Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten mindenhol fémes...

Budapesten mindenhol fémes ízű a csapvíz?

Figyelt kérdés
Tegnap költöztem fel Pestre (15. ker, Újpalota, Nyírpalota út). A 10.en vagyok egy ismerősömnél, a csapívz fémes ízű. Persze nem vagyok finnyás, csak érdekelne, hogy a társasház vízcsőrendszere adja a vasas ízet, vagy mindenhol, egész BP-n ilyen ízű a víz?

2014. aug. 31. 11:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

Akkor meg mit problémázol azon, hogy fémes az íze? Olyannak kell lenni, csak igyad.

Gazdag a TB, a te rákod is elfér a többi között. :)

2014. szept. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Ja és ha szerinted trágyalé a magyar csapvíz, akkor az észak-afrikában ivott víz micsoda? Szerintem a te agyadban van trágyalé...
2014. szept. 6. 13:59
 13/21 A kérdező kommentje:
"Akkor meg mit problémázol azon, hogy fémes az íze?" --> egyáltalán nem problémáztam rajta, puszta KÍVÁNCSISÁGból érdekelt, hogy honnan ered az íze, de azért bemásolom neked a kérdést, mert nem szúrta még ki a szemed: "Persze nem vagyok finnyás, csak érdekelne, hogy a társasház vízcsőrendszere adja a vasas ízet, vagy mindenhol,..."
2014. szept. 6. 14:00
 14/21 anonim ***** válasza:
Áááá, nem az adja. Minden tökéletes. :) Igyad.
2014. szept. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Figyelj, én is, hogy a pestiek szavaival éljek :) "vidéki" vagyok és nálunk pl. nagyon jó minőségű a csapvíz (Dunántúl, Bakony, stb) de én is felkerültem Budapestre és hát a mi vizünkhöz képest egy borzalom... tényleg nem véletlen nem isszák a pestiek sem... Ha tehetem én is inkább ásvány vizet veszem, ha fent vagyok.

Most megveszem 100 forintért a 1,5-2 litereset és van hogy 2 napig iszom, szóval...:D

2014. szept. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem a "pestiek szava", hanem közigazgatási fogalom. Igen, ha nem vagy fővárosi, akkor ugyanúgy vidéki vagy, mintha a legutolsó zsákfaluban élnél.

Ezt azért érzed gondnak, mert lenézed a zsákfalusit. Tehát hiba a te pici, okos fejedben van... változtass. Vagy szenvedj. :)

2014. szept. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nálunk Békásmegyeren nem fémes a csapvíz, hanem finom.
2014. szept. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Kedves 16-os válaszoló! Melyik mondatommal is utaltam arra, hogy bármelyik kisebb falvat lenézném?

Azért írtam, hogy úgy Pestiek szava, mert általában ez így van. Lehet, hogy "közigazgatási fogalom" de furcsa mód eddig csak pesti ember szájából hallottam. Megértem végülis, mert Budapesthez képest még a többi nagy város is kis város. Csak téged nem értelek, meg a hozzászólásodat és hogy egyből nekem támadtál és szarkasztikusan sértegettél.

15-ös voltam.

2014. szept. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A Nyugat-Dunántúlon élek, és azt mondják h a szigetközi víz a legjobb, és tényleg nincs semmiféle mellékíze.

Éltem Pesten is tele volt klórral az egész (17. kerület), ott én sem ittam meg. Mikor kiengedtem, tiszta fehér volt, ami aztán felkerült a tetejére.

Nagymamám 14. kerületben lakik jelenleg, szoktunk néha menni, csak fogat mosok azzal a vízzel, de nagyon érezni a klórt rajta, pedig le se nyelem. Nem fémes, hanem klóros inkább. Undorító.

2015. ápr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
17 éve lakok Újpalotán. Nem volt soha fémes ízű. Tény, hogy az üdítő finomabb.
2015. ápr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!