Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Érdemes ezt vele megbeszélni?...

Érdemes ezt vele megbeszélni? Mert ez már felháborító.

Figyelt kérdés
Együtt lakom egy sráccal, a szülei vették a lakást és kiadják az egyik szobát. Nekem van egy párom, ő szokott hozzánk jönni, mert ő koleszos oda nem mehetek, de azért nem volt itt 0-24-ben. A lakótársam mégis kiakadt,elkezdi, h a párom 3000Ft-ot elzuhanyzik pluszban!! (nyilván...) aztán ilyeneket hozott fel, hogy mi az, hogy itt laszik a párom, és nem mosogat el meg nem takarít( ez sztem nem az ő dolga, de ehhez képest nagyon sokszor elmosogatot nálunk hozott tisztítószereket, WC papírt stb ) Azóta feszült a viszony, én keresek másik albit, úgy néz ki, augusztusban át tudok költözni egy barátnőmhöz. A srác viszont most már nyíltan támadta a barátomat, más barátaim előtt is, akik felugrottak egy buli előtt letenni nálam pá cuccukat. A párom a szobámban vette fel a másik cipőjét (nem azt, amiben az utcáról jött fel) és két lépést tett kb az ajtómtól a folyósig parkettán. Erre minősíthetetlen hangnemben elkezdte kiosztani, hogy ezt hogy képzelte, hogy a kutyaszaros ciőjével végigmegy a nappalin, meg h ő otthon is így közlekedik e, meg hogy miylne egy büdös bunkó. Már az ő barátja is mondta neki, hogy hagyja már abba, de csak mondta tovább. Akkor nem szóltunk semmit, egyrészt nagyon kellemetlen szitu volt,másrészt meg nem akarom a barátja előtt cseszegetni, még, ha ő nem is ilyne intellitgens fordítva, Arra gondoltma, h ezt ma megbeszélem vele, hogy attól még, hogy övé a laksá, ne higgye már azt, hogy mindne tmegtehet, hogy a vendégeimet ilyen stílusban osztja ki, pláne, hogy mitóta ittlakom, az ő kezében sosem láttma még porszívót vagy felmosórongyot, és amúgy is, magára és a rendre abszolút igénytelen (ill. ő is rendszeresne véggijár ciővel, de az egész szobán és nálam sem zavarta a dolgo soha) Szerintetek megéri összvezsni vele, emiatt, ha úgyis elmegyk innét? A párom nem szeretném, hogy összevesszen vele, ő miattam visszafogta magát, de neki is elege van már abból, hogy a srác mindenbe beleköt mondvacsinált indokkal, holott leginkább csak az zavarja, hogy ott van egy pár, ő meg nagyon sikrtelen a nőknél...
2014. júl. 7. 10:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az elgépelésekért elnézést :)
2014. júl. 7. 10:56
 2/11 anonim ***** válasza:
28%

Ez inkább legyen a te döntésed. De ha még jóba akarsz vele maradni, akkor szerintem óvatosan mondd el a gondodat. Ne támadd, csak mondd el, hogy ez téged nagyon zavar. Rosszul esik neked is, és a párodnak is. És mutass rá, hogy ezek tényleg mondvacsinált indokok. S az igazi bajt mondja el, hátha meg tudjátok oldani. Beszéld át vele, de kedvesen. Ne teremtsd le, még ha nagyon is megérdemelné szerinted. Inkább agressziómentesen próbáljátok el ezt elintézni. Mert ha letámadod ezzel, kioktatod, akkor elsőként visszatámad, mintsem átgondolja a helyzetet. S utólag TALÁN rájön, ha nem fog neheztelni rád nagyon sokáig. Ám ha óvatosabban, nem kioktatva mondod el a bajod, és nyílt vagy a megoldásnak a keresésére, akkor van esély rá, hogy ott helyben megérti! :)


14/L

2014. júl. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges megbeszélni, tapasztalatból azt mondom, úgysem értené. Ő úgy van vele, hogy ő a kiskakas a SAJÁT szemétdombján (ti. a lakásában), azt meg lazán elfelejti, hogy te nem merő jószándékból befogadott vagy, hanem fizetsz a lakhatásért.

Amint elköltözöl, a srác jól pofára fog esni, hogy nincs plusz bevétel.

Amit javaslok: költözés előtt fotózd le, milyen állapotban hagytad ott a lakást, mert egyszer jártam úgy, hogy rám akartak verni egy letört mosogatócsapot (amikor elköltöztem, még teljesen ép volt).

2014. júl. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Az ő háza az ő vára. Ha nem tetszik el lehet költözni. Őszintén szólva engem is rohadtul zavarna egy pár etyepetyézése a saját házamban, ráadásul a másik felet is szívesen meghallgatnám, mert nem vagyok biztos benne, hogy ti nem vagytok sárosak a barátoddal. Bunkókkal én is bunkó szoktam lenni.
2014. júl. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
SOHA nem etyepetyézünk előtte, vagy nyaljuk-faljuk egymást. Nem viselkedteünk vele bunkó módon, mint mondtam, ahol tudtunk, segítettünk is neki (helyette mosogattunk, helyette takarítottunk) Véleményem szerint leginkább féltékenység lehet a dolog mögött, mert velem mindig feltűnően kedves, ill. próbált már 1-2 jelet is adni nekem. Az nem kérdés, hogy elköltözöm innét, a kérdés az volt, hogy érdemes-e ezt a helyzetet egyáltalán megbeszélni vele,ha úgyis elmegyek. Nem véletlenül volt eddig 1, 5 év alatt 5 lakótársa, és mind lány (ha ezt előbb tudom, biztos nem jövök ide lakni...) és ha szólnék neki, akkor talán rájönne, hogy vmiért lelép mellőle mindenki és tudna változtatni.
2014. júl. 8. 09:16
 6/11 Fish1 ***** válasza:
Ha beszélsz vele, akkor mindenképpen nyugodtan tedd ezt és ne indulatból, mert az csak további bonyodalmakat szülne. Én beszélnék vele a helyedben, több okból is: egyrészt, ha valami nem tetszik neki, akkor azt ne paréj stílusban közölje, másrészt ha elmondod neki a problémádat, akkor csökken benned a feszültség, harmadrészt, ha érdekli a dolog, hogy miért sikertelen a lakótársakkal, akkor a beszélgetés után talán leesik neki a tantusz. Balhézni nem érdemes, mert akkor esetleg kidobhat onnan.
2014. júl. 10. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Féltékeny szegény.
2014. júl. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele, még neki állt feljebb, kijelentette, hogy menjek innét és két hetem van rá, igaz, a szerződésben 1 hónap felmondási idő szerepel...
2014. júl. 10. 15:15
 9/11 Fish1 ***** válasza:
Szüljön süncsaládot az ilyen. :) A jó hír az, hogy előbb-utóbb emberére akad és jó nagyot fog orcára esni.
2014. júl. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Az ilyeneket jó nagy ívben le kell sz*rni (már elnézést)

Ezek az "arcok", ha fogalmazhatok ilyen rosszul, csak 3 dologra vágynak:

1; Figyelem középpontja

2;Az hogy megállás nélkül oszthassák az észt

3;És hogy szüntelenül dumálhassanak a kedvenc témályukról: magukról

2014. júl. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!