Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hová fordulhatok a szomszéd...

Hová fordulhatok a szomszéd hanyagsága miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy szeretett szomszédom igencsak sz*rik mindenre. Ebbe beletartozik a ház és a kert is. Utóbbi már igencsak gondot jelent, mivel ömlik át a gaz, a csigákkal és mindenféle bogarakkal együtt, volt már egér is. Többször nyomatékosan megkértem már, hogy kezdjen valamit a kertjével, mivel az az Ő területe, én így oda nem nyúlhatok át (meg nem is fogok). Évek óta csak ígéretet kapok, semmi többet. Volt olyan is tavaly, hogy egész nyár eleje óta kint hagyta a medencéjét, és idén áprilisban tüntette el csak. Szúnyogok hadát, és pár békát így mi is kaptunk neki hála. A járdán sem lehet előttük elmenni, mert oda is igen szépen benőtt a gaz. De ebből már elég volt, mivel hiába gondozom napi szinten a kertemet, az reggelre ugyan úgy tele van csigákkal, a gaz pár nap múlva újra kinő... Szeretném hivatali úton elérni, hogy kötelezzék az udvara rendbetételére. Az lenne a kérdésem, hogy ez megoldható-e, és ha igen, hová/kihez fordulhatnék a panaszommal?


Köszönöm előre is, ha esetleg tudtok segíteni!



2014. júl. 30. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem írj a Mikulásnak ő elég jampi.


Vagy pedig, próbálj meg máshogy beszélni a szomszéddal előbb és mondd el neki, hogy ha 1 mód van rá akkor nem szeretnél máshoz fordulni ezzel a problémával ami mindkettőtöknek jobb lenne, de ha nem hagy más választást akkor kénytelen leszel.

Rakj össze valami jó kis szöveget amit előadsz neki, amire nem mondhat nemet mert ő jár rosszabbul, legalább is szerintem ez a legegyszerűbb, de minden esetre 1 próbát csak megérne.

2014. júl. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
közjegyzőnél lehet birtokvédelmi eljárást kezdeményezni
2014. júl. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
általában gyakorlatilag semmit nem lehet kezdeni az ilyenekkel törvényes úton, mert a törvényt csak az érdekli amiből pénz van.
2014. júl. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vegyél valami gaz- meg mindent irtó permetszert és permetezd szét a szomszédod telkén.

A mi egyik szomszédunk ilyent használ a saját telkén, mivel külföldön dolgozik, így nem tudja rendszeresen karbantartani a portáját, aztán ezt a megoldást választotta.

2014. júl. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hova fordulhatsz? A szomszédod részéről akár FEL is, mert mint itt valaki írta, az ilyen ügyek törvényi úton nem vezethetők le.
2014. júl. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

asddh: Máshogy már nem tudok. Évek óta próbálkozom. Kezdtem a kedves, baráti hangnemben, folytattam kicsit nyomatékosabban, próbáltam megmutatni neki, hogy nem csak nekem van ezzel problémám, és még sorolhatnám. De semmi. Már csak olyan lépéseket hagytam ki, ahol a fejét a falba verdesem míg nem csinál rendet, szándékosan tönkreteszem, és hasonló módszerek. Ezekkel viszont nem szeretnék élni érthető okoknál fogva.


#2: Köszönöm, utána fogok érdeklődni.


#3: Ezen ne múljon, gondolom a bevált módszer működik, miszerint pár embernek segítek a megélhetésén néhány forinttal.


#4: Köszönöm a tippet, de ez a megoldás kiesik. A kisebbik gond vele, hogy ők maguk is úgy élnek, mint az ősember. Például ha nyitva van náluk ajtó vagy ablak, olyan iszonyat bűz jön ki a házból, hogy ott nem lehet megmaradni. A nagyobbik gond pedig az elvem. Én a saját részemet rendbe tartom, ha időm engedi. Nem egy csodakertem van, de azért kulturáltan néz ki. Ellenben még a szomszédét is én gondozzam, szabadidőm és pénzem árán?


Miquel: Azért bízom benne, hogy van erre megoldás.

2014. júl. 30. 19:21
 7/9 anonim ***** válasza:
ha van pénzed, egyértelműen ügyvéd felkeresése és egy jó adag húszezres.
2014. júl. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Azért bízom benne, hogy van erre megoldás."

Hidd el, nincs. Van szerencsém ismerni a fajtáját. Ő ebben nőtt fel, és ezért soha nem fog megváltozni. Nyavalyog, hogy nincs pénze (cigire azért mindig van), de inkább megveszi a mobil ződségestől a répát, minthogy megtermelje magának.

2014. júl. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Myzantro: Ezzel még ugyan várnék, főleg mivel elég drága megoldás, de ha nem lesz más, akkor kénytelen leszek így megoldani.


Miquel: Sajnálatos ezt olvasni. Azért még próbálkozom, hátha találok valami kiskaput. Vagy valóban összekapargatok egy ügyvédre, ha mást nem, tanácsadásig eljutok.

2014. júl. 31. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!