Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehetne tenni az ilyen...

Mit lehetne tenni az ilyen szomszédokkal? Már a rendőrség is tehetetlen.

Figyelt kérdés
Családommal tartunk az ingatlanunk elértéktelenedésétől. Egy társasházban lakunk, a földszinten egy roma család lakik. A lakás kb 40 nm, ők pedig 7-en laknak egy ekkora lakásban gyerekekkel együtt. Reggel 7-8 órától éjjel 2 (!) -ig a gyerekek üvöltenek, a szülők pedig fogadják a vendégeiket akik általában drogot vásárolnak tőlük. ( Van, hogy az ablakon adják ki és veszik el a pénzt) Mintha ez olyan természetes lenne. Nincs olyan nap, hogy ne jelenne meg a házban legalább 5-6 drogos alak. A rendőrség már szinte állandó vendég a házban, de nem tudnak semmit sem tenni, mert a drogot ha meg is találják akkor sem annyi mennyiségben, hogy az letartóztatást vonjon maga után. A közös költséget természetesen nem fizetik ( amiből már nekünk rendesen fizető lakóknak is hátrányunk származott) ugyanis többet kell fizetnünk ha azt szeretnénk, hogy bármi fel legyen újítva a házon vagy ki legyen javítva. Van néhány rendőr ismerősünk, ők mind ismerik ezt a családot, de saját bevallásuk szerint nem tehetnek addig semmit sem amíg idézem: " vér nem folyik" . Nemrég egy lakás eladóvá vált közvetlen felettük és amikor az ingatlanos hozta a vevőket ők pont akkor veszekedtek ( mindennapos a veszekedés ) persze, így nem sikerült eladni az ingatlant. Most a hetekben valaki rájuk hívta a rendőrséget és kaptak egy 120.000 Ft-os csendháborítási csekket. De nem fogják befizetni, inkább leülik. Mit lehetne tenni?

#drog #roma #roma szomszéd
2014. júl. 14. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tartoznak a közös költséggel, a lakásra lehet terhelni a tartozást. Ennek a vége, ha nem fizetik, végrehajtás. Persze, időbe telik, kivárni.
2014. júl. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi az,hogy nem elegendő a mennyiség?

A kábítószerrel való visszaélés és terjesztés minden kivitelben bűn cselekmény.

2014. júl. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ėn roma vagyok,de meg jegyzem nem ez a stilusu roma!!a kerdesedre a valasz! Ahogyan irod,hogy ablakon keresztūl is adjak veszik a drogot!!!olyan nincs hogy ezzel nem tud mit tenni a rendörsėg!!!gondolom tobbszor fel let jelentve,es àrulja is...ez màr visszaėlės!!!gondolom a rendörökel többször volt össze tūzėse az illetönek nehogy mar ne tudjanak vele mit csinàlni!!! Menj be a rendörsėgre es tegyėl feljelentėst,es a hàzban elök emberekkel gyüjts alàiràst hogy hogy a rendorokintėzkedęsėt kęritek...!!!mert gondolom laknak ott gyerekek...es ne hogy màr ilyen kørülmėntek kozött nöjenek fel. Drog miatt komolyabb problėmàk lehetnek majd.... agreszió lopàst betörėst.... leütės törtėnhet majd a hàzban!!!!szerintem alàiràst gyujts a haz nevėbe.ės menj a rendørsegre.. ha ūgyes vagy le is videozhatod....titokban amikor törtenik az ablakon ki be adàs eladàs drog!!!
2014. júl. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja es terheszti is..... buntetendo.....

!!!Utolso voltam

2014. júl. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg segítséget kérhetsz a helyi szélsőjobbosnak mondott párttól is. Néha egészen komolyan szoktak foglalkozni az ilyen ügyekkel.
2014. júl. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Aláírásgyűjtés, videózás, olyan nincs, hogy nem viszik be őket, stb." Hol éltek ti? Ez a magyar valóság. Sajnos.

Kérdező, ha a "rend"őrség nem intézkedik, akkor intézkedjetek ti. Összedobjátok a pénzt a lakókkal, felbéreltek pár izomembert és kidobatjátok pereputtyostul együtt a családot. (Tudom, szívtelen állat vagyok, de csak próbáljon meg egy harcos öntudatos jogvédő is ilyen körülmények között élni. Ja az már nem megy?)

Vagy ha nem is dobják ki őket, akkor magyarázzák el a békés együttélés szabályait nekik. Ennyi. Ha ők és az államapparátus tisztességtelenül játszik, akkor nektek is úgy kell.

2014. júl. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

a rendőrség mindig tehetetlen, ezért választják sokan az egyéb megoldásokat, vagy jönnek létre "szélsőjobbos" szervezetek.


össze kell fogni mindenkinek a lakásban és valamit tenni ellenük, mert az ilyenek miatt nem lehet eladni a lakásokat, csak a hasonlóknak, és az egész ház egy bűntanyává válik idővel.


sajnos az ilyen családban felnövő gyereknek esélytelen rendes emberé válni, mert a drogos szülő helyett megy az árvaházba, ahol megerőszakolják, verekedés, drogozás megy, néha még rosszabb, mint egy ilyen család.


még változtathat a helyzeten ha kihívjátok a tv-seket, neki k1 jó történet, a rendőrségnek meg egy kínos eset, hátha lépnek rá.


ez a nemtudnakmittenni valóban csak kifogás, ha jól tudom fogyasztásért első alkalommal figyelmeztetés, de ha többször elkapják, akkor büntetés, terjesztőként meg végképp. tehát ezek nem is akarnak csinálni semmit.

2014. júl. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hülyeség ,hogy nem tudnak mit tenni. Kis hülyegyerekeket 8-10szem bogyóért bevisznek aztán fél évet ülnek előzetesben. Itt arról van szó ,hogy "védelmi pénzt" fizetnek egy két zsarunak azért hagyják őket békén. Korrupt banda.
2014. júl. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az utóbbi elég hihető. ez esetben is lehet, hogy nyomást gyakorolna a média, de általában ilyen helyzetben a vezető beosztásúak is benne vannak.
2014. júl. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szó sincs korrupt rendőrökről, ugyanis ismeri a családunk a közeli rendőr örs legtöbb dolgozóját. Egyszerűen arról van szó, hogy pár éve heti rendszerességgel mentek ki hozzájuk, pénzbírság, elzárás, stb.... amit a törvény enged már tényleg mindent megtettek, de ezek a szomszédok, nem is tudom....én még ilyet nem láttam. A szélső jobbos dolog jó megoldásnak tűnik. Szép napot nektek!
2014. júl. 21. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!