Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tennétek a helyemben a...

Mit tennétek a helyemben a szomszéddal?

Figyelt kérdés
Egy öreg nyugdíjas fickóról van szó,aki mellettünk lakik.Nagyon szemét ember,mindenki utálja az utcában,mert sok mindenkit feljelentett már!Évek óta azzal szórakozik,hogy engem és a páromat megfigyel,leskelődik utánunk.Nem tudunk nyugodtan semmit se csinálni az udvaron,mert bámul a képünkbe egész nap.Van egy kutyánk is,azzal is szórakozik rendszeresen.Kertes házban lakunk,és amikor elmegyünk otthonról akkor kezdi a baromságait csinálni.Általában azt csinálja,hogy átlógatja a kerítésen a kutyáját,a mi udvarunkra 1 hosszú pórázon,mivel az szuka a miénk meg kan.Ilyenkor napokig meg van őrülve a kutyánk,össze-vissza kapar meg felugrál mindenhova.Volt már olyan,hogy elmentünk itthonról jó látványosan,majd néhány perc múlva hirtelen hazajöttünk,és akkor is rajtakaptuk,hogy ezt csinálja.Szóltunk már neki szépen is,meg csúnyán is,de mindig újrakezdi.Mostanában már éjszaka is csinálja,nem tudunk aludni a kutya miatt annyira megbolondul!Ekkor is rajtakaptuk hogy átlógatja a kutyát,és amikor odavilágítottunk zseblámpával gyorsan elbújt.Mit csináljunk ezzel az emberrel?Kezdünk idegileg kikészülni,a következő húzása mi lesz?Bemászik az udvarunkra?Neki kellene azon az oldalon kerítést húzni,de nem csinálja meg,csak ilyen vaslemezeket tákol oda,mert így átláthat,meg szórakozhat a kutyával.Már arra is gondoltunk hogy mérgezi a kutyát,mert időszakosan rosszul szokott lenni,és nem tudunk rájönni mitől van.Attól félek nem lesz jó vége,a mi türelmünk is véges!Amúgy a fia lakik mellettünk,ő a szomszédunk,vele nincs probléma,az öreg 1 házzal arrébb lakik,de az udvaruk közös,ezért tudja ezt csinálni.Szerintünk a fia nem is sejti,hogy miket csinál az öreg.Mit tegyünk segítsetek légyszíves!Köszönjük előre is!

2014. júl. 4. 08:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy tüskés futórózsát vagy szedret ültetnék a kerítés mellé, hagynám jó magasra felfutni, vagy bontott téglából húznék oda kerítést, tetejére két sor szöges dróttal. Amikor átlógatja a kutyát azt lefotóznám, videóznám és feljelenteném magánterület sértésért.
2014. júl. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tessék a kutyát éjszakára, meg amikor nem vagytok ott, beengedni a házba, vagy a kert másik részébe elzárni, ha megoldható. A kerítést megcsinálhatjátok ti is, ha ő nem hajlandó rá. Az öreg nyilván bolond kissé, sokat nem tudtok csinálni vele, gondolom, sem egy lelkizős beszélgetésre nem vágysz vele, hogy megértsd a motivációit, se legyilkolni nem akarod...úgyhogy marad az, hogy kikerülöd, hogy ártani tudjon neked...
2014. júl. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,hogy 7 évvel ezelőtt a portájuk mentén végig mi húztunk téglakerítést,HELYETTÜK mert ők nem voltak rá hajlandóak csak ilyen tákolmányokat,ami nem kerül pénzbe.Sok pénzünkbe került,de nekünk ez megérte,mert nem szólják meg azok akik jönnek hozzánk,hogy hogy néz ki az udvarunk,lehangoló látványt tud nyújtani az ilyen.Meg nem is látott át a köcsög!És még neki állt feljebb,nemhogy megköszönte volna,még fenyegetőzött hogy feljelent,mert elbontottuk a "kerítését".Most egy 6 méteres szakaszról van szó,ott akkor 7 éve egy régi romos épületnek volt a fala,csak azt lebontotta pár éve,és oda csinált ilyen tákolmányt.Mi meg úgy vagyunk vele,hogy most már csak azért sem fogunk rá költeni,hogy ő járjon jól.
2014. júl. 4. 09:27
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor legalább a fiával próbáljatok beszélni, az talán tud rá hatni.

