Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti hogyan élnétek jól, de nem...

Ti hogyan élnétek jól, de nem feltűnően?

Figyelt kérdés
2014. dec. 19. 21:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt úgy, hogy nem kürtölöm szét, mennyi pénzem van. Másrészt, ha van valamim, ami jó, nem dobom ki csak azért, mert megtehetem, hogy másikat vegyek kéthavonta.
2014. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Hát letakarom a lovat a ferrárimon, ne gondolják hogy gazdag vagyok :D
2014. dec. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
nem 200e es telefonnal mászkálok, csak azért mert megengedhetném magamnak.
2014. dec. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ruháknál nem annyira nehéz, pl egy cipő, ha valaki nem ért hozzá nagyon, meg nem mondják, hogy az egy 10-15ezer forintos bőrcipő, vagy egy 2000 Ft-os antilopbőr lábbeli. Egy szép félcipő, és kész. Többi ruha ugyanez.

Telefonból is olyat kell venni, amit te kihasználsz, és tetszik. Én pl nem vennék 4, nagyon max 4,5 collnál nagyobb képernyő átmérőjű telefont akkor sem, ha akármelyik készüléket megengedhetném magamnak.


Ami a legfontosabb: viselkedés, beszéd.

Nem kell reklámozni magadat. Gagyi példa de hirtelen ez jut eszembe: elég annyit mondani, hogy "elviszlek majd kocsival", nem pedig "elviszlek majd a vadiúj, 30 millióba kerúlt full-extrás S Marcimmel".

Utazásokat is annak megfelelően említed, kivel beszélsz. Ha a másik is sokat utazik, akkor nincsenek megkötések, de ha a szemben ülőnek kenyérre alig jut, akkor tapintatosnak kell lenni, és annyit mondani, hogy á, idén csak egy hétvégére volt időm a Balatonon.

2014. dec. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
először is nem vennék sz@r, ocsmány, divatos ruhákat, cuccokat csak azért mert drágák és épp ez most a menő újgazdagéknál. (luis vutton, vagy mi a tököm, ájfón 7465892742, milliós karóra aminek értelme nincs, 10x akkora ház mint amekkora indokolt, drága kocsi pusztán a látvány kedvéért stb...)
2014. dec. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én ismerek egy lányt, akinek az apja tehetős, és 17 évesen mikor meglett a jogsija egy BMW-t kapott, de ma már egy jelentősen kisebb értékű kocsival jár, amit ő választott. Szerintem ez jó dolog volt, mert maradhatott volna a BMW-nél is :)
2014. dec. 20. 15:53
 7/19 anonim ***** válasza:

Nagyon sokféleképpen értelmezhető kérdés :)

Szerintem én jól élek, de autóm saját az nincs pl. Jól élek, mert van egy házam, nincs hitelem rá, és több a havi fizetésem, mint amit felhasználok.

Általánosan az életet értve, egy családi ház kisebb medencével még belefér, látják, hogy jól élsz, de nincs parasztvakítás. Ha ide viszont külön kertész jön sofőrrel, meg bejárónő, na az már elég feltűnő.

Érdekes módon az autó annyira nem is mérvadó a szememben, mert a benzinkúton többször láttam értékesebb-be 1000-ért tankolni, míg átlagos autókat teletölteni.

Kérdésre konkrétan válaszolva:

Ha potenciálisan lehetséges akkor vidéken élnék egy közepesen nagyobb házban ami karban van tartva vagy egy kisebb kúriában ami azért nincs teljesen kifényezve. Kisebb medence, 1 autó (nem lakóparknyi árút).

Öltözködéshez nem értek, abban nem tudok nyilatkozni.


Tipp: a helikopter az udvaron nem jó omen, esetleg feltűnő lehet :)

2014. dec. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Jó élet?


Talán ha független vagy a civilizáció ártalmaitól, van saját tiszta vized, áramtermelőd, van annyi fa a kertedben, ami nő annyit egy évben, hogy télen tudsz vele fűteni, és a kertedben meg tudod termelni legalább a kajád háromnegyedét.

Ezzel már is biztosítottad a stresszmentes életed. Meg a nyugdíjas éveidet.

2014. dec. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Nagyak válasza:
100%

Saját tapasztalat: van olyan ismerősöm, aki úgy viselkedik, beszél, jár, mint egy normálisabban kereső pedagógus. Egyszerű, de kultúrált ruházat, egy régebbi kombi Renault Megane-nal közlekedik, azt mondja, hogy nem akar olyan autóval járni, ami drágább, mint háromhavi fizetése. (Normális, átlagos állása van.) A család maga viszont teljesen legális, korrekt vállakozáson keresztül tehetős, amikor megtudtam, hogy a figurának egyébként marha jó háza van, meg nem mellékesen egy AMG Mercije, amit csak nagyon ritkán vezet, akkor lehidaltam. Az említett ismerős egyébként jó humorú, közvetlen, teljesen hétköznapi, halál rendes csóka.


Szerintem ez pl. válasz a kérdésedre... ;-)

2014. dec. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
vagy a lottón nyertél vagy bankot rabolni készülsz!
2014. dec. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!