Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy kell bánni a nyájaskodó...

Hogy kell bánni a nyájaskodó szomszéddal? Aki előadja magát kedvesnek, utána meg szíd, röhög rajtad? Képmutató stílussal mit kezdesz?

Figyelt kérdés

Amikor ide költöztem, akkor se barátkoztunk a szomszéddal, köszöntem más nem volt.

Majd vigyáztam tesóm kutyájára, azzal barátkoztak, majd úgy vissza adtam a kutyát, és kerdeztek hová lett. Mondtam, hogy nem az enyém, tesóm kutyája. És erre "jajj de kár! Olyan aranyos volt!" mint ha ironikusan mondaná, vagx egy kis gyerekhez beszélne...

Utána meg megjegyzést tesznek rá, hogy nincd úgy gobdozva a kert ahogy nekik tetszene.

Másik eset, a szomszédnak össze tör a kocsija, ott is "jajj mi történ? Az a Szerencs, hogy nem lett sérülés!"

Utána jót haza a férje, e neki már úgy mesélte, hogy hülye volt a szomszéd, e össze törte a kocsit!


Az ilyenekkel hogy viselkedjek?

Én is vigyorogva beszéljek nekik, aztán szidjam őket?

Nem tudom, hogy kell az ilyenhez viszonyulni, de nekem nem szimpatikus ez a nyájaskodó stílus, ez a képmutató viselkedés!

20f



2014. jún. 20. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Benne van a házirendben,hogy beszélgetni kell a szomszéddal? A köszönés mért nem elég?
2014. jún. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szóval nekem vigyorognak, utána mikor nem vagyok ott szidnak, bámészkodnak, véleményt alkotnak mögöttem! Persze hallom, nyitva az ablak, vagx a teraszon vagyok.
2014. jún. 20. 19:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Ismerős. Hát én leszarom.:) Nem kell vele foglalkozni, ennyi az egész. Amúgy egy jó tanács: szomszéddal csak a legvégső esetbe vessz össze.
2014. jún. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz velük!:)

Nem érnek ennyit,hogy rajtuk idegeskedj.

Mit számít a véleményük?Nem oszt,nem szoroz.Aki elhiszi neki,az az ő szintjén van,ennyi.Röhögni kell rajta,aztán kész.

2014. jún. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ha ugyanolyan nyájas lennél vele, akkor – mivel magából indulna ki – megijedne, hogy vajon miket mondhatsz a háta mögött, úgyhogy legközelebb beszélj vele úgy, ahogy ő veled. Ebbe nem köthet bele, aztán vagy észreveszi magát vagy nem…
2014. jún. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmi információ kiszivárogtatás. Ha kérdez valamit ,akkor kitérő válasz, nem tudom ,talán stb. Bocsánat ,dolgom van sietek és balra el.. Jó akkor meg te leszel a kuka szomszéd de az még mindig a jobbik eset, mintha ellened fordítja az információkat.
2014. jún. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ne állj le vele beszélgetni, mond hogy dolgod van és menj tovább. köszönj neki és menj tovább, ha párszor megteszed majd lekopik.Ne mondjál neki semmit csak köszönj és tovább mész. Legyél vele szűkszavú.
2014. júl. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
minden társasházban van egy ilyen jellemtelen fráter. Át kell nézni rajta, légy udvarias, köszönj neki előre és már menj tovább mondván dolgod van és nagyon sietsz .Apám soha nem állt le a szomszédokkal, de nagyon udvariasan köszönt és tovább ment. soha senki nem állította meg hogy beszélgessenek vele. Ő így vezette be és nagyon diplomatikus volt.
2014. júl. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!