Borzalom, hogy mindenütt van valamilyen idióta szomszéd, nálunk sincs másképp, nekem egy középkorú nő keseríti meg az életünket.

2014. júl. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen neműek a kutyák de lehet az öreg be akarja búgatni a tieddel az övét vagy fordítva.Ha mégsem ez a helyzet akkor dilis az öreg beszélni kellene a fiával hogy miket csinál az apja és elvitetni a gyogyóba mivel közveszélyes.VAgy a keritése mögé a te területed rovására felhúzni egy falat, esetleg elkeríiteni azt a részt hogy a kutyád ne tudjon oda menni és meg figyelni hogy az öreg mit lép erre.
2014. júl. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azon gondolkoztunk a párommal,hogy elrejtjük az egyik telefonunkat,ami mindent felvesz,ha elmegyünk itthonról.Utána a felvételt megmutatva szólok a fiának,hogy csináljon vele valamit.Az öreggel már nincs türelmem beszélni,félek hogy nagyon megverném.Évek óta tűrjük a hülyeségeit.Én járnék rosszul mindenképpen,szegény "beteg" ember agyvérzése volt pár éve,azóta még több baj van vele.Mindenkinek panaszkodik,hogy milyen beteg,közbe meg csak sajnáltatja magát a köcsög!
2014. júl. 4. 09:49
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Trollkodnék vele, odaállítanék egy slagot, vagy valamit, és ha elkezdi a baromságait, már nyitnám is rá a jéghideg vizet. Előbb utóbb csak megunná.
2014. júl. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 egy naaagy fan ***** válasza:
100%
Egyet értek a hetessel, de a végén feljelenti a tata.
2014. júl. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Ne haragudj hogy ezt mondom de en mar felrugtam volna.

Tudom hogy oreg meg beteg, de ha 30 evvel fiatalabb lenne akkor is lehet pont ugyanezt csinalna.

Intezd ugy hogy kettesben maradj vele, lokd fel, rugdost meg egy kicsit, de ne nagyon, ne hagyj rajta latvanyosabb nyomokat mint ami egy elesesbol szarmazna, kendd szet a kutyaszart a fejen, mondd meg neki hogy ez csak a kezdet. Tudom hogy leszavaztok de lenyegtelen. A kerdezo is azt mondta hogy mar legszivesebben megverne. Attol mert valaki oreg meg nem csinalhat barmit amit akar.

2014. júl. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Akartam mondani a kutyasípot, bár gondolom a kutya nem csak ugat.

Az igazság az, hogy ilyen bolonddal nem tudtok nagyon mit kezdeni. Szóljatok a fiának, hátha megregulázza a papát. Felvenni felesleges, mert ha a rendőrség foglalkozik is vele, max figyelmeztetést kapna.

Esetleg próbáljátok meg ti is bosszantani, vagy ha nem megy, akkor nincs más választás, meg kell jól emelni a kerítést szögekkel a tetején, vagy pedig akárhányszor csinálja, lelocsolni slaggal. Esetleg a kutyátokat is beengedhetitek addig. Így mivel effektíve nincs mit bosszantani, meg is unná.


De mi az, h a kutyáját a kerítésen lógatja? Ez szerintem már eléggé állatkínzás kategória.


Nem akarlak elkeseríteni, remélem megoldódik a helyzet, de ha végképp nincs más választás, akkor jobb lenne kasztráltatni a kutyátokat. Persze ez csakis a legeslegvégső gondolat legyen.

2014. júl. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!