Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akik köveket/oszlopokat/fákat...

Akik köveket/oszlopokat/fákat raknak a házuk elé, hogy ne tudj oda parkolni, azoknak jó szívatás, ha a garázsuk elé parkolok?

Figyelt kérdés

Mert nem fogok 500 méterrel arrébb megállni, ha valami bolt van az utcában, vagy valakihez megyek, és nincs neki parkolója!


Jó sz...tás neki, ha nem tudok a kerítése elé parkolni akkor elállom a garázsát?



2014. júl. 14. 09:01
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
87%
Belvárosra hivatkozol, de ott teljesen másképp vannak kialakítva a házak előtti területek. Úgy érzem Te kertvárosi részről írsz, hisz kerítést említettél. A kerítésén kívül eső rész már közterület, nem tudom mit nem értesz ezen, viszont a tulaj feladta karbantartani, ültethet sövényt, befüvesítheti, felszórhatja kővel, ültethet fát, egyedül az előtte húzódó járda (ha van), az amit tilos úgy megközelíthetetlenné tenni, hogy a gyalogos az úttestre kényszerüljön. Ja meg ezenkívül parlagfüvet nem érdemes termeszteni a ház előtt, mert azért is figyelmeztethetnek a közterület felügyelők, de egyébként azt rak oda, amit akar. A többi érvet mások már elírták. Ha meg a tulaj épp akkor nem tud kiállni a kocsijával, amikor a nagymamát sürgősen kórházba kell vinni, vagy időre rohanni a gyerekért, akkor még lehet Ő jelenthet fel téged. Szóval tényleg sok az az 500 méter? Mert nekem pl. a munkám sok, hogy rendben tartsam a portámat és ha rendszerint, napi szinten tönkre tennék, én még szöges drótot is kiraknék.
2014. júl. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
15%
A kérdező kertvárosi részről ír, és én sem tudom, hogy ha mindenki kitenné a táblát a háza elé, hogy parkolni tilos, hol tudnának megállni az emberek autóval, mert a kertvárosi részeken, vagy vidéki falvakban nincsenek parkolók kialakítva, maximum a Polgármesteri hivatal és a Penny Market előtt. Tehát mégis hova máshova lehetne állni, ha nem a házak elé?
2014. júl. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk ki van írva hatalmas betűkkel hogy nem szabad megállni mert itt kocsival járkálunk még is néha alami bunkó beáll (nem egyszer szurkáltuk ki a kerekeiket de ők akarták :D)
2014. júl. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
82%
Vidéken hol állj meg? Ha mész valakihez, akkor ő elé, mivel olyankor megengedett. Ha meg boltba mész, ott mindig meg lehet állni előtte.
2014. júl. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
0%
22. Igazad van, de az ilyen részeken azért akad hely, ahol meglehet állni az út szélén, nem mindenki torlaszolja el a tercia előtti részt. Ami a kérdező problémája, ostoba tyúkper. Én is pl. egy kertvárosi utcácskában lakom, van ahol meglehet fordulni kocsival, van ahol nem. Soha nem csinálnék ebből ügyet, megtudom oldani. De azért, hogy a kérdezőnek is legyen igaza, jobb helyeken a boltosok a lehetőségekhez mérten próbálnak kialakítani részt, hogy a vevő megállhasson. Lehet a boltos is sz@arik bele, mert úgy van vele, hogy majd megoldják az autósok, pedig nem elhanyagolható stratégia üzleti szempontból, hogy leparkolható legyen ez üzlet környéke. Tudom, tapasztaltam, mert anno a belvárosban volt üzletem, és az ügyfeleim elmondása alapján nem szerettek oda járni, mert nem tudtak leparkolni a közelben. Gyalogos forgalom miatt volt jó. Most itthon dolgozom kertvárosban, és szívesebben kiautóznak ide, mert meglehet állni a ház előtt.
2014. júl. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
90%
Jah jó szopatás, de ezzel nem csak őt fogod megszopatni, hanem magadat is, legalábbis ha menni akarnak valahova.
2014. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Azért olyat még nem láttam hogy az egész utcában minden kerítés elõtt nagy kövek vannak kirakva. Parkolj eggyel odébb. Bár akkor 550 métert kellene gyalogolnod.
2014. júl. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
91%
Ha kertvárosi részről van szó, és lehet az úttesten/padkán parkolni, akkor nehogy már bunkóság legyen más háza előtt megállni, mert beröhögök. Járdára/fűre meg általában tilos parkolni úgyis, akkor miről beszélünk?
2014. júl. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

#27


Mondjuk nálunk az összes szomszéd fákkal meg bokrokkal ültette tele a házuk előtti részt, kivéve minket, így kb mindenki előttünk parkol. Jó buli... Főleg, mikor a lusta, nemtörődöm szomszéd már annyira képtelen a saját háza elé parkolni, mivel se a füvet nem vágja, se a fáit nem tartja rendben, hogy általában előttünk áll. Érthetetlen.

2014. júl. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó

Gondolom nem az úttestre ültették a fákat bokrokat, szóval kertvárosban simán leparkolhat bárki az úttesten, ha a forgalmat nem akadályoztatja. Nyilván olyan kis utcákban ahol egy autó is szinte alig fér el ott nem fogsz leparkolni.

Ha az úttest melletti rész van fásítva akkor nem tud az autós lehúzódva parkolni, igy marad az úton történõ parkolás. Èn is kertvárosi vagyok és elég szélesek az utcák

2014. júl. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!