Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy telkem és a szomszéd...

Van egy telkem és a szomszéd diófái már kb a félkertemet beárnyékolják. Kihez fordulhatok segítségéért? Miylen jogaim vannak? Csak földmérővel tudom igazolni a telkem pontos határait?

Figyelt kérdés
felszólítottuk, h. vágják vissza őket mert a lomb fele a mi kertünk felett van. illetve már a kertünk pontos határait se tudjuk, mert a szőlősor, ami korábban a határt jelentette eltűnt. Helyette a télen nagy oszlopok lettek lerakva. Nem akarok komoly pénzt és időt áldozni erre... mert nyugdíjasok a szomszédok és sajnos nekik idejük és pénzük is van a pereskedésre...

2012. máj. 28. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Ptk 100-103§ körül vannak a szomszédjogok, azt meg tudod keresni.

ha nem tudod, hol a telekhatár, mi honnan tudjuk? kiméreted jópénzért.


ha nem akarsz áldozni erre, milyen választ vársz?

akkor hagyod szépen, hogy úgy használják, ahogy akarják ...

2012. máj. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem egyértelmű a kérdésedben... hogy a fa ágai lógnak már át, vagy csak az árnyéka?

Ha az ág lóg át, akkor jelentsd az önkormányzatnál, ha nem vágja le a szomszéd kérésedre.

Ha az árnyék...azzal szerintem ne nevettesd ki magad!


(Egyébként van nekünk is egy ilyen telekszomszéd. Épített magának kerítést, és úgy, hogy maga a kerítés már a mi földünkön áll. A másik oldalon meg a másik szomszédjáén. Mi is régi szőlőtőkéből tudjuk a felezőt.. Ő meg a saját teljes területét használja. Hát még nem léptünk az ügyben. De ha a másik szomszédunk is hasonlót lép, és két oldalról nyesdesnek, akkor fog betelni a pohár...)

2012. máj. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

Egész ágak átlógnak ... alatta nem nő meg a szinte semmi ezért bosszantó :S egyes fák kb a határtól kb egy méterre van ...

A kimérés meg tényleg drága lehet. Ha kimérték akkor is nekem kell mondani, h. rakja beljebb az oszlopokat vagy akkor már a földhivatal v más szerv is felszólítja erre a szomszédot...

2012. máj. 28. 22:25
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
ha a földmérők kimérték Ők leverik a karókat....A karók közt kihuzod a spárgát...és szólsz a nyuggernak, hogy itt a határ...hajlandó kiszedni a cuccait a telkedről vagy sem? ha nem nyugodtan nekiállhatsz a telkeden "rendet" csinálni.Hát bizony a telket régen ki kellett volna már mérni neki eddig igy jó volt ezután is jó átjártak összedték a termést stb. Neked kell erre beinvesztálni...
2012. máj. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Idegesítő a dolog mint kiderült msot nézegettem méregettem. A hatályos helyi rendelet alapján még arra is kötelezhetik őket h. vágják ki a fákat .. Egy része a fáknak úgy néz ki h. pont ahatárba lettek betelepítve ... Nem is gondoltam volna, de több mint egy méterrel keskenyebb a földünk elülső része, mint a hátsó. bár ott is pont a határba van lerakva a szőlősor.

Húú nagy falat lesz nem tudom, h. én kivághatom -e a fákat, ha ő nem teszi meg?

2012. máj. 29. 19:27
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

arra vigyázz, hogy bármilyen fa (sajátod, saját telkeden is) (talán gyümölcs- nem) kivágásához kell az önkormányzat engedélye,

akik megmondják, hogy az 1 méter magasan ilyen átmérős fa helyett, hova, hány, mekkora fát PÓTOLJ (közterületre, fő térre, stb)

Csak úgy nem eshetsz neki

2012. máj. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Helló! Nekünk hasonló jellegű problémánk van.

A szomszédban van egy nagy magról kelt diófa, amely a mi telkünkre vet árnyékot, így a telek közel negyedén nem nő semmi. 5-6 éve próbáljuk rábeszélni őket arra, hogy vágják ki. Mi is felajánlottuk nekik, hogy a saját költségünkre helyettük kivágjuk, csak bólintsanak rá. A fa kb. 1 méterre van a telekhatártól, a lehulló diót sosem szedik össze, a fát nem gondozzák, náluk az árnyék nem okoz problémát. A falunk jegyzője nem segít. Milyen jogszabály vonatkozik a fa ültetésére? Kerestem jogszabályt, de mindenhol mást írnak. Mit tehetnénk?

Az új Ptk. már nem rendelkezik ilyesmiről a 100-103-as §-ban. ptk2013.hu/wp-content/uploads/2013/03/uj_ptk_szov.html Önkormányzati rendeletünk nincsen.

2013. máj. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!