Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti hogyan élnétek jól, de nem...

Ti hogyan élnétek jól, de nem feltűnően?

Figyelt kérdés
2014. dec. 19. 21:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
4-esnek válaszolom:kicsit tévúton jársz az öltözködést illetően: egyáltalán nem mindegy,hogy az a cipő bőrből van-e, vagy valami műbőr vacak. Nem azért,mert az ember fel akar vágni vele, hanem mert a bőr egészséges viselet, nem izzad bele az ember lába,nem mellesleg nem szakad el két-három év alatt. A 1-15 ezer Ft nem is sok egy bőrcipőért, nekem csak bőr cipőim és bőr táskáim vannak. Már ránézni is jobb egy minőségi darabra. - A ruháknál is fontos, hogy ne polyamid legyen, meg hasonló, hanem tiszta pamutból, vagy tiszta gyapjúból,mert az az egészséges, a másikba az ember belefülled, nem engedi át a levegőt.
2014. dec. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
jav.: 10-15 ezer Ft
2014. dec. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:

Ezt érdemes elovasni, megfogadni:

[link]

2014. dec. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
És az előbbi link magyarázatul szolgál arra is amit a korábbi hozzászóló írt, hogy a benzinkúton a drága autókba 1000 Ft-ért az átlagosokba pedig tele tankot töltenek.
2014. dec. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
köszi 13, érdekes cikk :)
2014. dec. 25. 02:24
 16/19 fata.morgana válasza:
Látszik hogy mindenki másképp értelmezi a gazdagság fogalmát :) Például a teletank az autóban... Nekem 25 éves autóm van, ha nagyon akarnám lecserélhetném egy kevésbé használtra, de amíg ilyen megbízhatóan megy addig inkább megtartom. De ez nem is fontos... Viszont eszembe sem jut 1-2 ezer forintért tankolni bele. Mindíg teletankolom! Ha esetleg előfordulna az az eset hogy nem lenne csak 2-3000 forintom, akkor biztos hogy nem benzinre költeném. Mondjuk szerencsésnek is mondhatom magamat mert az utóbbi 15 évben soha nem is volt anyagi problémám. Mindíg tele tudtam tankolni az autóm. Azt sem tudom felfogni, hogy valakik erejükön felül telefont vásárolnak, csak azért mert menő... Nekem nincs is okostelefonom. Egyszerűen nincs rá szükségem. Ha nagyon akarnék vehetnék ájfont, de inkább a laptopomat, és az asztali gépemet cseréltem le a nyáron. Persze ha szigorúan vesszük lenne pár dolog amit szeretnék lenne, de mégsem engedhetem meg magamnak. Például nekem gyengém a fényképezés, és azért optikákra meg bármekkora összeget el lehetne költeni. Nálam a menőség nem az ájfon, hanem egy ilyen: [link]
2014. dec. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

11-es, valamit félreértettél. Egy szót sem ejtettem műbőr cipőről.

Csak annyit próbáltam mondani, hogy egy 200 000 Ft-os mondjuk antilopbőr cipő nem tízszer jobb, mint egy 20 000 Ft-os "átlagos" bőrcipő. Volt már 15 000 Ft-os bőrcipőm, ami 6 évig bírta, ebből 3 évig tavasszal és ősszel nap mint nap használtam. Persze karbantartottam, ápoltam, tisztítottam rendszeresen. Nem hinném, hogy a több, mint 10-szer anniyba kerülő cipő 60+ évig fogja bírni, hiszen ára alapján erre lehetne számítani. Pamut inget is lehet venni 12-13 000 körül is, meg gondolom 1 millióért is, de az egymilliós nem lesz 100-szor tartósabb vagy kényelmesebb. Csak mondjuk olyan gyapotból készül, amiből 5 bokor van összesen a világon :D Persze most kisarkítottam a dolgot, de remélem érted, mire szeretnék célozni.

2014. dec. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Itt van pl. a az én szüleim példája.(még én is velük élek) Már sokan írtak hasonlókat, de Ők szerintem pont ebbe a kategóriába sorolhatók, hogy jól élnek, de nem mutogatják, reklámozzák. Édesapám pl orvos, és nem keres rosszul, sőt... De mégsem élünk újgazdag, sznob módjára. Egy 120 nm-es kertes házban lakunk, szépnek szép, mitagadás, de nem flancolós csicsás stílusban felszerelt. Szép a maga visszafogott stílusában. Nem járunk/járnak 5*-os hotelekbe, nem vacsorázunk gyakran drága éttermekben, nincs saját bejárónőnk stb. Röviden: visszafogottak vagyunk költekezés terén a külső szemlélő számára.

Az én szüleim leginkább az én és testvéreim taníttatásába öltek bele rengeteg pénzt (Áldja meg őket az Isten ezért!) Meg van ugyan mindenem, nem lehet okom panaszra: jogi egyetemre járok, és ugyebár a könyvek ott nem mondhatók olcsónak, megengedhetem magamnak, hogy eljárjak edzőterembe stb, DE! Nekem eszem ágában sincs felvágni ezzel, most is csak a kérdés kapcsán írom ezt le. Nincs több száz e ft-os Iphone-om, megbecsülöm ami van, és ha valami 2 hónapja van meg, nem dobom el egy újabbért. Tudok spórolni is, és tudatosan azt próbálom tenni. Nem öltözködöm a legutolsó divat szerint, nem is tetszik, nincs 50 e ft-os táskám, és még csak jogsim sincs! És ha lesz se kell a seggem alá a legújabb Audi. Nem tartok ilyesmire igényt. Köszönöm jól vagyok így, számomra nem ez jelenti a boldogságot! És amin még sokan hüledeznek: Nem szeretek a most divatos szórakozóhelyekre eljárni, ahol még egy ásványvíz is 900 ft, nemhogy pl egy sör, vagy rövid... Nem az én műfajom. Sokkal inkább jól érzem magam, a sokak által lepukkantnak tartott rock/retro pubokba a barátaimmal, ahol sokkalta megfizethetőbbek az italok is. Egyszerűen számomra kényelmetlen lenne a nagyzoló emberek élete, nem vagyok az a cicababa stílus, és mégis egy szavam se lehet, és semmi okom panaszra!

2015. febr. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
-a
2015. febr. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!