Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Diákmunkázók/albérletben...

Diákmunkázók/albérletben lakók tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Középiskolai kollégiumban lakom jelenleg, amitől már kezdek besokallni. Nem vagyok lázadó típus egyszerűen túlkorosnak érzem magam ehhez a rendszerhez. 21 éves vagyok. Nincs igazán ínyemre, hogy egy nevelőtanár folyton a sarkamban járjon, mint egy 14 évesnek. Félre értések elkerülése végett: nem bukott szamár vagyok, hanem technikus képzésben veszek részt, amit egy középiskola indított, ezért lakom itt.


Tehát kicsit körülnéztem és azt találtam, hogy itt Pesten akár egy szobát bérelni is irgalmatlanul drága (amit néztem, az 50 000 + rezsi volt). Továbbá, összeszámoltam hogy az órarendem mellett hétköznaponként mennyit tudnék dolgozni: egyszer négy és egyszer nyolc órás munka férne bele. Diákszövetkezethez még nem mentem el, viszont itt a koleszban már megkérdeztem egy két embert, aki dolgozik,és azt mondták, hogy a legtöbb helyen heti három alkalmat várnak el. Oké, hogy bedobhatnám a hétvégét, és terveztem is, hogy néha megteszem, de nem állandó jelleggel, mert akkor tényleg nem marad egy napom sem tanulni. Amennyire a többiektől tudom, nem igazán kapnak egy hónapban annyit, vagy csak nagy szerencsével, hogy diákmunkából ki lehessen venni egy szobát. Ismerek olyat, aki összeállt albérlőtársakkal, de ha már meg akarok szakadni és vagyonokat költeni erre, akkor nem szeretném azt harcot vívni még pluszban ott is, amit itt a koleszban is a szobatársakkal. pl. mosatlan ne legyen a közös asztalon és a többi. Tehát mindenképpen egy szobán gondolkoztam, egyedül. Az utolsó dolog, ami kicsit aggaszt, az az a kérdés, bírni fogom e a suli mellett való munkát, ha netán mégis sikerülne diákmunkából ezt finanszírozni? Az órarendem olyan, hogy hétfőtől szerdáig bent vagyunk késő délutánig, csütörtökön kicsit hamarabb végzünk, és a péntekünk szabad. (Azért lett így csinálva, hogy aki melózni akar, az pénteken menjen, cserébe négy napba van zsúfolva az öt napi óraszám) A hét első négy napja rendkívül kimerítő. Pénteken, vagy alszom mostanában vagy haza utazom és közben a buszon alszom. Tanulni szombaton szoktam. Kicsit kilátástalannak látom a dolgokat, de ha lenne egy járható út, össze szedném magam és belevágnék, csak meg kéne találnom. Szülői segítségre nem számíthatok. Családi pótlék sem jár már utánam hiába vagyok nappalis (ugye mert elmúltam húsz). Diák hitelt meg csak felsőoktatásban tanulók vehetnek fel sajnos :(


2014. szept. 25. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Munkától függ mennyit kell vállalnod, diákmunkában volt olyan, hogy 2 hétre előre megmondtam mikor tudok menni, és akkor 10 óra.Semmi olyan nem volt, hogy heti x nap.

Volt olyan, hogy kötelező heti 3 délután. Tehát munka és helyfüggő.

Lakótárs feltétlen kell, egy szobakonyha 50 plusz rezsi.

Igazából diákmunkából nem kerestem annyit, hogy albiba elmenjek :(( még mással se.

2014. szept. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. Még jöhetnek, ha valaki még tud okos dolgokat. Mivel a középiskolai kolesz ingyenes, a menza meg olcsó, a jelenlegi életvitelemet még fizetik a szüleim. Tehát ha maradok, akkor biztos, hogy nem megyek el dolgozni, rá fogok érni még ha már letettem a szakmát. Viszont ha elmegyek, akkor a saját lábamra kell állnom. Egyrészt nem férne bele a családnak, hogy megadják nekem ezt a luxust, másrészt nem is volna helyes.
2014. szept. 25. 16:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha szobát bérelsz, ott sem egyedül leszel a lakásban, azt ugye tudod?

Egyébként a koleszban nem lehet megbeszélni, hogy te szabadabban járj-kelj? Hiszen nem tartozik felelősséggel érted senki, tehát alapvető elvárásokon felül nem is várhatnak el semmit.

2014. szept. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezt már sokan próbálták előttem, sajnos nem. Ránk ugyanaz a házirend vonatkozik, mint a kiskorúakra, kivéve azt, hogy nem kötelező a tanuló kör. Ezt sajnos nem is a nevelők döntik el. Így van "megírva a nagykönyvben"
2014. szept. 25. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!