Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni az ilyen...

Mit lehet tenni az ilyen szomszéddal? Kellene-e félni attól, hogy minket büntetnek meg?

Figyelt kérdés

10 emeletes panel 7. emeletén lakunk. Amióta ideköltöztünk az alsó szomszéd folyamatosan zaklat minket azzal, hogy zajongunk. Csak, hogy mi nem zajongunk. Előfordul az, hogy arrébb tolunk nagy ritkán egy széket vagy leesik valami, de szerintem ez mindenkivel megtörténik. Viszont, ő leggyakrabban olyan dolgokat hall, amit mi nem is csinálhattunk, mert mondjuk alszunk, vagy ülünk stb. Állandóan feljön, üvöltözik, ha nem jön fel akkor meg valami bottal veri a plafont. Egyébként meg fenyegetőzik, hogy feljelent minket, és hogy jövőre már nem fogunk itt lakni.

Ma a teraszon legurult hozzá egy krumpli, erre azt hallom, hogy a szomszédjának panaszkodik, hogy nekünk arra van pénzünk, hogy őt krumplival dobáljuk.

Nem lehet porszívózni se 10 percet a nap semelyik szakaszában mert kiveri a hisztit. Múltkor közölte, hogy mi itt hajnali háromkor zajongtunk és tanúja is van rá, mert itt hallgatóztak az ajtónk előtt és biztos, hogy tőlünk jön. Viszont itt akkor mindenki aludt.

Komolyan, ez már beteges, amit csinál. Hiába beszél az ember vele értelmesen, nem fogja fel, hogy, bárhonnan jöhet zaj.

Engem leginkább az érdekel, hogy ha feljelent minket, mi történik? Kivizsgálják ezt a dolgot, vagy számítsunk arra, hogy megbüntethetnek ok nélkül?



2014. nov. 16. 19:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha bejelentést tesz, akkor természetesen kijönnek ellenörizni, hoyg igaz-e.


Viszont amikor bottal veri a plafonját, akkor TI mindenképpen ki tudjátok hívni rá a rendöröket.

2014. nov. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

1) feljelentés esetén első körben le fogja szarni mindenki

2) ha a lakás a tietek, senki nem fog kiköltöztetni onnan benneteket

3) ha nem tudja bizonyítani a rágalmait, semmilyen hivatalos szerv nem fog csinálni semmit veletek

4) a szomszédotok szimplán elmebeteg (a szó legszorosabb értelmében), ennek megfelelően kell vele bánni.

2014. nov. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De ha kijönnek ellenőrizni, akkor se nagyon fognak itt látni semmit. Max. ha épp porszívózok, akkor rajtakapnának. Azt nem állítom, hogy biztos nem hall semmit. Lehet tényleg van valami, de nem tudom, hogy lehetne kideríteni a zaj forrását. Azt se tudom mennyire adnak a bejelentő szavára, mert ez kb bizonyíthatatlan. Arra meg hiába hívnék rendőrt, hogy veri a plafont, mert én se tudnám bizonyítani.
2014. nov. 16. 19:48
 4/15 anonim ***** válasza:
ok, és konkrétan mitől parázol? hogy a rendőrök letartóztatnak titeket vagy kilakoltatnak? vagy pontosan mitől félsz?
2014. nov. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Reggel 8 és este 10 között porszívózhatsz, éjjel nem.


Az, hogy a lakásban ÉLSZ, és nem zajongsz extrém módon, nem büntetendö.

2014. nov. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem félek csak elgondolkoztam a dolgokon, mert már annyira nagyon mondja, hogy feljelent. Max. a pénzbüntetéstől tartok, mert az nem jönne jól.
2014. nov. 16. 20:16
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senkit nem tartóztattak még le azért, mert délután porszívózott:D
2014. nov. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
és ki büntetne pénzbüntetésre titeket? A józan eszedet hova tetted? :)
2014. nov. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 acelsziv ***** válasza:
nálunk is ilyen volt az alsó szomszéd, hogy mindenért zörgött és a radiátort püfölte. De még olyan időszakban is, amikor pedig lehet zajongani. Egyszer leejtetem valamit, koppant a földön és jött megint a radiátorpüfölés... Na ott lett elegem. Szépen végigtrappoltam a lakáson oda vissza. Eleinte még dühösebb csörömpölés volt a válasz, de pár perc után - mikor már a vakolat potyogott a plafonjáról - belátta, hogy veszített. Te vagy fenn, ő van lenn.
2014. nov. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Előzd meg, te jelentsd fel zaklatásért, mindjárt másképp állnak a szituációhoz a rendőrök. Akik egyébként először kijönnek, fülelnek, és csak akkor büntetnek, ha tényleg van ordenáré zajongás.
2014. nov. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!