már a lovászé lenne és ha oda hátramegyek akkor "zavarom" a lovakat, vagymi.


Nincs kimondva, de tudat alatt ilyen érzés, és bosszant.


A másik meg az, hogy az egy alapvető emberi dolog, hogy azért védi a területét és nem enged oda mást csak úgy.

Akkor már vegye meg, bérelje ki, adjon cserébe valamit. Nem?

2014. máj. 24. 19:51
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki érti, hogy most kié is az a telek, amiről szó van, az értesítsen már, mert én nem értem miről van szó. Nem az övék a telek, de más ne használja, csak ők ?? vagy mi ???
2014. máj. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, a mienk a telek! De nincs megépítve a kerítés, a lovász szomszéd, meg megállapította még pár éve, hogy mi ott addig használjuk és felhúzott egy villanypásztort.


Mi ideköltöztünk a barátnőmmel, lebontottuk az amúgy már szétszakadt kerítést, lenyírtuk a füvet, stb. anyós fel is hívta a lovászt, hogy ne jöjjenek már nagyon be a lovak, erre megint le lettünk kerítve villanypásztorral.

2014. máj. 24. 19:53
 4/10 A kérdező kommentje:

Úgy lettünk lekerítve, hogy a hátsó telekrész le van tőlünk választva elektromos kerítéssel ami a mienk úgy, hogy finoman még tiltakoztunk is.


Persze nem szeretném, hogy feljelentgetésig fajuljon ez a dolog, de úgy érzem szólnom kéne neki, hogy építse fel a villanykerítést a hivatalos telekhatáron, és ne tovább.

2014. máj. 24. 19:54
 5/10 anonim válasza:
90%

Eddig nem használtátok a felső részt,irtad is hogy anyósod nem gondozta,ergo a lovász csak jót tett vele,mert nem kellett vele vesződni,füvet nyirni stb..Most meg azt mondod az eddigi használatért elvárnátok valamit?????

Mondjátok meg neki,hogy bocsi most mr nekünk is kellenne a telek (gyümölcsfák),vigye arébb a villanypásztort.

Ti meg szépen keritsétek le a telketeket és akkor a lovász nem tudja elfoglalni,a lovak nem mennek a veteényesbe.

2014. máj. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Elbirtokolja tőletek a végén, és ingyen az övé lesz. Vagy kerítsétek el, vagy kössetek valamiféle szerződést!
2014. máj. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem lehet az önkormányzatnál kérni, hogy hivatalosan állapítsák meg, hol van a telekhatár?

Ha nem, mert tudjátok, akkor húzzatok fel normális kerítést. Szerintem a villanypásztor nem szabályos, úgy kell megépíteni, hogy ne érhessen más hozzá véletlenül.

2014. máj. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Először is beszélni kéne vele. Ha nem megy, akkor írásban(!) felszólítani hogy szüntesse meg a birtokháborítást. Azért fontos ez, mert ha 15 évig nem kap bizonyíthatóan (ezért kell írásban) felszólítást a telek tulajdonosától akkor elbirtokolja (jogi fogalom) az adott területet. (ehhez azért kéne egy jogász aki tudja hogy hogy kell kinézni egy ilyen levélnek). Ha ez megvan, akkor mindegy hogy eleget tesz e ennek vagy nem, legalábbis ebből a szempontból, a lényeg hogy az értesítés kézhezvételétől neki újra ketyeg a 15 év és addig megint nem lehet az övé a terület. Jó lenne visszaemlékezni hogy mióta is használja ő azt az ominózus területet.
2014. máj. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tök mindegy mert jövőre már fel lesz húzva a kerítés és el lesz kerítve. Nem hiszem, hogy elbirtokolná, ennyire azért nem pofátlan, bár tudom, hogy kemény világban élünk.
2014. máj. 26. 20:12
 10/10 A kérdező kommentje:
De most, hogy így mondjátok ezt az elbirtoklás dolgot, lehet, hogy holnap átkötöm a villanypásztort a telekhatárra, aztán csináljon a szomszéd, hogy mérnemszóltunk, amit akar.
2014. máj. 26. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!