Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy köszönjek a szomszédomnak?

Hogy köszönjek a szomszédomnak?

Figyelt kérdés
15vagyok,ő 30körül.Kellemetlennek érzem hogy úgy köszönök hogy Csókolom.Illetlenség lenne sziával köszönni?
2014. okt. 14. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Ott van a jó reggelt/jó napot/jó estét verzió is, nem muszáj egyből letegezned valakit. Ha igazán illedelmes akarsz lenni, akkor pedig jó napot kívánok.
2014. okt. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sziával köszönni illetlenség, a csókolomot meg mindenkinek el kellene felejtenie, annnyira idétlen.


Viszont a napszakok szerinti köszönés minden esetben alkalmazható, udvarias és értelmes emberhez illö.

2014. okt. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondolom,de fontosnak éreztem ezt megkérdezni:)Csak volt már olyan hogy többen is megkértek rá hogy köszönjek sziával,ha majd megkéri akkor köszönök neki is igy!:)
2014. okt. 14. 19:37
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Ez attól is függ, hogy ő milyen alkat. De szerintem az átlag 30éves a falra mászik a csókolomtól és a magázódást kerüli, ha teheti. Én is erősen megmosolyogtam a minap, amikor lebácsiztak, pedig ovisok voltak, én meg egy kétméteres, közel 30-as szőrös férfi.


Kérdezd meg nyugodtan, ha találkozol vele, hogy tegezheted-e. Szerintem ez nem illetlenség, de óriási könnyebbség mind a kettőtöknek. Max nemet mond.


Ja amúgy meg Jó Napot Kívánok, a csókolom maradjon az idős nénik kiváltsága

2014. okt. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ő is szokott rajta mosolyogni,vagy csak a képemet bírja.haha.De meg akartam már kérdezni tőle hogy tegezhetem-e
2014. okt. 14. 19:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a tegeződést az idősebb félnek kell kezdeményezni és illetlenség megkérdezni egy olyan embert, akiről tudod, hogy idősebb, hogy tegezheted-e. Persze nem mindenki veszi ezt annyira komolyan én csak így tudom.


A jó napot az normális formula. Régebben nőknek nagyon nehéz volt így köszönnöm, valahogy úgy éreztem, hogy nem való az oda és csókolomot kell köszönni. Mostanra csókolommal már csak az öreg nénikéknek köszönök. Középkorúaknak semmiképp sem.

2014. okt. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A legjobb:

Szomszééééd! Szaromat nyomd széééét! És mindezt üvöltve utcahosszon:)

2014. okt. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!