Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak nekem küld valaki fényjel...

Csak nekem küld valaki fényjeleket a Gellért-hegyről, vagy másnak is "üzenget"?

Figyelt kérdés
Újbudán lakom, és az ablakaink a Gellért-hegy felé néznek. És feltűnt, hogy már kb. hónapok óta mindig ugyanott időnként feltűnik egy nagyon fényes "csillag". Most távcsővel megnézve úgy tűnt, hogy lézer, mert miután szabad szemmel elhalványult, utána távcsővel nézve a közeli bozótosban cikázott a fénypont. Sokat vagyok fent éjjel, és talán az a hobbija az ipsének, hogy a kivilágított ablakokba világítgat? Mást is "meglátogat" időnként? A Gellért-hegy keleti végén álló nagy sárga ház közeléből jönnek a jelek...

2014. okt. 22. 01:25
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
Hát hajrá :D
2018. febr. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
Édes istenem, tényleg ennyire nincs jobb dolgod? -.-
2018. febr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:

Akkor kéne meglátogatni az épületet, amikor a "fényjeleket küldik" onnan. Hátha megoldódna a rejtély.Nem lehet, hogy valami szórakozóhely van ott? Ilyen hosszú ideig csak nem szórakozik valaki...

Megnéztem volna a felvételt, amit készítettél, de nem sikerült betölteni valamiért.

2018. febr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
vegyél lézerágyút és lődd ki a zaklatót
2018. febr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:
Pár napja megint jöttek titokzatos fények, de most nem pont onnan mint régen, hanem egy pár tucat méterrel nyugatabbról. Távcsővel is néztem, de nem tudtam kivenni mi lehetett a fényforrás, de időnként mintha két "csillag" is ragyogott volna közvetlenül egymás mellett...
2018. dec. 8. 21:12
 36/47 anonim ***** válasza:
Már 4 éve írsz róla, hogy téged meeennyire érdekel, mi folyik ott, aztán mégse szeded össze magad és jársz a végére. Nézd meg, honnan jönnek a fények és nézd meg a helyet világosban is, sötétben, mi van ott. Kérdezd körbe az ott lakókat, akik az utcán vannak esetleg, nincs-e arrafelé valami erős fényforrás, mert téged zavar esténként/éjszakánként. Az tény, hogy furának fognak nézni, de úgyse ismernek, és ha tényleg annyira érdekel, mi van ott, ez a minimum, amit megtehetnél.
2018. dec. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:
Hát igen, már egyszer jártam arra, de akkor nem láttam semmit. Viszont ma megint jöttek éles fények!
2018. dec. 17. 21:47
 38/47 anonim ***** válasza:
jáj a fények!
2018. dec. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:

Na, úgy néz ki - legalább részben - megoldódni látszik a rejtély. Legalábbis azoknak a fényeknek az eredete, amelyek duplán érkeznek: egyszerre két lámpából egymás mellett. Ma kétszer is láttam újra éles fényeket jönni: egyszer ugyanonnan, mint ahonnan leggyakrabban jöttek régen, utána meg nyugatabbról, és mivel világos volt távcsővel megnéztem, és láttam, hogy bármilyen prózai, de autók fényszóróját láttam. Talán lehet ott valami nagyobb parkolóház, és ahogy az autók jönnek kifelé, pont ott fordulnak, hogy a fényszórójuk felénk néz.

Ez viszont nem ad magyarázatot arra, hogy mi történik olyankor, amikor az épületből jön erős vakító fény.

2019. nov. 20. 14:15
 40/47 anonim ***** válasza:
Na, 5 év után megoldódott a rejtély fele, akkor plusz év múlva (2024-ben) megoldódik a másik fele is! Kitartást!
2019. nov. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!